Въпрос относно Shimano Exage

Модератор: Paublo_Eskobar

botmanov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 11:36 am

Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от botmanov »

Колеги, кой е новия мачов модел на Exage модел 3000 MRC или 3000S MHRC DH? Понеже в магазините единия продавач казва MRC, а в другия S MHRC DH..
Аватар
pacho109
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2440
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 6:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от pacho109 »

RCDH е по- високо оборотна-6,2 към едно и с мачова плитка шпула :idea:
Изображение
Чърчил: "Нима искате избори, които се решават от най-ненужните гласове, дадени за най-ненужните кандидати?"
Чърчил:" На Балканите има повече история,отколкото те могат да понесат!"
http://vremeto.v.bg/
teodor_xristov_80
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 11:03 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от teodor_xristov_80 »

Новият е MRC а старият MRB.
П.п. Мисля че е MHRC DH..
botmanov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 11:36 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от botmanov »

pacho109 написа:RCDH е по- високо оборотна-6,2 към едно и с мачова плитка шпула :idea:
Двата модела, които съм дал също са 1:6.2 оборота ... с плитки шпули ...
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Нито единия нито другия . Ако искаш само да си я гледаш и да се кефиш си я купи , но ако ще ходиш редовно за риба с нея я забрави , като вариант !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
botmanov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 11:36 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от botmanov »

piranqta написа:Нито единия нито другия . Ако искаш само да си я гледаш и да се кефиш си я купи , но ако ще ходиш редовно за риба с нея я забрави , като вариант !
Каква е причината да мислиш така, колега? Малко повече инфо ако може .. ?
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

Което и да е Шимано е добро,колкото повече пари даваш толкова по-добра макара вземаш. Аз ловя с MRB 3000 1:6.2 оборота и съм много доволен.Качествата на макарата отговаря напълно на парите си.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от preparatos »

botmanov написа:Колеги, кой е новия мачов модел на Exage модел 3000 MRC или 3000S MHRC DH? Понеже в магазините единия продавач казва MRC, а в другия S MHRC DH..

3000S MHRC мисля, че е виж тука на 19стр.
http://issuu.com/shimanoeuropefishing/d ... 12_english
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Не си давай паричките за нещо , което после ще продаваш пак тук ! По добре си събери още някой лев и , ако все още искаш Шимано си вземи Страдик не Ексейдж .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

Сега не мисе рови но мога да ви дам мнението на 2 водещи Руски и 1 Унгарски сайт ,според които Ексейджа е една страхотна макара за парите си ! Колега вярвай ми има и нови дефектирали и Мерцедеси и Ферарита и Поршета но това не означава ,че са лоши коли !
teodor_xristov_80
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 11:03 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от teodor_xristov_80 »

piranqta написа:Не си давай паричките за нещо , което после ще продаваш пак тук ! По добре си събери още някой лев и , ако все още искаш Шимано си вземи Страдик не Ексейдж .
Колега не всеки може да даде още сто лева най малко за посочената от теб макара, пък и мисля че за среден клас риболовци като нас върши работа.
Аман от изцепки - всички знаем кое е по хубавото. Не разбирам много ама за всеки влак си има пътници
Това е може би най продаваната мачова макара. По твоите думи раздел "Продава" трябва да е пълен с такива обяви, ама нещо не се виждат :wink:
Пък и кво толкова има и три години гаранция.
Колегата пита за Екстеиджа. Или помагаш или не. Нищо лично. :wink:
Поздрави на всички.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Момци за да не навлизаме в полемики прочетете 1 ми пост по темата там съм си казал мнението за тези макарички . Не знам колко ходите за риба , но през ръцете ми са минали всички модели на посочения ексейдж и нито 1 не ми е харесала по ред причини . Щом на Вас ви харесва ок ловете с нея никъде не съм споменал да не го правите нито съм писал да си купи аерокаст колегата нали ? Що се отнася до обявите има постоянно поне по 4-5 за продаване такива .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=2903 Разгледай го най отдолу има и видео ,нали имаше проблем при сглобяване на твоята,тук хората си казват ,че е много сносна макара за тия пари ,доколкото успях да си го превада текста от Унгарски
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Да не си забравите авансите след всеки риболов натегнати ,че заминават и пружините и шайбите :wink: о и забравих да спомена луфта който се появява в шпулата и в последствие и в дръжката след , което започва да се чува един тракащ звук :D и пак повтарям , ако ще ходиш 1-2 пъти в месеца за риба е прекрасна макара ,но за повече си купи нещо по добро и здраво !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

Колегата е много прав за авансите но за съжаление същия проблем го има и при Страдика.При мен аванса на Страдик производство Малайзия се разпадна след 4-5риболова.Имам Страдик японски може би от 10 години и с него нямам никакви проблеми.Смятам,че едно японско шимано втора ръка е добро решение.Поздрави и наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”