Въпрос относно Shimano Exage

Модератор: Paublo_Eskobar

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от miro253 »

Може ли малко повече инфо за авансите? Аз имам 3 Ексейджа MRA, ползвам ги в седмицата по веднъж, но "разпаднал" се аванс нямам. Как се разпада?
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от byjy »

jpf написа:Колегата е много прав за авансите но за съжаление същия проблем го има и при Страдика.При мен аванса на Страдик производство Малайзия се разпадна след 4-5риболова.Имам Страдик японски може би от 10 години и с него нямам никакви проблеми.Смятам,че едно японско шимано втора ръка е добро решение.Поздрави и наслука.
:lol: :lol: :lolЗа последните 15години съм сменил поне пет-шест макари на шимано но такова нещо несъм преживявал!
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Naas »

Ще исползвам темата на колегата (надявам се да ме извини) да попитам............
Каква е разликата между STRADIC и EXAGE освен в лагерите? Какво има страдика в повече което да струва 100 лева отгоре? Интересно ми е защото и аз съм се насочил към Щимано..............но какво? Поздрави на всички и наслука :D
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

miro253 написа:Може ли малко повече инфо за авансите? Аз имам 3 Ексейджа MRA, ползвам ги в седмицата по веднъж, но "разпаднал" се аванс нямам. Как се разпада?
Става въпрос за Страдик 6.2 оборота производство Малайзия, закупен юни 2011 г. На четвъртия или петия риболов при опит да регулирам аванса капачката или врътката не знам как да го нарека с която той се регулира се отдели от макарата и ми остана в ръцете.Оказа се че зегерката която държи капачката от вътрешната страна се е извадила от мястото си.Сега дойде и следващия проблем,металното жълто пръстенче в горния край на капачката може да се развие или завие само със специален инструмент показан в схемата на макарата но липсващ в кутията,наложи се да си го направя сам.Без този инструмент е невъзможно да се отвори или затвори аванса за евентуално почистване.Относно Ексеидж ,имам МRB от 2110г. и с него нямам проблеми въпреки,че външно авансите езглеждат едни и същи.Имал съм още един проблем с аванса на Страдик на приятел закупен също през 2011г. но го решихме и него.Ако някой колега има подобни проблеми и има нужда от помощ нека пише с удоволствие ще помогна с каквото мога.Поздрави и наслука.
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

Naas написа:Ще исползвам темата на колегата (надявам се да ме извини) да попитам............
Каква е разликата между STRADIC и EXAGE освен в лагерите? Какво има страдика в повече което да струва 100 лева отгоре? Интересно ми е защото и аз съм се насочил към Щимано..............но какво? Поздрави на всички и наслука :D
Здравей колега.Освен разликата в броя на лагерите мисля ,че има и разлика в тяхното качество но за съжаление това може да се установи след по-продължителна употреба.Друга разлика има в работата на бързия аванс.При Страдик има мъртва точка в средата на хода на палчето,докато при Ексеидж този ход е гладък.Едва ли обаче тези разлики струват 100лв. отгоре,може други колеги да знаят и други неща.Аз бих ти препоръчал Ексеидж за 130-140лв. или Японски Страдик от форума за около 300лв.Зависи какъв ти е бюджета.Поздрави и успех.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Колега явно нямаш Страдик щом не знаеш , че има ЧЕРВЯЧНА предавка , а говориш само за някакви лагери ?!?!? Имат разлика от тук до Марс двете макари Ексейдж и Страдик . Явно няма смисъл да се обяснява след , като дори това не знаете . Има описание на механиката на всяка една макара просто си направете труда и прочетете малко бе хора всичко на готово ли трябва да Ви се сервира не мога да се сетя ? Защо други трябва да вършат това , което сами трябва да свършите ??? Как може да пишете подобни глупости направо ме изумявате :shock: 100лв отгоре заради лагери :lol: :lol: :lol: червяка милички червака струва тези 100лв защото дава мощ колкото на 3 ексейджа - казва се ДРАГ - сега прочетете и какво е драг за да сте наясно и с това ! Айде купете си пак Ексейдж и си я ползвайте 15г , аман от разбирачи братче . Мисля се видяхте колко разбирате , поне не пишете простотии за да обърквате хората допълнително :idea: :idea: :idea:

И много моля преди да пуснете някаква глупава тема прочетете малко повече за това , което искате да купите и го сравнете с по високия клас за да разберете разликите , както и + и - на дадения продукт. Поздрави на всички разбирачи .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jpf
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 6:04 am

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от jpf »

piranqta написа:Колега явно нямаш Страдик щом не знаеш , че има ЧЕРВЯЧНА предавка , а говориш само за някакви лагери ?!?!? Имат разлика от тук до Марс двете макари Ексейдж и Страдик . Явно няма смисъл да се обяснява след , като дори това не знаете . Има описание на механиката на всяка една макара просто си направете труда и прочетете малко бе хора всичко на готово ли трябва да Ви се сервира не мога да се сетя ? Защо други трябва да вършат това , което сами трябва да свършите ??? Как може да пишете подобни глупости направо ме изумявате :shock: 100лв отгоре заради лагери :lol: :lol: :lol: червяка милички червака струва тези 100лв защото дава мощ колкото на 3 ексейджа - казва се ДРАГ - сега прочетете и какво е драг за да сте наясно и с това ! Айде купете си пак Ексейдж и си я ползвайте 15г , аман от разбирачи братче . Мисля се видяхте колко разбирате , поне не пишете простотии за да обърквате хората допълнително :idea: :idea: :idea:

И много моля преди да пуснете някаква глупава тема прочетете малко повече за това , което искате да купите и го сравнете с по високия клас за да разберете разликите , както и + и - на дадения продукт. Поздрави на всички разбирачи .
Колега много те моля чети внимателно чуждите мнения щом имаш желание да ги коментираш.Аз смятам ,че сме във форума да споделяме и обсъждаме мнения без да се обиждаме и да даваме голословни класификаций.Това,че споделих мнение не мисля,че ме прави разбирач ,ако съм объркал някого с мнението си моля да ме извини.Явно колега ти си много компетентен но е жалко ,че не желаеш да споделиш с нас знанията си.И ще ти кажа да не разчиташ на ясновидските си способности.Имам два страдика ,японски 7:1оборота,Малайзия 6.2:1 оборота и Ексеидж Малайзия 6.2:1 оборота всичките ги използвам за риболов и споделих мнението си за тях.Не ме интересува дали в тях има драг,червяк и не знам си още какво.
П.П. Споделените мнения по тази тема са лично мой и нямам никакви претенции да са меродавни и окончателни.
С най-добро чувство и пожелания за успех поздрави на всички колеги.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

piranqta написа:Колега явно нямаш Страдик щом не знаеш , че има ЧЕРВЯЧНА предавка , а говориш само за някакви лагери ?!?!? Имат разлика от тук до Марс двете макари Ексейдж и Страдик . Явно няма смисъл да се обяснява след , като дори това не знаете . Има описание на механиката на всяка една макара просто си направете труда и прочетете малко бе хора всичко на готово ли трябва да Ви се сервира не мога да се сетя ? Защо други трябва да вършат това , което сами трябва да свършите ??? Как може да пишете подобни глупости направо ме изумявате :shock: 100лв отгоре заради лагери :lol: :lol: :lol: червяка милички червака струва тези 100лв защото дава мощ колкото на 3 ексейджа - казва се ДРАГ - сега прочетете и какво е драг за да сте наясно и с това ! Айде купете си пак Ексейдж и си я ползвайте 15г , аман от разбирачи братче . Мисля се видяхте колко разбирате , поне не пишете простотии за да обърквате хората допълнително :idea: :idea: :idea:

И много моля преди да пуснете някаква глупава тема прочетете малко повече за това , което искате да купите и го сравнете с по високия клас за да разберете разликите , както и + и - на дадения продукт. Поздрави на всички разбирачи .

А колега някое друго предложение да чуем което да е по добро Ексейджа пак във този ценови клас
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Единствено те упреквам ,че не знаеш с какво разполагаш , иначе си казал много точно какво имаш ! Визирах други колеги писали по темата в устрема си да ме убедят ,че Ексейджа е върхът на сладоледа , е да ама не е ! Та надявам се да разберат точно те с какво го превъзхожда Страдика и тогава да пишат дали си струва 100те лева повече ! Извинявай , ако съм те засегнал по някакъв начин . Реално само ти му даде мнение и гледна точка на човек притежаващ и двете в момента . Аз казах , че съм сменил доста от долния клас в момента имам 2 от средния клас и 2 от високия клас , но не искам да ги коментирам излишно е . Колегата пуснал темата да каже дали може да си позволи малко по висок клас и тогава да обсъждаме реалните разлики в макарите и техните + и - . Та за последно моето лично мнение за ниския клас Ексейдж е ,че НЕ стават колкото и да ги хвалят хората ловили до вчера с макари от 10-20лв - за тях те са върхът ! Личен съвет към колегата пуснал темата защото явно не разполага с по големи възможности за макара - не гледай как изглежда , а как работи ! И за да съм пределно ясен , ако искаш да ползваш дълго дадена макара гледай да е за морски риболов ! Надявам се да се сещаш защо :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от С.Върбанов »

Има колега но тук питането е конкретно за тази лебедка ! Не ми се изпада в полемики . Всяка фирма има макара в този ценови клас ! За тролинг/спининг лебедките са други :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от Naas »

piranqta написа:Единствено те упреквам ,че не знаеш с какво разполагаш , иначе си казал много точно какво имаш ! Визирах други колеги писали по темата в устрема си да ме убедят ,че Ексейджа е върхът на сладоледа , е да ама не е ! Та надявам се да разберат точно те с какво го превъзхожда Страдика и тогава да пишат дали си струва 100те лева повече ! Извинявай , ако съм те засегнал по някакъв начин . Реално само ти му даде мнение и гледна точка на човек притежаващ и двете в момента . Аз казах , че съм сменил доста от долния клас в момента имам 2 от средния клас и 2 от високия клас , но не искам да ги коментирам излишно е . Колегата пуснал темата да каже дали може да си позволи малко по висок клас и тогава да обсъждаме реалните разлики в макарите и техните + и - . Та за последно моето лично мнение за ниския клас Ексейдж е ,че НЕ стават колкото и да ги хвалят хората ловили до вчера с макари от 10-20лв - за тях те са върхът ! Личен съвет към колегата пуснал темата защото явно не разполага с по големи възможности за макара - не гледай как изглежда , а как работи ! И за да съм пределно ясен , ако искаш да ползваш дълго дадена макара гледай да е за морски риболов ! Надявам се да се сещаш защо :wink:
По спокойно колега, по спокойно!!! Нямам нито stradic нито exage нито пък съм ги ползвал или въртял, просто исках да знам разликите между двете макари. Не намирам снимки на разглобени такива или аз не знам как да ги търся, за да видя какво има вътре.

п.с. Все пак има и начинаещи тука, всеки е тръгнал от някъде и е стигнал до някъде. Просто поисках компетентно мнение от хора който ЗНАЯТ а не такова подигравателно отношение! Благодаря все пак за отговорите!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

Във момента се въртим във един омагьосан кръг ,една час от колегите я харесват ,други не я харесват ,сравнението на Ексейджа със по горните класове макари на фирмата е просто безпочвено ,нормално е те да имат повече системи и да са по класните и по хубави макари ,но ако се разровите из форума ще видите страшно много негативни коментари относно Малайзийския Страдик.Лично Аз за последната 1 година смених 5 различни макари във ценовия клас на Ексейджа и всичките бяха много по зле от към изработка , работа на аванса ,навиване на влакното и т.н , и аз си заставам зад мнението ,че за тези пари това е едно добро решение :)
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от miro253 »

Благодаря на колегата jpf за споделеното мнение и опит. А що се отнася до сравнението между Страдика и Ексейджа смятам, че просто е излишно. Това са макари в различни класове. Както споменах аз имам 3 Ексейджа и нямам до момента никакви забележки, но за тези пари просто не се сещам с какво мога да ги заменя от същия ценови клас, качество и екстри. Ако някой се сети нека сподели. Мислех да проуча Рьоби, но още не съм.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от М. Сталев »

Рьоби, са хубави макари но не са практични за мач :)
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Въпрос относно Shimano Exage

Мнение от byjy »

Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”