Кой какъв мач използва...

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

И от там минах,колега!..........Да не е кофти ,,реклама,, ,ще ме прости Те, там се чупят ,,тъпите,, Китайски ,,сплавени ,,ципове,,!!! :drinkers: А смяната с нов ,,качествен ,, не си струва!!! :( По -добре нов ! :wink:
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от dimmitov »

44 лв е единичен калъф на 1,50 а 48лв е единичен на 1,75
Имат и двойни, имат и тройни!
Тройните са по 80лв на 1,50 и по 88лв на 1,75
В тройния калъф спокойно се побират 3 пръчки с макарите а в екстремни случеи съм побирал и 5 пръчки с макарите но е малко рисковано.Естествено много зависи и от дължината на пръчките и размера на макарите. 2 мача и два фидера ги събирам без проблем в троен калъф! Има ги в сайта на Филстар!Калъфите са без грешка, ползвам ги от няколко години по два пъти на седмица и са като нови!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Oк,следващият, ще е....този ! Но трябва,да се има и в предвид фактора ,,морски въздух,,! Тази влага е*а мамицата на ципа и на елека ми и на рибарското кошче,които ,аджеба няма как да го ползвам в морето! :wink: Ай със .... :drinkers:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от miro253 »

Имай предвид,че калъфа е кансуматив. Няма вечни, защото отнасят цялата хамалогия. Абе като нас.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от lozzy.68 »

Съгласен!!! Все пак темата е мач! :wink: А при мен има един от,,старата школа,, -,,СИЛСТАР СПИРАЛ- Х МАЧ 390 А5-20 гр. класика,която няма да ме подведе никога! :? Стар но добър,за мен лично! :drinkers: Наслука на всички!!!
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от pampasa »

lozzy.68 написа:Съгласен!!! Все пак темата е мач! :wink: А при мен има един от,,старата школа,, -,,СИЛСТАР СПИРАЛ- Х МАЧ 390 А5-20 гр. класика,която няма да ме подведе никога! :? Стар но добър,за мен лично! :drinkers: Наслука на всички!!!

Мдаа ,имам го и Аз Силстар-а , дори два броя / на 3.90 и 4.20 м. / - купувани са 97 -ма година ......................когато тук в нашата мила родина - като кажеш на някой ,че ще ловиш на "мач" - веднага го свързваше с футболна среща :lol: :lol:

Прогресивен строй ,всички водачи са с по 2 / две / крачета , много прилична въдица..........

п.п. Ето една снимка на въдицата при натоварване с рибле 10 + кг. , на Богров..........


Изображение

п.п 2. Леле ,сега като погледнах се оказа ,че имам ............ осем мача :oops: :oops: :oops:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от ivanst »

А на мен това реално ми е първият мач ... имам един телескоп с водачи който преди време го взех уж за мач ... ама после се оказа че акцията му е малко голяма - до 60гр ... така и не го ползвах много.Не знам но 2 мача не са ли досатъчни ... до 15-20гр и до 30-40гр примерно ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от dimmitov »

И един може да ти е достатъчен, и десет може да не си стигат!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от miro253 »

Риболова с мач развива у някои колеги колекционерски чувства. Няма лошо. И аз бях се запътил натам, но установих, че мачове 5-15 на 3.90м. и 10-25 на 4,,20 ми покриват изцяло нуждите, за сега ......
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от butnik »

miro253 написа:Риболова с мач развива у някои колеги колекционерски чувства. Няма лошо. И аз бях се запътил натам, но установих, че мачове 5-15 на 3.90м. и 10-25 на 4,,20 ми покриват изцяло нуждите, за сега ......
Ако не се участва в състезания нуждата от брой мачове драстично намалява до този на Миро.В момента също съм с брой мачове да си покривам нуждите и си правя кефа като любител-3,75м 3-12гр,4.20м 10-25гр и 3.30 двуколенен за пелет ваглери 3-18гр.Мачовете ги транспортирам в твърд калъф.Няма да пиша от коя фирма са ми въдиците и калъфа :lol:
Този калъф използвам
http://www.pescare.it/it/foderi-e-borse ... uperba-738#
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от miro253 »

Да. Забравих да спомена, че аз не се състезавам. За състезателите е абсолютно наложително.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от pampasa »

То и Аз не се съзтезавам ,но се оказа че имам по три броя на 3.90 и 4.20 м. , и по един на 4.50 и 4.80 м. :roll:

Сега като се замисля , последните няколко години ползвам основно два -Тика Виктори 3.90 м и Шимано Аерокаст на 4.20 м. :oops: :oops:

Другите мачове си седят , но някак си ми е жал да ги продавам , виж при макарите за плувка - съм ги свел до 5 бр. -/ всички от марка за производство на велосипеди / :D , с преден аванс , бързооборотни ...........

При положение ,че вече ловя почти само на спининг ,си е луда работа ,но.....................................синковеца расте и има кой да ме отмени в бъдеще................... :wink: :wink:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от miro253 »

Дааа. И аз съм в процес на смяна на мачовите макари със високооборотни спинингови, но на една друга японска фирма, която не прави части за велосипеди :lol: .
stenli1104
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2014 12:13 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от stenli1104 »

Колеги харесал съм си теле мач Maver black magic 4m някои имали впечатление за марката
vbobi
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 4:15 pm

Re: Кой какъв мач използва...

Мнение от vbobi »

Tubertini xenia 4.20 4-15гр.
И от днес Colmic PRO SPEED 3.30 до 20гр. двуколенен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”