Въпрос относно Shimano Exage

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от svilen_sa6kov »

И в тази тема ще ти кажа, че за мен да дадеш 80 лева за Шимано Ексейдж, което е ползвано незнам колко и незнам как, като се набуташ още 10 лева за транспорта - си е направо прецакване. Това е хубава макара ма да си я купиш нова и без да си с големи надежди и очаквания, защото това макаре при здрава експлоатация на втория сезон вече е разлуфтено и със шумове, но не може да се очаква повече от такъв посредствен и евтин модел на марката Шимано.
Това което искам да ти кажа е да не си купуваш Шимано Ексейдж втора ръка. За парите които имаш има много по-добри макари от други неШимано марки. Бих ти препоръчал горещо Vega Xyron - една доказана макара, която щом се ползва от Калин Митранов по състезания - то значи никак не е лоша.
Помисли и вземи правилното решение.
Бих ти обърнал внимание и на тази Изображение с каквато ловя аз, която е на цена 65 лева, но виждам,че държиш на двойната дръжка.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от livinginchaos »

За добро или лошо и аз се сдобих с въпросното чудо на малайзиско-джапанската съвместна дружба. Бързооборотното жувотно МРЦ. Много негативни мнения, но всеи се разпростира според чергата. Нямам много опит с макарите, на моя мач ще стои като на "Иисус два пищова" както беше казал един колега /Спиидмастър 4.20фа/, но това е. Колкото изкара, толкова. Ще я водя за риба па белкем изкара някоя година. И вярно тоя заден аванс ми седи като детска играчка. Но ще поживеем, ще видим. Наздраве!
Изображение
lubo79
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 7:06 pm

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от lubo79 »

колега макарата си е супер,няма да съжаляваш,честито и много риби :)
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от livinginchaos »

Я кажете по-дълго ползващите тази лебедка - как се смазва това чудо, за да не си играя нова да гадая аз?
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Joshua »

Някой може ли да ми каже как се разпознава Страдик правен в Япония и Страдик в Малайзия, от къде да го купя и как да разбера, че не ме лъжат за произхода му?
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Не смазвай , ако не е нужно ! трябва да си я въргалял в пясък и то доста за да им а нужда от смазване , без значени каква е макарата !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от SammY »

Първо , ще го познаеш по цената ... по кисела е ... Иначе на макарата си пише каде е произведена :D И да не съм 100% офф ... има ли японски Ексейдж , или са само Малайзия ?
п.п. Моя Екс го взех за 130 лв ...
Последно промяна от SammY на Пет Май 25, 2012 5:43 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

А за ексейджа мога да препоръчам , както беше писал и Павката един по голям такъв -

Изображение
Последно промяна от С.Върбанов на Пет Май 25, 2012 6:01 pm, променено общо 1 път.
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от livinginchaos »

След краткия ми натрупан опит с него мисля, че втори път няма да си го купя :)
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

:?: :?: :?:
livinginchaos написа:След краткия ми натрупан опит с него мисля, че втори път няма да си го купя :)
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

livinginchaos написа:След краткия ми натрупан опит с него мисля, че втори път няма да си го купя :)
А може ли една снимка ,да видим във какво състояние е,че съм се нагледал на какво ли не кретенско отношение към такъмите и после следват оплаквания ,че не стават ,миналия ден даже имаше обява се продаваше един Ексейдж ,целия отрупан с кал и захранка !
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

PikeM написа:
livinginchaos написа:След краткия ми натрупан опит с него мисля, че втори път няма да си го купя :)
А може ли една снимка ,да видим във какво състояние е,че съм се нагледал на какво ли не кретенско отношение към такъмите и после следват оплаквания ,че не стават ,миналия ден даже имаше обява се продаваше един Ексейдж ,целия отрупан с кал и захранка !
:smt023 :smt023 :smt023
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от livinginchaos »

Ексейджа си е пазен,без драскотини, транспортиран в калъфи с отхлабен аванс, както се казва канонично пазен. С изключение, че го валя по време на риболова, друго тежко нещо не му се е случвало. Вече се чува звук на триене в едно положение на дръжката, а и луфта между дръжката и шпулата е станал доста силно осезаем! Все пак е на два риболова, като единия излет трая около 3-4 часа и е изкарал една каракуда!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от SammY »

livinginchaos написа:След краткия ми натрупан опит с него мисля, че втори път няма да си го купя :)
И аз съм на това мнение :D Лошо за макарата не мога да кажа , хвашал съм с нея предимно едри риби и не ме е подвела , нито се е разлуфтила , нито нещо се е развалила ... Просто ми идва слаба за риболова който предимно практикувам :D
Ще я "мачкам" докато може след което ще я заменя със Супер :D
п.п. Все още смятам , че е перфектна макара , ако целта не е риби над 2 кг .
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

SammY написа: Все още смятам , че е перфектна макара , ако целта не е риби над 2 кг .
Ако ще ходиш за риби до 2кг не ти трябва макара !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”