Какво е Мачов риболов?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор

Как ви провървя това лято на Мачов риболов?

супер!
41
23%
добре.
53
30%
зле!
16
9%
несъм ловил/а на Мачов риболов.
65
37%
 
Общо гласове: 175

tyson
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:26 pm

Мнение от tyson »

Колега,стар съм за да се заяждам,но поствай някъде във фишинг манията и питай за школата във Монтана да ти кажат от кога при нас се практикува мач и щека.
tyson
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:26 pm

Мнение от tyson »

Казваи или да ти пращам номера на ISQ.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Колега,пак ти повтарям - нямам намерение да се заяждам.Просто ми е интересно защо изведнъж някой новорегистриран започва да се изкакзва доста иронично за членовете на форума.Още веднъж - всички интересуващи се с радост могат да се поучат от пита ти и от този на цялата монтанска школа.И още нещо - със сигурност твърдя,че във "Fishing-mania"-та има добри риболовци,камо ли пък състезателите,на които нито един въпрос или отговор не им изглежда смешен и дават мнения(при това не с ироничен тон).
tyson
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:26 pm

Мнение от tyson »

Съжалявам за тона ,ако ти е прозвучал иронично извинявам се на всички във форума ,но давйте въпроси за съществени неща, не какво е мачов риболов?От много време следя форумите и не пиша.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Нормално е да има и такива въпроси.Още повече,че всеки незапознат вместо пак да задава същия въпрос ще прочете предните "постинги" и ще получи някаква представа и база,върху която да задава по-интересни въпроси.
Последно промяна от Николай Ангелов на Пон Фев 07, 2005 11:37 pm, променено общо 1 път.
tyson
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:26 pm

Мнение от tyson »

ОК.Пак се извинявам за тона.Питаите колеги,ако мога ще помагам .
angel
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:42 pm

Мнение от angel »

здравейте, използвам форума, за да науча нещо ново. имам желание да практикувам риболов с мач но не знам кого да питам. интересуват ме някои основни неща. какво се използва - силиконов стопер писахте че не трябва да се използва. каква е съществената разлика между мачов прът и федер. начинаещ съм и затова питам.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

Ами разликата между мача и фидера е че на мача ловиш с плувка а с фидера ловиш на дъно с хранилка и повод 50-60см и кукичка със стръв това е грубо казано . Така че Ангелчо, погледни в темите има по подробно описани и двата начина на риболов :roll:
ogy
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 4:31 pm
Местоположение: София

Мнение от ogy »

Всъщност искам да кажа на членовете на този форум "Здравейте" !!!
Отдавна следя форума, но не съм се регистрирал досега. И сега, когато го направих /регистрацията де/, с ваше позволение, бих искал да започна с въпрос. Коя фирма-производител бихте ми препоръчал за мачова пръчка. Не че са толкова много марките, предлагани на родния пазар, но и тези стигат, за да се ошашяви новак в мачовия риболов. Предварително благодаря...!!! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

Re: малки плувки

Мнение от Pocko »

chirusa_bg написа:най-хубавото на мача са му малките плувки друго си е да ловиш с плувка под 0.5 грама :)))
много е готино рибите ништо не разбират :))))

аз съм съгласен с колегата!
в определени водоеми и при тихо време ако ловиш малки рибки ( примерно оклей,) дори каракуда , червеноперка и т.н. е много по-добре да ловиш на максимално лека плувка. със сигурност с мача ще хвърляш по-добре :!: в такъв случаи с плувка 0.5 гр. можеш да имаш много по-голям успех от някой с 1.5 гр. плувка
казвам го от личен опит :!:
кога нема риба и рака е риба
pif71
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 3:51 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от pif71 »

Здравейте искам да попитам за колко може да се намери МАЧ ШИМАНО ?
Последно промяна от pif71 на Вто Юли 19, 2005 3:35 pm, променено общо 1 път.
PIF
pif71
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 3:51 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от pif71 »

Извинявам се за латиницата. А относно въпроса някои можели да каже нещо.
PIF
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Жоро Гоцов написа:фирма Камекс София..........официален вносител.........адрес кв Надежда
Официяният вносител има ли магазин в кв.Надежда :?: и ако има каде се намира по точно :?:
Аватар
Aglia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:16 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Aglia »

Откаде знаеш кой е моя район :?: И както и да е,може ли нещо да се види купи от тоя блок ли е магазин ли е, представителство ли е :?:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Здравейте приятели.
Въпреки,че хобито ми е подводния риболов,тази тема за мачовия риболов ме заинтригува.
В последните години много риболовци използват мачови пръти и макари за улов на морски риби-заргана,кефал,платерина,та дори и калкан.
През м.Март бях в София и посетих магазин на "Шимано",намиращ се зад хотел "Хемус" .Тъй като може да се каже,че не съм особено запознат с този вид риболов не успях да си избера прът и макара.
Бихте ли ме посъветвали,като ми кажете модели на прът и макара,които да са подходящи за морски мачов риболов.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”