Проблем със слайдер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем със слайдер

Мнение от svilen_sa6kov »

хвала Видраксу и стока нему :lol: :lol: :lol: .
Въпреки голямата реклама на слайдърите на Кралусо - бъди сигурен,че и те ще се наранят ако се удрят постоянно в основното утежнение, колкото и да са добре боядисани и лакирани.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Skorpi »

Мда Дунавския е прав пръчката е малко мека другото слаидера трябва да е близо до осн. отижнение иначе ще бяга много назад - в това също са прави колегите Според мен виж начина на захващане на слаидера имаше едни теобразни карабинки може те да го пазят от основното отижнение
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проблем със слайдер

Мнение от chirusa_bg »

svilen_sa6kov написа:хвала Видраксу и стока нему :lol: :lol: :lol: .
Въпреки голямата реклама на слайдърите на Кралусо - бъди сигурен,че и те ще се наранят ако се удрят постоянно в основното утежнение, колкото и да са добре боядисани и лакирани.
Не ми се вярва да се наранят :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Проблем със слайдер

Мнение от butnik »

Skorpi написа: имаше едни теобразни карабинки може те да го пазят от основното отижнение
Как ще го закрепиш на тия карабинки.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Георги Кръстев »

Пръчката ти е хубава, но за по-леки слайдери, внимавай с нея! Слайдерите които ползваш са добри и в тях не е проблема. Монтажа който ползваш да речем е ок, и мисля тук не играе роля, както и замятането. Аз ползвам монтаж от 1 макс 2 оливети, като между слайдера и оливетите имам 1 сачма 4/6 номер, на която се опира слайдера при летеж.
Този проблем го имах и аз, сега всички ударени са с бандаж от термо шлаух. 8) (мислим еднакво )
Инъче как си ги представям аз нещата, замяташ слайдер хвърчи в група с оловото, но при самото падане нещо се обърква, уж пада добре, но уви, вадиш и гледаш една вдлъбнатина. Пробвал съм да стопирам, слайдера преди да падне, да ти кажа така става още по зле, вече като замятам не си спирам линията преди да падне и ударите съм ги свел до минимум.

п.п. На кои водоеми ловите ?
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Днес пробвах вариянта с изолиране на предната част на слайдера с термосвиваем шлаух - става въпрос за лента с диаметър колкото най-големият на слайдера и широчина око 20-25мм. Надява се върху предната част след това със запалка го нагряваме за да се свие и да прилепне хубаво по тялото на плувката и сме готови.
Проблема с потбиването приключи . Колкото до слайдерите както и останалите видове плувки на КРАЛУСО те са неразрушими - уникални са. Благодаря на всички колеги които взеха отношение по въпроса.
bate gojko
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:16 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от bate gojko »

svilen_sa6kov написа:хвала Видраксу и стока нему :lol: :lol: :lol: .
Въпреки голямата реклама на слайдърите на Кралусо - бъди сигурен,че и те ще се наранят ако се удрят постоянно в основното утежнение, колкото и да са добре боядисани и лакирани.
колкото и да се удрят нищо не им се случва, просто те не са от дърво а са полеуританови... ако искаш може и да ги разпробиеш с бургия
GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Най- вероятно ще премина към окомплектовка ваглери и слайдери на КРАЛУСО за да няма повече неприятни изненади в неподходящ момент .
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Skorpi »

butnik написа:
Skorpi написа: имаше едни теобразни карабинки може те да го пазят от основното отижнение
Как ще го закрепиш на тия карабинки.
Бутниче, имах в предвид тия с тръбичка през която минава влакното а карабинката е перпендиколярна на нея мисля че са малко по дълги и може да пазят слаидера от удари в основното утижнение :D
Аз не съм имал такъв проблем с слаидерите при замятане при мен слаидера се изслува около 30-40см и като потъва тежеста понякога го придърпва (слаидера ) на пред, говоря когато се напъвам за по далечна дистанция
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Ачо ♣ »

Skorpi написа:......... имаше едни теобразни карабинки може те да го пазят от основното отижнение
Тези ли имаш в предвид :
Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Проблем със слайдер

Мнение от butnik »

Скорпи,разбрах за какво ми говориш,не ми се рови за снимка,но слайдера е най-добре да се закрепва с биберон.Аз даже скъсявам биберона според слайдера,така,че да стърчи леко навън.Не съм имал наранен слайдер по този начин,но имам много изгубени заради биберона-изскачат от него м..а им стара.И понеже рядко ловя на много големи дълбочини и ми писна да ги губя си накупих ваглери носещи повече олово.С тях нямам проблем нито с построяване на линия,нито с очукване,нито със замятане.
Изображение
Тия с пластмасовите и уж тефлонови глави на 15 хвърляния става канал вътре и влакното задира.И не са за слайдери в истинския смисъл,а за подвижни плувчици.При риболов със слайдер халката ,през която минава влакното трябва да е с по-голям отвор за да може влакното да се изнизва по-лесно и бързо.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
mite-80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 9:28 am

Re: Проблем със слайдер

Мнение от mite-80 »

Четеейки темата, аз си мисля че колегата който я е пуснал и има потбиване на тялото на слайдера, просто не е ползвал качествени "биберони"- били са прекалено меки и при силовите замятания, теглото на слайдера е преодолявало съпротивлението на държащия го в страни от основното утежнение, "биберон" и се е блъскало в оливетата или едрите съчми. Нещо повече- "биберона" е до толкова твърд, че по принцип може да се прегъне само с усилие с ръка, а не от теглото на слайдера при замятане и в тази връзка, дори непосредствено долепена над едрите съчми или оливета на основното утежнение се монтира и една малка съчма- 0.3/0.5 гр, за да намали ъгъла между оста на слайдера и основното влакно и той да не се отлепя от утежнението при замятането и по време на полет; шлауха(биберона) е дотолкова твърд, че ако не е тази съчма, слайдера стърчи прекалено в страни и се отлепя от утежнението по време на полета, точно в тази връзка слайдерите трябва да са с къс месингов кил и да са минимално утежнени в основата си- 1-3 грама, както и "бибероните" трябва да са от дебелостенни силиконови тръбички и да го държат "надървен" и в страни от оловата, дори и при най-мощните силови замятания, а теглото на самия слайдер във всички случаи е много по-малко от теглото на аналогичен ваглер и няма нужда от раздалечаване от основното утежнение със съчма "на една и половина плувка разстоявние", над основното утежнение и монтажите с карабинки, втулки, "очи" и подобни..както са ваглерите; слайдерите се монтират само с "биберон" с вграден вирбел и лягат плътно върху основното утежнение.

:wink:
GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Колега според мен целият проблем идва от начина на заммятане. Приводняването на основното утежнение със слайдера под малък ъгъл спрямо водната повърхност причинява подбитостите по плувката . Ако замятането се извършва с по-голяма парабола предполагам няма да се случват тези неприятости .При този начин на замятане в последната фаза на полета отежнението ще изпревари слайдера при приводняването и няма да има съприкосновение между тях. За месинговия щтифт съм абсолютно съгласен с теб - подобрява полета и намаля уплитанията. Всички слайдери са ми с такъв щтифт а и на тези които нямат съм им сложил . Колкото до така наречения биберон - действително тези които притежавам са с доста мек шлаух .
Аватар
mite-80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 9:28 am

Re: Проблем със слайдер

Мнение от mite-80 »

Относно замятането, да така е - със слайдер, сбиролино и фидер трябва да се замята ПЛАВНО, с постепенно натоварване пръта и с по-голяма парабола, иначе- уплитанията са неизбежни, а при тежките варианти на слайдери, поплавъци или кошнички може да има и трошене на пръти при "камшични" силови замятания. Тук ставаше дума за подбиването на тялото на слайдера и това че "бибероните" трябва да са качествени, а задържането на линията в последната фаза на полета, преди приводняването, си е от азбуката на риболова със слайдер, ваглер, сбиролино и т.н. ...и затова не съм го и коментирал тук! :idea: :wink:

п.п. не "щифт", а "кил" е правилното наименование на "това" отдолу, под тялото на слайдера(плувката) :idea: :drinkers:
GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Приемам забележката че щтифта е кил и ще се корегирам за напред . Ползвам силиконови накрайници на КОЛМИК но явно и те са меки. Относно стопирането на линията в момента преди приводняването колегата Кръсев пише по- горе че при него положението ставало по зле макар че според мен би трябвало да е обратното . Извинявам се че съм пропуснал да отговоря на въпросът на кои водоеми ловя .Това предимно са Батак Голям Беглик Широка поляна .А относно силиконовите накрайници - бихте ли ми препоръчали марка . Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”