Какво е Мачов риболов?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор

Как ви провървя това лято на Мачов риболов?

супер!
41
23%
добре.
53
30%
зле!
16
9%
несъм ловил/а на Мачов риболов.
65
37%
 
Общо гласове: 175

Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

Пак откъслечни отговори :) Хайде де напрегнете се малко и кажете всичко което е определящо за да може един риболов да се определи като мачов :) Има много умни и опитни глави тук ама не им се занимава да обясняват подробно на незнаещите ;) Форума е залят с всякаква информация за всичко ама нещата са така разхвърляни, откъслечни, събирани, надени и объркани че за човек който нищо не разбира от риболов ще е истинско чудо ако се оправи :) Бъдете търпеливи, подробни и конкретни и .... кой знае може някой ден да ви нагостя с някой прилична риба и ракийца за благодарснот : :P :D
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Колега,прочете ли тази тема от самото начало?Ако не си - прочети я.Ако си я чел вече - прочети я пак :lol: .
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

Прочетох я бе Ники :) Това за което говоря е това което се случва и в момента а именно постваме по 10 пъти само разни реплики един към друг все едно си чатим а нещата които са важни и по темата са някъде по единично и разпиляни между тях. Затова просто апелирам хора които наистина са много запознати по темата (а аз знам че има много такива тук) да направят едно общо подредено, подробно и конкретно обяснение ;) И това не само за мачовия риболов ами за всяка една тема и подтема във всеки раздел.
Нали знаеш че човек който не разбира не знае и какво да попита така че тогава му става още по трудно да се научи та ако ще и 10 страници да има написано. Не е ли ясно и подредено се оплита сам в многото и пръснати мнения и накрая от толкова четене пак нищо не е разбрал :)
Може само аз да съм такъв шемет че все нещо да не ми е ясно ама....не ми се вярва :)
Ама явно че искам прекалено много :) ще чета и препрочитам по 4-5 пъти белким си обясня нещата :)
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Мач пръчка: дължини 3,60;3,90;4,20;4,50м - най-често срещани.Класическите модели са от три части.Имат бая водачи от 12 за най-късите до 15-16 за по-дългите (е,за различните модели и фирми е възможно +-1 брой).Изхвърляща тежест - започва от 15гр и стига до 40 (това пак ориентировъчно).За индикатори на кълването се използват така наречените ваглери - бе нещо като сламки,от тия дето се пие безалкохолно.Правят се от пауново перо или разни пластмаси.Ваглерите са бая на вид - малки,големи,с или без утежнение в самите тях,с допълнително тяло от балса(при по-големите,за да се увеличи товароносимостта) или без.Може да се лови както на подвижен монтаж,така и с фиксирани ваглери.Както на близо,така и на далеч(30-40 метра са си напълно реални).Трябва и потъващо влакно,задължително.Макарата дали е мачова или не не е от такова значение.Някой друг метър,че ще спечелиш при хвърляне или няколко секунди(за цял риболов няколко минути) при навиването - може и без това.Все пак не си на състезание.А ако човек няма макара която да използва,тогава е ясно,че като се купи,по-добре макарата да е мачова.Разликата между мачова макара и обикновена е,че на мачовата шпулата е плитка и по-широка и оборотите за навиване са повече.
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

:smt038 :smt038 :smt038
Ей затова говорех :) Благодаря Ники ;)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от chirusa_bg »

:lol:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bate ivo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 9:59 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от bate ivo »

В ПОСЛЕДНИЯТ ПОСТ НЕ ОТВАРЯЙТЕ ЛИНКА!ИМА ВОРУСИ!
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от каридата »

ок всичко ми е ясно но каква риба е препоръчително да се лови с мач?тъй като пръта е много финен предполагал не много големи но ше оставя на вас по компетентните да отговорят. :lol:
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”