Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

След още една година мачов риболов, ваглерите в тубоса са ми два вида - Колмик и Кралусо. И да ви кажа, Колмика почва да измества Кралусото от водата. Като ги барна тия ваглерчета с балса и перо и ми става кеф. Уникална изработка и цена съответстваща на качеството. Единствения минус им е, че не са дуракоустойчиви като Кралусото и от там по-краткия им живот.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

livinginchaos написа:След още една година мачов риболов, ваглерите в тубоса са ми два вида - Колмик и Кралусо. И да ви кажа, Колмика почва да измества Кралусото от водата. Като ги барна тия ваглерчета с балса и перо и ми става кеф. Уникална изработка и цена съответстваща на качеството. Единствения минус им е, че не са дуракоустойчиви като Кралусото и от там по-краткия им живот.
Нормално, след 1 година мачов риболов.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от chirusa_bg »

Аз, след още една година мач риболов, което за мен са 3-4 риболова на мач, съм направо пристрастен към един ваглер с тумбесто тяло и дълъг, тънък, карбонов кил.

Препоръчайте марка-модел, които да отговарят на описанието, за да си взема още няколко.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от mikej »

chirusa_bg написа:Аз, след още една година мач риболов, което за мен са 3-4 риболова на мач, съм направо пристрастен към един ваглер с тумбесто тяло и дълъг, тънък, карбонов кил.

Препоръчайте марка-модел, които да отговарят на описанието, за да си взема още няколко.
Rive
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Николай Ангелов »

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Николай Ангелов написа:RIVE
Това си е жив слайдер.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от chirusa_bg »

Може и моето да е било слайдер. Намерих го без главата и след кратък тунинг стана ваглер с 10гр. в основата и 3 по линията. На цвят и вид е точно същия.
Благодаря ви!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Николай Ангелов »

SENSAS - 1 и 2. Не съм ползвал и трите посочени варианта. Сетих се, че съм ги виждал някъде, та се поразрових набързо. Просто като идея.
Lecho
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 4:32 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Lecho »

chirusa_bg написа:Аз, след още една година мач риболов, което за мен са 3-4 риболова на мач, съм направо пристрастен към един ваглер с тумбесто тяло и дълъг, тънък, карбонов кил.

Препоръчайте марка-модел, които да отговарят на описанието, за да си взема още няколко.
Добър ден,
колега виж и този ваглер на Trabucco
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти -Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от mikej »

miro253 написа:
Николай Ангелов написа:RIVE
Това си е жив слайдер.
Има същия само че ваглер
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Аз пък все повече се влюбвам в тези на Валтер Томаш. Някой няма ли да ходи в Унгария? Тук ги няма, а моите взеха да окапват.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от кирил великий »

Изображение

От тези едноточкови подвижни плувки, които са обърнати наляво с тежката част, съм доволен (вижда се какви са - Кралусо, Колмик, Трабуко, Лагуна, Боби Фишер),


Изображение

а ето ви и три, от които не съм хич доволен. Първата на Боби Фишер е нечувствителна; средната на Трабуко е неподходяща за мен заради много тънката й антена ( с удебеление се губи баланса), а долната (Кралусо) изобщо не разбирам как се използва?!
Последно промяна от кирил великий на Чет Окт 02, 2014 8:45 am, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Този последния на Кралусо е създаден само да се ползва като фиксиран. Силата му е в летенето. Аз имах такъв, но 11 грамов. Справяше се и като подвижен. Бях извадил всичките съчми от тялото му.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от кирил великий »

Щом си от София, пиши на лични къде и кога да се видим, чи да ти го подаря от сърце, Миро!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Corewin »

Колеги как да разбера какво утежнение трябва да има линията , когато на ваглера е изписано само едно число? Имам 2-3 бр , на които пише само 8г , 14г , 2.5 гр ?
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”