Кой каква мачова макара използва.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от svilen_sa6kov »

Тази година мисля да заложа основно на тези двете:
1.Изображение
Тази на маргина -тоест на късия мач, който използвам с пелет ваглери на платени, когато ловя бройлерчета, защото е мощтна и зная,че няма да ме подведе във важен момент. Тази макара е изключително качествено изпълнение на ДАМ, колкото и да се оплюва масово днес тая марка. Макарата е мощна, с изключително плавен и балансиран ход, с прецизен аванс, навива повече от перфектно влакното и е с лагери от неръждаема стомана/проверено/.
2.Изображение
а тази ще ползвам на мекия мач, който ми е за платички, перки, каракудяци и баби. Макарата е с четири шпули и това за мен е перфектно, за да имам винаги готово решение под ръка за всяка ситуация/ като си навия на шпуличките Ред Дивъл, Максима хамелеон, Тубертини афонданте и едно дуалче в необходимите диаметри -всичко заспива/.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
LukaBrazi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 9:50 am
Местоположение: Сливен

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от LukaBrazi »

ivanov87 написа:Колеги, някои знае ли от къде мога да намеря шпула за https://megafishing.bg/product/144/shim ... tm-rc.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
На нея пише 3000S.
http://www.nariba.com/obiavi/obiava/-%D ... apan-a2469" onclick="window.open(this.href);return false;
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от Георги Кръстев »

Gulf написа:Тази година ще заложа на нея. :)

Изображение
Олеее ама и мача е от "фълшивити" :shock:

п.п. Браво колега за хубавия такъм. :wink:
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
tonio.totev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:12 am
Местоположение: Казанлък

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от tonio.totev »

Има ли някой който ползва или е ползвал Focus F Match 2000 ? И ако има малко информация ако може да сподели (добре ли реди влакното , има ли луфтове , аванса как е ) . Не , че до няколко дена няма да я изпробвам , но нямам търпение !
VasilDimitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 27, 2014 8:26 pm
Обратна връзка:

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от VasilDimitrov »

Успех ви пожелавам момчета :)
Алтернативен линк за sportingbet.
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от svilen_sa6kov »

tonio.totev написа:Има ли някой който ползва или е ползвал Focus F Match 2000 ? И ако има малко информация ако може да сподели (добре ли реди влакното , има ли луфтове , аванса как е ) !
Аз съм разглеждал и тествал въпросната макара доста обстойно и мога да ти кажа,че избора ти е правилен - Прецизна изработка. Макарата е отлично балансирана с много плавно движение на механизма- върти леко и мазно без никакви паразитни вибрации, тресене и други гадости.Луфтове никакви/то това си е до конкретна бройка де/. Две метални шпули - едната мачова, но втората не, което не ми хареса,защото аз купувам макара за мача и тя не се ползва за друго и затова предпочитам повечко резервни шпули и то мачови, тоест плитки.
Аванса е уникален - прецизен и без зебележка според мен.
Какво ме възпря да не си я взема - ами липсата на двойна дръжка, понеже свикнах да ловя само с такива макари и сега ми е дискомфортно ако не е двойна дръжката.
Избора ти е много добър и кажи дали са ми верни наблюденията като я получиш.
Здраве и успех.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
jakuto
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:07 pm
Местоположение: Coфия

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от jakuto »

Колеги аз го карам по скромно засега! :lol:
IMG_20140601_164736.jpg
IMG_20140601_164736.jpg (1.94 MiB) Преглеждано 3911 пъти
Доволен съм и от двете макари, добре редят влакното нямат почти луфтове и аванса им е доста приличен!
Мисля че DRENNAN a+Focus F-Match 2000 в ценови диапазон около 60 лв. са едни мн. сполучливи марки!!!
DRENNAN a, e c 2 плитки мачови шпули комплекта!
Прикачени файлове
IMG_20140531_132044.jpg
IMG_20140531_132044.jpg (2.42 MiB) Преглеждано 3910 пъти
IMG_20140531_144754.jpg
IMG_20140531_144754.jpg (1.7 MiB) Преглеждано 3911 пъти
Аватар
rednex1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 8:19 am

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от rednex1 »

До сега не съм ловил на мач ,но предполагам ,че тази е за това.
Прикачени файлове
daiwa.JPG
daiwa.JPG (109.18 KiB) Преглеждано 3890 пъти
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от dido18 »

rednex1 написа:До сега не съм ловил на мач ,но предполагам ,че тази е за това.
Ще те разочаровам колега,ама не е за тва тази макара :(
Аватар
rednex1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 8:19 am

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от rednex1 »

dido18 написа:
rednex1 написа:До сега не съм ловил на мач ,но предполагам ,че тази е за това.
Ще те разочаровам колега,ама не е за тва тази макара :(
Извинявам се за въпроса , но някой ще ми каже ли за какъв риболов е тази макара аз съм я виждал само на снимка. Скоро ще я видя на живо.
Аватар
tonio.totev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 9:12 am
Местоположение: Казанлък

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от tonio.totev »

Избора ти е много добър и кажи дали са ми верни наблюденията като я получиш.

Привет , днес развъртях фокусчето и да ти кажа си прав за аванса , луфтовете и мазното въртене. Не съм ходил още в гьола , но и това ще стане. Понеже до сега все съм се мъчил на разни подобия на макари тази ми се вижда като S-class .За следващият си мач обаче мисля да пробвам Drennan-а от следващият пост на колегата jakuto
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от dido18 »

tonio.totev написа:Избора ти е много добър и кажи дали са ми верни наблюденията като я получиш.

Привет , днес развъртях фокусчето и да ти кажа си прав за аванса , луфтовете и мазното въртене. Не съм ходил още в гьола , но и това ще стане. Понеже до сега все съм се мъчил на разни подобия на макари тази ми се вижда като S-class .За следващият си мач обаче мисля да пробвам Drennan-а от следващият пост на колегата jakuto
Абе колега аиде кажи ми къде му е добър избора?Не подвеждай колегата,това е една раздрънкана дайва,която с която още на първия риболов ще има ядове.Като гледам влакното навито на нея сигурно над 0.30, с него ако ще лови на мач тежко му и горко.Колега кажи какъв ти е бюджета,по хубаво си вземи един ексейдж 2 ра ръка.Или ниските клаове на шимано catana,nexave.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Дидо,хората си хортуват за съвсем друга макаричка,а не за дайвата на колегата! :idea:
Изображение
Изображение
Аватар
jakuto
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:07 pm
Местоположение: Coфия

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от jakuto »

Колегата Дидо да си смени диоптъра на очилата, и да чете и гледа по внимателно!!!

Focusa въобще не е раздрънкан,и къде видя навито влакно на нея?
A за твоите предложения за Shimano catana,nexave :smt018 мисля че на "Базар" Илиенци за около 40 лева ще се намерят по добри макари!

Не Знам колегата къде видя навито 0.30 но мисля че тук става въпрос за
мач риболов където и най големият "оптимист" :lol: едва ли ползва повече от 0.20.





Господи, колко мъка има по този свят :rolleyes:
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Кой каква мачова макара използва.

Мнение от dido18 »

jakuto написа:Колегата Дидо да си смени диоптъра на очилата, и да чете и гледа по внимателно!!!

Focusa въобще не е раздрънкан,и къде видя навито влакно на нея?
A за твоите предложения за Shimano catana,nexave :smt018 мисля че на "Базар" Илиенци за около 40 лева ще се намерят по добри макари!

Не Знам колегата къде видя навито 0.30 но мисля че тук става въпрос за
мач риболов където и най големият "оптимист" :lol: едва ли ползва повече от 0.20.





Господи, колко мъка има по този свят :rolleyes:
Абе пишман станах,че писах в тази тема,че голяма обърквация :D Та колега,не ставаше въпрос за фокуса а за дайвата на колегата rednex1 на предната страница.Защото веднага след неговия въпрос ти си писал много добър избор(върни се една страницата назад и прочети).Това,че не си цитирал мнението на sliven sashkov както трябва вече е друг въпрос.Виж снимката на дайвата и ми кажи това влакно според тебе колко мм ?А за нексейва и катаната това са макара от най-ниският клас на шимано които и да ми ги подаряват няма да ги взема.Но колегата ако разполага с 40-50 лв няма как да си вземе страдик примерно.Така,че занапред се научи да цитираш мнения и после обвинявай другите,щото без цитат излиза,че отговаряш на колегата.
лек ден ти желая
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”