Въпрос относно Shimano Exage

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

Няма ли "здравомислещи" хора да предложат нещо????
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от dunavski »

Аз ще си копирам едно старо мнение защото и в момента то е същото. Просто за мен комбинацията плитка шпула + виско предавателно число + Шимано не са критерй за мач макара.
Преди около месец и аз имах същата дилема за мач макара. Бях се спрял между Daiwa Procaster и Shimano Exage, но в крайна сметка купих прокастъра. Двете макари са много билзки по цена и тех. данни. Шиманото е с тясна шпула и високо предавателно число(6,2:1), а дайвата е с широка шпула и по-ниско предавателно число(5,3:1), но и двете макари обират долу горе едно и също кол. влакно при един оборот. Макари с по-високо предавателно число имат по-ниска навиваща мощ и обратното. Също така по-широката шпула означава, че при замятане влакното прави по-широка спирала с по-малко триене и от там по-голяма дистанция с по-малка тежест. Така че внимателно трябва да се четат харектеристиките и не е казано, че мачова макара задължително трябва да е с високо пред. число.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

dunavski написа:Аз ще си копирам едно старо мнение защото и в момента то е същото. Просто за мен комбинацията плитка шпула + виско предавателно число + Шимано не са критерй за мач макара.
Преди около месец и аз имах същата дилема за мач макара. Бях се спрял между Daiwa Procaster и Shimano Exage, но в крайна сметка купих прокастъра. Двете макари са много билзки по цена и тех. данни. Шиманото е с тясна шпула и високо предавателно число(6,2:1), а дайвата е с широка шпула и по-ниско предавателно число(5,3:1), но и двете макари обират долу горе едно и също кол. влакно при един оборот. Макари с по-високо предавателно число имат по-ниска навиваща мощ и обратното. Също така по-широката шпула означава, че при замятане влакното прави по-широка спирала с по-малко триене и от там по-голяма дистанция с по-малка тежест. Така че внимателно трябва да се четат харектеристиките и не е казано, че мачова макара задължително трябва да е с високо пред. число.
Браво ето едно обосновано и компетентно мнение.Колега сподели от къде купи прокастъра и на каква цена.Благодаря и много риби с новата макара.
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от dunavski »

Прокастъра го има в почти всички големи онлаин магазини даже е на промоция в момонта.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
botmanov
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 11:36 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от botmanov »

Ясно е, че ако имах повечко парички щях да си взема по-скъпичка макарица и за това първоначално се бях насочил към ексейдж с бюджет до 120 лв, днес ми дойде подаръче shimano seido 3000SRA и спининг shimano beastmaster bx, та как ви се струва макарицата да си я развъртам и на мача?
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

Еднакъв клас със Ексейджа е и Сейдото ,и да спокойно можеш да си го ползваш на мача :)
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

botmanov написа:Ясно е, че ако имах повечко парички щях да си взема по-скъпичка макарица и за това първоначално се бях насочил към ексейдж с бюджет до 120 лв, днес ми дойде подаръче shimano seido 3000SRA и спининг shimano beastmaster bx, та как ви се струва макарицата да си я развъртам и на мача?
Чудесни продукти колега.Със здраве и успех да ги ползваш.Честито.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Мисля ,че темата е за ключ ! Спининга е друга бира !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Дилян »

:lol: А пък аз се бях навил точно за Ескейдж и понеже нямам възможност да си го купя нов тръгнах да търся втора ръка :lol: Може би тези които продават имат същите проблеми и затова искат да се отърват от тях сигурно.Обаче казват че са перфектни и не падат по долу от 100лв.Даже почти ме навиха за една такава за 90лв(последните си пари щях да дам)Много ме кефят на външен вид,като бижута са.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Дилян »

Добре че не намерих до момента за 80 че щях да я грабна веднага и после да си я чукам у главата :lol: Затова мисля да си купя нещо евтинко дето ме кефи на външен вид и да си свиркам,а не да дам сума пари за нещо на старо дето после ше си го чукам у главата.
Прав ли съм?
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

shimano77 написа:Добре че не намерих до момента за 80 че щях да я грабна веднага и после да си я чукам у главата :lol: Затова мисля да си купя нещо евтинко дето ме кефи на външен вид и да си свиркам,а не да дам сума пари за нещо на старо дето после ше си го чукам у главата.
Прав ли съм?
На колко години си ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Дилян »

Пиранчо ти какво би ме посъветвал да си купя до 80лв за мача?(познаваме се от fishing mania)
DYNO
Последно промяна от Дилян на Вто Мар 20, 2012 6:55 pm, променено общо 1 път.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Дилян »

на 29
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Колко е дълъг мача ? Но , както ти казах и в другия форум няма да мога да ти препоръчам нищо от ниския клас макари не за друго просто не си купувам такива и нямам наблюдения върху тях ! Има доста макари в ниския ценови клас за мач и мисля ,че ще намериш нещо от порядъка на 50-60лв читаво за мач ! Има една фирма Alcedo правят добри макарички в този клас ! Погледни ги някъде , ако можеш ! И , като си харесаш макара съобрази размера с дължината на мача !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Дилян »

Мача ми е Tica Excel TC2 carbon на 3.90м с акция 5-25 и тегло 210g(това е първият ми мач в живота)
Междувременно ми изпадна една обява за Shimano Exage 3000MRB за 90лева втора ръка.На снимките е като нова ама знам ли.....
Въпросът ми е ,някой който я притежава какви са му впечатленията от нея.В началото реших да си купя малко по добри такъми които да ми карат няколко години защото до сега съм ловил с телескопчета и макарички за по 15-20 лева.Нямах пари за нова макара от среден клас затова реших да потърся нещо качествено втора ръка с нагласата че ще ми служи дълго време.Видях че се продават лъскави Shimano и обърнах сайтовете да намеря такова като състъргах последните си пари с готовност да си го купя когато го открих,но сега като чух доста "суперлативи " за Exage,започнах да се замислям дали не е по добре да си взема нещо евтинко което ми харесва на външен вид и да си свиркам отколкото да си дам последните 90лева за нещо,плюто и прехвалено което да се окаже нож с две остриета :shock:
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”