мачовите влакна

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от Paublo_Eskobar »

CERRUTI написа: Останах с впечатление че не държи на възли....всмисъм-къса се точно на възела!
И аз останах със същото впечатление,за това ги остaвих браунингите.Може би говорим за старите модели,или пък за новите,знам ли?Или пък колегата попита за влакно за поводи?Все тая!Онова с Бобката нъд на опаковката,мисля че беше cenitan,беше по хубаво от cenex-a.Това са си мои размисли де,иначе колегата venci62,може да си добави и един линк към ксилото на колмик,също е хубаво. :wink:

P.s Иначе браунинга black magic e добро мачово влакно,към него няма нужда от забележки.Добра цена и много ги лови. :D
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Venci62
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 9:36 am

Re: мачовите влакна

Мнение от Venci62 »

Paublo_Eskobar написа:
CERRUTI написа: ....,иначе колегата venci62,може да си добави и един линк към ксилото на колмик,също е хубаво. :wink:
Благодарско колега! Добавих го :)
И потънах в по-дълбоки размисли .... Има качествени стоки за риболов, само време и риба да имаше по-наблизко ... да изпробваш всичко .... Сори за оФФ - а ;)
stbozhanov
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 2:05 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от stbozhanov »

Колеги, имате ли пряко наблюдение върху "Maxx Match" на barbetta?

http://www.bestfish.ru/index.php?productID=1837
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: мачовите влакна

Мнение от Бисо »

"black magic"-ка е влакното за мача,но това с Боб Нъд на етикета,що има и "Фидер линя" пак е "black magic" серия,но не е толкова добро.За съжаление в момента няма внос на това влакно,не можах да разбера защо.
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от dess0 »

Ползвал съм Фокус - Мач - добре потъва, държи на възел, евтино. Не знам ,обаче дали са реални диаметрите;
Сарфикс - добре потъва, държи на възел, все още го ползвам и нямам оплаквания. Според мен е добро;
Мавер - Smart Dual Band - може би от него, засега , съм най-доволен. Ползвал съм две сечения - 0.18 и 0.20. Нямам оплаквания!
Нека пазим водоемите чисти!!! Събирайте си боклуците!!!
nasko3333bg
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 5:02 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от nasko3333bg »

Вчера получих една ролка Dual Band-0.16 къса се като конец.Не знам дали е много стара но я изхвърлих веднага!
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от dess0 »

nasko3333bg написа:Вчера получих една ролка Dual Band-0.16 къса се като конец.Не знам дали е много стара но я изхвърлих веднага!
Нямам подобни наблюдения за това влакно. Аз лично съм много доволен от него и ако изобщо има някакви недостатъци , то здравината е на последно място!
Сподели как се къса? С или без възел, какъв възел и т.н.
Поздрав!
Нека пазим водоемите чисти!!! Събирайте си боклуците!!!
nasko3333bg
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 5:02 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от nasko3333bg »

Без възел!Въобще не съм го свалял от ролката.Пробвах здравината му с ръце и при най малкия напън се късаше :evil: .
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

Maxima Chameleon - /както вече казах /за мен най-доброто влакно за мачов риболов - потъва бързо и невероятно добре.Държи се добре при опън на възел.Реален диаметър.
Focus Mach - това влакно е евтино , но според мен и не струва. Добре се държи на възел, но до там - така и не можах да го накарам това влакно да потъне, е не ще и не ще. Диаметрите на влакното не са реални според мен. Тъмното покритие на влакното цапа и пада. Това влакно повече не бих си го взел.
Lazer Mach - също евтино влакно, което според мен е много добро - потъва бързо и добре, здраво влакно, абе добро влакно.
Balsax Mach - добро.
browning black magik - е от това и аз ударих на залежало и повече от него - Не.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от Ribko »

svilen_sa6kov написа:Maxima Chameleon - /както вече казах /за мен най-доброто влакно за мачов риболов - потъва бързо и невероятно добре.Държи се добре при опън на възел.Реален диаметър.
Focus Mach - това влакно е евтино , но според мен и не струва. Добре се държи на възел, но до там - така и не можах да го накарам това влакно да потъне, е не ще и не ще. Диаметрите на влакното не са реални според мен. Тъмното покритие на влакното цапа и пада. Това влакно повече не бих си го взел.
Lazer Mach - също евтино влакно, което според мен е много добро - потъва бързо и добре, здраво влакно, абе добро влакно.
Напълно съгласен съм колега !!
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: мачовите влакна

Мнение от INCUBUS »

От написаното до тук става ясно,че има много добри марки мачови влакна,които се продават в татковината на поносими цени,стига разбира се да не се натъкнеш на прекалено залежала стока.Аз от тази година,включих в бойна готовност освен "Рейс синкинг",и "Тубертини афонданте". И...неам проблеми :)
chanio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 830
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 8:34 pm
Местоположение: Plovdiv BG,Muenster DE

Re: мачовите влакна

Мнение от chanio »

Понеже хич не се интересувам,от марки.Реших да си погледна мойта корда с която ловя,след като се зачетох в темата.Оказа се че била ей тая 0.18-2.8кг

Изображение
май съм оцелил,без да знам :?: Между другото имам и едно влакно за дъно,от същата фирма.... също е добро.Преглеждам си такъмите,кат се зачета у форума. :D
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: мачовите влакна

Мнение от Георги Кръстев »

Аз съм на мнение , че лоши влакна няма . Разбира се влакно за 4-5 лв не е като за 10 . За мен има стари и нови влакна .Разбира се че зависи от макарата.
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
ilko iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 9:25 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от ilko iliev »

Искам и аз да похваля Dual Band! не знам защо Наско се оплаква от него... аз след като си купих първата ролка от това влакно и вече не ползвам друго. Не е евтино но не е и много скъпо. Заслужава си да го пробвате ...
pgb
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 12:31 am
Местоположение: пловдив

Re: мачовите влакна

Мнение от pgb »

аз ползвам влакно на колмик и съм доволен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”