Кой какъв мач използва...

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lusienn »

Лози-тука коментират мач пръчките,аз ползвах 4.50 шекспир-не помня модела,
щото го продадох преди 10 години :D
Иначе тубусите в БГ са от ПВЦ-щото са по леки.
Но за Сигурност,пращат в Хартиени-моя комшия има Фирма за Тия производства-съвместно с Турците-и кара
само нови Джипове :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Та кво общо имат,на твоя комшия ,,джиповете,, с на колегите ,,мачовете,,?! :( И аз карам такъв,но тях не ги интересува ! :shock: Темата е мач! :drinkers:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lusienn »

Еми приятно четене-аз го продадох моя.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от ivanst »

Относно транспортирането ... то ясно е че в тубос пръчката и в калъвче макарата ... така е най-добре естествено.Но да попитам грешно ли е мача заедно с макарата и направеният вече монтаж да се траспортират заедно.Смисъл ако е теле мач ... няма проблем но ако е на три части мача ... ? Иначе трябва да се прави монтажа на място ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Разбира се ,че правиш такъма на място.В противен случай,колкото и да го пазиш,при транспорта е възможно,да прекъснеш основното влакно!Точно там, в долния край на снадките,все пак става въпрос за тънки влакна. А относно ,,Тубоса,, от ПВЦ,да не се ,,върза,, ?!?! :lol: :lol: :lol: Наслука! :drinkers:
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от dimmitov »

Няма никакъв проблем да си транспортираш триколенен мач заедно с такъма и макарата! Много хора го правят и то елитни състезатели. Ако калъфа ти е хубав и внимаваш , няма проблем! Влакната не се късат толкова лесно! Навиват такъма на совалка и го прикрепят с ластик за пръчката или го закачат директно ако мача.Ако ходиш и с един мач и ти се занимава да го сглобяваш всеки път и да си правиш линията на място е най-добре да го транспортираш разглобен , но ако ходиш с повече въдици или те мързи , няма проблем и сглобен да го носиш.Но пак ти казвам , трябва твърд калъф и да се внимава!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от ivanst »

Имам тубос но в него може да се прибере само пръчката ... няколко пръчки примерно но без макари.Иначе имам калъф ... обикновен но вече си изпатих след като се счупи върхът на спининга и сега понеже е стар не мога да си набавя нов.Добре че е евтин.Та за това си взех и тубоса.Май ще правя монтажа на място.Мача е скъпичък и не искам да стават инциденти от неправилно транспортиране.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от bushido1964 »

За тези близо двайсет години,откакто ползвам мач въдици,никога не съм оставял макарата и такъма на мача след риболов... Винаги всичко се сглобява и монтажът се прави на място преди началото на всеки риболов...
Мачовете в тубоси,а макарите в оригиналните им кутии.За този период нямам счупен мач или проблем с макара по време на излет...
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от butnik »

Изображение
Слагам в калъфа и тръгвам,предварително като е събрана информация за водоема нищо не пречи да ви е готов мача.Никога не съм повреждал въдици при транспорт.Понякога се налага доизкусуряване на място,но това също е решимо-или с предварително приготвени монтажи или добавяне или отнемане на съчми от работния такъм.След риболов монтажа се сваля,почиства се мача и макарата и се събира във вида от снимката ,готов за следващ бой.
Всичко това ми е до леглото :lol: или както се казва -на една ръка разстояние.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от miro253 »

Аз не разглабям докато не се прецака или остарее монтажа. На водоема само донастройвам в зависимост от условията, защото много време губя да правя нов монтаж на място. Новия монтаж го правя в къщи. Ваглера винаги ми е на вирбел и свалям само него, монтажа навивам на совалка, сгъвам въдицата и с лепенки за въдици захващам трите колена и монтажа. Всичко това се транспортира в твърд калъф и няма проблеми.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Отлична батарея,butnik!!! Само че, си трябва,голям и твърд калъф дори и за половината ,,бойци,,!Трудно се намират,а са си и цифра! Преди години Д-р П.Петров(Док-5) ,си беше направил сам дълъг ,много готин стана ,но си бе мек и пак си искаше пазене!А относно...След риболов монтажа се сваля,почиства се мача и макарата и се събира във вида от снимката ,готов за следващ бой. ....... Да тук съм съгласен на 100% ! :wink:
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от dimmitov »

По-малко от 50лв е един приличен твърд калъф! На Филстар примерно!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

ОК, но за колко мача+макари ?! (С готов такъм!) ?!?! :(
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Аз лично амортизирах три! първия на ,,ZEBCO,, ,защото бе най-дългия за времето си! Втория ,,Видракс,, ,най-дълъг и широк! А сега имам един не много голям ,но може би най-твърдия, с цел максимална за щита ,,Сий ийгъл,,! На първия, се разпра материята,на втория се пре,,ха циповете, а на третия се разпарят вътрешните прегради !!! Това от личен опит,при положение ,че не съм ПИСЮРИН !!! :drinkers:
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от SUPER MARIO »

lozzy.68 написа:ОК, но за колко мача+макари ?! (С готов такъм!) ?!?! :(
За два ....http://www.nasluka-shop.com/dvoen-tvrd- ... -50-m.html
На мен са ми достатъчни.....
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”