мачовите влакна

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: мачовите влакна

Мнение от rap66 »

Karushev написа:..TRABUCCO XPS MATCH SINKING .., обявен размер 0.203, реален 0.215. Обявени 5.300/ това не знам при какви условия е мерено/, на опън се скъса на 2.900. ...
Възела който ползваш също е от огромно значение. Издържало е по-вече от половината от обявените килограми, което си е голямо постижение. И диаметъра е почти точен. 3 кг. при 0.22 е добре. Остава да го тестваш след 1-2 месеца експоатация :wink:
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от кирил великий »

Karushev написа:Днес си закупих TRABUCCO XPS MATCH SINKING на 300 метра ролка. И така, обявен размер 0.203, реален 0.215. Обявени 5.300/ това не знам при какви условия е мерено/, на опън се скъса на 2.900. Имам и молба към тези колеги закупили от въпросното трабукко, опънете го на кантарчето да видим какво ще покаже и споделете.
Благодаря!
Като цяло НЕ съм доволен от въпросното влакно. "Арвена" на Колмик ми беше по-добър, можеш да експериментираш с другото, което си написал и да споделиш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Gulf
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:38 am

Re: мачовите влакна

Мнение от Gulf »

кирил великий написа:
Karushev написа:Днес си закупих TRABUCCO XPS MATCH SINKING на 300 метра ролка. И така, обявен размер 0.203, реален 0.215. Обявени 5.300/ това не знам при какви условия е мерено/, на опън се скъса на 2.900. Имам и молба към тези колеги закупили от въпросното трабукко, опънете го на кантарчето да видим какво ще покаже и споделете.
Благодаря!
Като цяло НЕ съм доволен от въпросното влакно. "Арвена" на Колмик ми беше по-добър, можеш да експериментираш с другото, което си написал и да споделиш.
Аз пък съм доволен от това влакно.Купих си една ролка 0,181 и направих един риболов на шарани в закачки.Няколко пъти изправих куките и няколко пъти скъсах повода 0,16, но влакното издържа. :roll:
Колегата до мен остави 3 ваглера, но не знам с какво влакно беше.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: мачовите влакна

Мнение от М. Сталев »

Trabuccoto си е много здраво и издръжливо влакно ,явно на колегата е било застаряло нещо
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от miro253 »

И аз в момента съм с XPS обаче от колмиците съм по-доволен. Това влакно потъва само като има вълнички. Ще го пробвам още малко, но май ще се разделяме.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от Port_Royal »

Може да ползвате и това влакно за мач риболов - http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D0%BE% ... atch/3224/" onclick="window.open(this.href);return false; :) :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: мачовите влакна

Мнение от byjy »

Ползвал съм доста от изброените в темата но най доволен от Tubertini AFFONDANTE и Trabucco S-FORCE MATCH SINKING.Иначе Craluso Match Sinking също не е лошо но ми се струва прекалено меко и бързо почва да се къдри-мое мнение и не ангажирам никой с него
Сега навих Tubertini SPECIAL ENGLISH от което съм адски недоволен,след десетото замятане не ще да потъва и на всичкото отгоре не държи и на възел.
Karushev
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 7:53 am

Re: мачовите влакна

Мнение от Karushev »

Върнах трабукото и доплатих за shimano technium match & bolo 0.20. При обявени 4.250 издържа 4.100, супер, но се оказа 0.22. Както и да е,следващият път по-тънко. Сега остава и да потъва качествено.Оказа се обаче, че не харесва някои възли. Три пъти пробвах с uni knot към вирбел, и трите пъти се скъса много лесно. Вързах му паломар и няма грижи. Ще пробвам и други варианти, това е.
Karushev
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 7:53 am

Re: мачовите влакна

Мнение от Karushev »

Върнах трабукото и доплатих за shimano technium match & bolo 0.20. При обявени 4.250 издържа 4.100, супер, но се оказа 0.22. Както и да е,следващият път по-тънко. Сега остава и да потъва качествено.Оказа се обаче, че не харесва някои възли. Три пъти пробвах с uni knot към вирбел, и трите пъти се скъса много лесно. Вързах му паломар и няма грижи. Ще пробвам и други варианти, това е.
Rumen 74
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 9:34 am

Re: мачовите влакна

Мнение от Rumen 74 »

Миналия сезон бях с Colmic Arwen,тази съм с Trabucco XPS и двете 0.18
Colmica е по мек и потъва по бързо, но по лесно се протрива и е по слабо на опън от Trabuccoto.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от miro253 »

Моя извод като цяло за влакната на Колмик, е че са много хубави, но не трябва да се ползват повече от сезон и половина. Извода ми е от мачовите и монофилните поводи.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от кирил великий »

Rumen 74 написа:Colmica е по мек и потъва по бързо, но по лесно се протрива и е по слабо на опън от Trabuccoto.
miro253 написа:Моя извод като цяло за влакната на Колмик, е че са много хубави, но не трябва да се ползват повече от сезон и половина.
Прави са и двамата колеги. Бих добавил - сезон и половина, ако се обърне влакното. А за влакното на "Трабуко", което обсъждаме тук отдавна, че е здраво е вярно. А основният му недостатък (освен нелепият цвят, поне на моите) е къдренето.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от KOSIO669 »

byjy написа:Ползвал съм доста от изброените в темата но най доволен от Tubertini AFFONDANTE и Trabucco S-FORCE MATCH SINKING.Иначе Craluso Match Sinking също не е лошо но ми се струва прекалено меко и бързо почва да се къдри-мое мнение и не ангажирам никой с него
Сега навих Tubertini SPECIAL ENGLISH от което съм адски недоволен,след десетото замятане не ще да потъва и на всичкото отгоре не държи и на възел.
Афондантето беше класика,но го развалиха(като всичко останало)От 2 години ползвам Спешъл Инглиша и съм много доволен,нямам тези проблеми.Да отбележа че ролките са ми от миналата година,ако и него са го ус.... от тази евала.
Lecho
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 4:32 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от Lecho »

Здравейте,
ползвам от година съм с това влакно:

Изображение

Размерите които ползвам са 0.17, 0.19 и 0.23. Доволен съм от влакното, бързо потъва и не се къдри.
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти -Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от Pelzer »

Здавейте колеги.Имам едно питане - от къде може да се купи tubertini afondante в София ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”