мачовите влакна

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
svetlinm5
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 6:28 am

Re: мачовите влакна

Мнение от svetlinm5 »

здравейте можете ли да ми кажете какво влакно мога да си купя от ebay защото тук изброените марки повечето са от българия и идват скъпи след като се плати доставка от българия :) благодаря предварително !!!
svetlinm5
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 6:28 am

Re: мачовите влакна

Мнение от svetlinm5 »

и ако може да ме посъветвате колко либрида е защото останових че на различните марки сечението и либрите се разминават пък знам че повода трябва да е с 1-2 номера по малък и така ако може да микажете точните марки за основно влакно и повод и колко да са дебели при положение че ще ловя шарани от 1 кг до 5-6кг а знам ли може и някой по голям да хвана :)
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: мачовите влакна

Мнение от Naas »

За момента съм най доволен от влакната на Престън. За тези шарани които ще ловиш си вземи 6lb или 8lb. От тези които се продават в България не съм случил на някое което да ми хареса, и съм крайно разочарован от влакната на Тубертини, не знам може да са били стари тези които съм купувал но Афодантето за мен НЕ става. Купих го по препоръки на колеги от този форум и не знам какво толкова му харесват но не бих си купил пак. Не съм пробвал на Трабуко и за тях не мога да кажа нищо, макар че много ги хвалят. Основно ползвам Престън макс пауър и Шимано техниум. Успех!
svetlinm5
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 6:28 am

Re: мачовите влакна

Мнение от svetlinm5 »

trilene fluorocarbon 6lb става ли за повод или е дебело основното ако е 0.20?
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: мачовите влакна

Мнение от Naas »

svetlinm5 написа:trilene fluorocarbon 6lb става ли за повод или е дебело основното ако е 0.20?
А това основното 0.20 колко либри е :D при така зададен въпрос няма как да ти отговоря. Повода трябва да е една идея по слаб, либрите са здравината, ако повода е 6lb значи основното трябва да е 8lb.
ani_dani
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 10:46 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от ani_dani »

miro253 написа:И аз в момента съм с XPS обаче от колмиците съм по-доволен. Това влакно потъва само като има вълнички. Ще го пробвам още малко, но май ще се разделяме.
Аз пробвах Мачовото влакно на КОНГЕР и останах очарован . Меко и много здраво
Разликата с горе изброените е че не е толкова Прихвалено и цената му е доста добра , поне за мен и моите приятели 10лв 150м с Флорокарбоново покритие
Прикачени файлове
$_57.JPG
$_57.JPG (51.62 KiB) Преглеждано 4124 пъти
Последно промяна от ani_dani на Вто Мар 17, 2015 3:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от butnik »

ani dani,за мач дали трябва е еластично.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
ani_dani
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 10:46 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от ani_dani »

butnik написа:ani dani,за мач дали трябва е еластично.
Ице, изказвам мнение на мен ми допада , ползвам го и ще продължа да го ползвам , а за това дали трябва да е еластично на мен ми допада , най - малко , защото мача ми е доста твърд
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от miro253 »

За мен влакната на Колмик въобще не са прехвалени просто са доста коментирани и според мен има защо, а и цената не е по-различна от 9-10 лв. за 150м. За Трабукото не съм си променил мнението, ама хич. Конгер въобще не съм го и чувал обаче ако е разтеглив няма да дам и 5 лв. за 300 метра. Това флурокарбоново покритие също не съм сигурен дали ми допада. Да, ако има такова за съчмите е добре, но такава туристическа атракция има и Трабукото и единствено с него съм губил за един ден 3 монтажа барабар с вирбелите, нещо което с прехвалените Колмици не знам защо не ми се е случвало, сигурно съм имал лош ден :D .

Това си е моето мнение де. Някой да не се засегне.
Lecho
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 4:32 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от Lecho »

Lecho написа:Здравейте,
ползвам от година влакно на MILO - FORTRESS SPECIAL SINKING
Размерите са 0.17, 0.19 и 0.23. Доволен съм от влакното, бързо потъва и не се къдри.
:smt023
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти -Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от chirusa_bg »

Колеги, изтрих няколко мнения.
Дано не се сърдите, но нека не превръщаме темата в спам, като всичко, до което се докосне "баницата".
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от Bethoven »

chirusa_bg написа:Колеги, изтрих няколко мнения.
Дано не се сърдите, но нека не превръщаме темата в спам, като всичко, до което се докосне "баницата".
:smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038
nradnev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:54 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от nradnev »

какво ще кажете за мачовото влакно на rive?цената му е далече над гореспометатите доказани влакна,но мисля да го пробвам
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: мачовите влакна

Мнение от М. Сталев »

Изглежда с реален диаметър ,но е все още ново на пазара и трудно може да се даде обективно мнение за него.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: мачовите влакна

Мнение от to10or »

Имам мачовото влакно на Rive в размер 0,203 300м ролка,но не съм го навил още на макара.Като го изпробвам(надявам се да е скоро),ще пиша отзиви.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”