Проблем със слайдер

Модератор: Paublo_Eskobar

GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Проблемът е следния - тялото на слайдера се потбива от отежнението въпреки че използвам така наречения биберон за дистанциране от тежестите. От това потбиване плувката започва да пие вода и става незползваема .Въпросът ми към колеги практикуващи този вид риболов е как се справят с този проблем.
batistuta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 6:59 pm
Местоположение: с.Малчика обл.Плевен

Re: Проблем със слайдер

Мнение от batistuta »

А вирбел не нанизваш ли на основното влакно и на карабинката защипваш слайдера.Така мисля,че няма да имаш проблем.Пък ако не ползваш вирбел слагай силиконов стопер между отежнението и слайдера.Ама нека все пак се изкажат знаещите.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Skorpi »

Как от поотбиването ти слаидера ти се пълни с вода т. е . пие вода нещо в захващането на слаидера ти не е на ред
Той ако пие вода това означава че е наранен някъде, другият вариант е да не се движи свободно по линията ,
Като се има в предвид че слаидера се използва при ветровито време и по голяма дълбочина за по добро задържане на линията и се използват по големи грамажи -7-8-10г и така на татък и за по бързото сваляне стръвта на дъното и с цел избягване на по дребните риби Аз като хвърля и основната тежест докато пропада го придърпва по на пред .Според мен си прегледай начина на монтаж и го сравни с тези които се дават тук в форума (има писано не малко) :D

ето ти линкче към част от писаното
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 80#p390255
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Кърцата »

Просто раздалечи слайдера и тежестите. Когато е в долно положение, при замятане, тогава се удря в тях, така ли? Поне аз така го разбрах?
На някакво разстояние над тежестите постави едно дроперче или стоперче и вече над него слайдера.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Garbolino »

Ето една схема за групиране на основното утежнение под подвижна плувка. Ваглерът/слайдерът се стопира над основното утежнение с втори вирбел. От тук нататък монтажът може да се усложнява с поставяне на шлаух върху горния вирбел, гумен протектор/амортисьор/стопер и т.н.

Изображение
Аватар
dess0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 9:50 am
Местоположение: София

Re: Проблем със слайдер

Мнение от dess0 »

Колега, монтажът, който си посочил не е удачен за ползване със слайдер!
Слайдерът, поради липсата на утежнение или минималното такова в тялото на плувката, е добре да "ляга" върху основното утежнение:
Изображение

Относно това, че се подбива тялото на плувката, бих предложил на колегата за основно утежнение да пробва с една кръгла оливета, с подходящ грамаж!
И още нещо: колега GERAZ, би ли описал монтажа, който ползваш?!
Нека пазим водоемите чисти!!! Събирайте си боклуците!!!
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Георги Кръстев »

Преди да дам някакъв отговор, може ли да ми кажеш с какъв слайдер работиш, каква ти е въдицата, и какъв е монтажа?
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Проблем със слайдер

Мнение от dunavski »

И аз обичам да ловя на слайдер, но досега такъв проблем не съм имал. Щом сачмите ти повреждат слайдера то голямо блъскане ще е. Според мен си преработи монтажа и начина на замятане.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем със слайдер

Мнение от antivik »

Слагай стопер/или стоп-възел/ на разстояние слайдер, слайдер и половина преди /след зависи от къде го гледаш/ утежнението, да не стига слайдера до него и пробвай.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Проблем със слайдер

Мнение от Георги Кръстев »

Много ми е интересно как ще лети туй нящу :lol: :lol:
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
slayder
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 542
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:15 pm
Местоположение: Plovdiv Zdravko Sheytanov

Re: Проблем със слайдер

Мнение от slayder »

Трудно ще лети :lol: и най вероятно ше се мести назад по основното влакно.Слайдера трябва да се опира на основното утежнение,както казаха някои колеги с една съчма(малка) най-отгоре,а за да не се подбива,утежнението да не е от дълга верижка от съчми,а от 2-3 по големи или оливетка.Замятането също е много важно!
Дава ли? И дава и взема.
GERAZ
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 7:36 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от GERAZ »

Ще се постарая да отговоря на всички въпроси на колегите . Мача с който ловя е ТИКА-РИАЛТИ акция 2-10 . Монтажът е както е даден на по-горната снимка на колегата Десо. Вариянта със стопиране на слайдера над основното утежнение е невъзможен - уплитанията са гарантирани на сто процета.Проблемът с потбиванията не е само до мен момчетата с които ловим заедно се оплакват от същото.Ползвам слайдери на КОЛМИК СЪРФИКС МИДИ МОЧКОВ . Явно проблемът се явява по време на приводняване на основното утежнение заедно със слайдера - формата на потбитоста отговаря на формата на оливетката от основното утежнение. Следва нарушение на покритието плувката поема вода и започват неприятностите.Спасението е следното надяване на термосвиваем шлаух в областа на ударите или слайдерите на КРАЛУСО .До това заключение стигнахме с колегите .
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със слайдер

Мнение от naskobo »

Eдно силиконово стоперче над вирбела, което да не позволява на слайдера да контактува с утежнението ти решава проблемчето :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Проблем със слайдер

Мнение от dunavski »

Доколкото виждам пръчката ти е мека за слайдери и най-вероятно зада достигнеш дистанция замяташ прекалено рязко и плувката силно се натиска в сачмите. Ако имаш по-твърд мач или някой от приятелите ти пробвайте с него с по-плавно замятане. Според мен от там се получава проблема.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
bate gojko
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:16 pm

Re: Проблем със слайдер

Мнение от bate gojko »

GERAZ написа:Проблемът е следния - тялото на слайдера се потбива от отежнението въпреки че използвам така наречения биберон за дистанциране от тежестите. От това потбиване плувката започва да пие вода и става незползваема .Въпросът ми към колеги практикуващи този вид риболов е как се справят с този проблем.
Ами купуваш си слайдер на CRALUSSO и проблема е 100% решен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”