Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Shootgun написа:
Zvqr написа:Най добрите ваглери според мен са Валтер Томаш
Защо ?
Да. Аз имам един комплект и го пазя като очите си, защото у нас трудно се намират. Правил съм си експеримент с тях на Панчарево като съм ги сравнявал с Кралусо и Екснер. При един и същ монтаж, дребни бабушчици и леко донастройване между различните ваглери - кълванетата бяха най-отчетливи именно с тях. Не знам на какво се дължи. Предполагам, че е на класиката балсово тяло и пауново перо, но може и да бъркам, защото имам още какво да уча за ваглера. Трябва да се обзаведа и с един комплект Колмик за да им направя тест срещу големите.
Преди две седмици с един мой приятел, който преправи монтажа на мача от ваглер на 1,5 гр. стационарна плувка не можеше да повярва, че аз имам същата отчетливост на кълванета с 14 грама ваглер.
vesko_bs
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1409
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 5:31 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от vesko_bs »

А някой да знае къде продават ваглери RIVE?
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от mikej »

vesko_bs написа:А някой да знае къде продават ваглери RIVE?
http://ribi-abv.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

В самия сайт ги няма, но в магазина имат някои налични
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
hubavko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:06 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от hubavko »

Откакто открих Cralusso PRO MATCH спрях да давам грешни пари за ваглери. Ползвам от 3 до 5 грама. Ловя само на фиксиран с адаптор до към 3 метра и половина дълбочина, мача е 4,20м и позволява да се замята така. За дънни риби /каракуда, шаран, платика/ използвам преутежнения слайдер /плувката без шайбички отпред/, за да съм сигурен, че винаги съм на дъното. Уклей пък си ловя с ваглера. Имам 2 линии с готови утежнения респ. за ваглера и за слайдера - около 60см влакно, на което са утежненията с вирбел в единия край и бърза връзка за смяна на куки Match Quick snap на Cralusso в другия. На водоема чрез приплъзване на тръбичката за калибриране на ваглера, в зависимост от антенката, си я нагласям да се показва на около 3-4 см над водата. Риболова е истинско удоволствие така, а преди това с всякакви други ваглери - ад. :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от butnik »

hubavko написа:Откакто открих Cralusso PRO MATCH спрях да давам грешни пари за ваглери. Ползвам от 3 до 5 грама. Ловя само на фиксиран с адаптор до към 3 метра и половина дълбочина, мача е 4,20м и позволява да се замята така. За дънни риби /каракуда, шаран, платика/ използвам преутежнения слайдер /плувката без шайбички отпред/, за да съм сигурен, че винаги съм на дъното. Уклей пък си ловя с ваглера. Имам 2 линии с готови утежнения респ. за ваглера и за слайдера - около 60см влакно, на което са утежненията с вирбел в единия край и бърза връзка за смяна на куки Match Quick snap на Cralusso в другия. На водоема чрез приплъзване на тръбичката за калибриране на ваглера, в зависимост от антенката, си я нагласям да се показва на около 3-4 см над водата. Риболова е истинско удоволствие така, а преди това с всякакви други ваглери - ад. :)
От 3 до 5 гр само, браво!А аз да сЪ и в кухата лейка съм събрал кВи ли не грамажи.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от кирил великий »

hubavko написа: Ловя само на фиксиран с адаптор до към 3 метра и половина дълбочина, мача е 4,20м и позволява да се замята така. За дънни риби /каракуда, шаран, платика/ използвам преутежнения слайдер /плувката без шайбички отпред/, за да съм сигурен, че винаги съм на дъното. Риболова е истинско удоволствие така, а преди това с всякакви други ваглери - ад. :)
Колега, ако ти се наложи да ловиш риба на 8 метра дълбочина на леко, какво ще направиш? Ще минеш на тежко, ще ми кажеш, но можеш да използваш и други модели и размери подвижни плувки. И да ловиш успешно на леко.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от to10or »

hubavko написа:Откакто открих Cralusso PRO MATCH спрях да давам грешни пари за ваглери. Ползвам от 3 до 5 грама. Ловя само на фиксиран с адаптор до към 3 метра и половина дълбочина, мача е 4,20м и позволява да се замята така. За дънни риби /каракуда, шаран, платика/ използвам преутежнения слайдер /плувката без шайбички отпред/, за да съм сигурен, че винаги съм на дъното. Уклей пък си ловя с ваглера. Имам 2 линии с готови утежнения респ. за ваглера и за слайдера - около 60см влакно, на което са утежненията с вирбел в единия край и бърза връзка за смяна на куки Match Quick snap на Cralusso в другия. На водоема чрез приплъзване на тръбичката за калибриране на ваглера, в зависимост от антенката, си я нагласям да се показва на около 3-4 см над водата. Риболова е истинско удоволствие така, а преди това с всякакви други ваглери - ад. :)
Много ми е интересно,колега с три грама фиксиран ваглер при приблизителна дълбочина три метра и половина и с твоя мач 4,20,каква дистанция постигаш,или ваглера те удря в носа от време на време?Или може би хвърляш с подмятане на такъма :wink:?
hubavko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:06 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от hubavko »

Бъзикайте се колкото искате. ;) Споделям опита си, защото от четене на форуми се препълних с разни тежки боклуци и сега ги подарявам на приятели. Точно с 3 грамовия мятам повече отколкото с 8+3 и за разлика от него мога да усетя рибата. Ловя уклей на 40-50м от брега и усещам всяко потрепване на опашчицата му. Почти никой не го прави и идея си нямам защо. На 3 метра и половина не мога да мятам чак толкова надалече, но пак си хвърлям доволно. to10or, ако те е удрял ваглера в носа сам си си виновен - на мен не ми се е случвало никога. Не гоня по-големи дълбочини, а съм си избрал такъв стил на ловене и наистина си правя кефа. Умишлено избягвам подвижната плувка и по-големите дълбочини. Лошо ми става, като видя пишман рибари с мачове, които през цялото време си дооправят такъма, че чак забравят за какво са отишли на язовира...бил съм такъв, но вече - не.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от to10or »

hubavko написа:Бъзикайте се колкото искате. ;) Споделям опита си, защото от четене на форуми се препълних с разни тежки боклуци и сега ги подарявам на приятели. Точно с 3 грамовия мятам повече отколкото с 8+3 и за разлика от него мога да усетя рибата. Ловя уклей на 40-50м от брега и усещам всяко потрепване на опашчицата му. Почти никой не го прави и идея си нямам защо. На 3 метра и половина не мога да мятам чак толкова надалече, но пак си хвърлям доволно. to10or, ако те е удрял ваглера в носа сам си си виновен - на мен не ми се е случвало никога. Не гоня по-големи дълбочини, а съм си избрал такъв стил на ловене и наистина си правя кефа. Умишлено избягвам подвижната плувка и по-големите дълбочини. Лошо ми става, като видя пишман рибари с мачове, които през цялото време си дооправят такъма, че чак забравят за какво са отишли на язовира...бил съм такъв, но вече - не.
А сега ми кажи как виждаш три грамов ваглер на 40-50м от брега,за това как постигаш такава дистанция няма да те питам :D?Не се засягай толкова,но някои от нещата,за които ни пишеш са практически невъзможни или най-малко-доста трудно постижими.Ако имаш предвид ваглер 8+3 за "тежък боклук" сериозно се замислям дали да не се откажа от риболова на мач :),защото аз с ваглери под 12 грама почти не ловя,но не на такива сериозни дистанции като теб.И най-накрая-няма никакъв проблем да се ловят и уклеи с примерно 16 грамов ваглер,стига да е качествен,с монтирана подходяща антена и правилно утежнен.По-важното в случая е,че изпитваш удоволствие да ловиш риба по твоя си начин,адмирации за което.Все пак риболовът е привлекателен,когато ти доставя истинско удоволствие.
Аватар
S.Delchev
фен клуб-скобар
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 12:25 pm
Местоположение: Чирпан

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от S.Delchev »

to10or написа:
hubavko написа:Бъзикайте се колкото искате. ;) Споделям опита си, защото от четене на форуми се препълних с разни тежки боклуци и сега ги подарявам на приятели. Точно с 3 грамовия мятам повече отколкото с 8+3 и за разлика от него мога да усетя рибата. Ловя уклей на 40-50м от брега и усещам всяко потрепване на опашчицата му. Почти никой не го прави и идея си нямам защо. На 3 метра и половина не мога да мятам чак толкова надалече, но пак си хвърлям доволно. to10or, ако те е удрял ваглера в носа сам си си виновен - на мен не ми се е случвало никога. Не гоня по-големи дълбочини, а съм си избрал такъв стил на ловене и наистина си правя кефа. Умишлено избягвам подвижната плувка и по-големите дълбочини. Лошо ми става, като видя пишман рибари с мачове, които през цялото време си дооправят такъма, че чак забравят за какво са отишли на язовира...бил съм такъв, но вече - не.
А сега ми кажи как виждаш три грамов ваглер на 40-50м от брега,за това как постигаш такава дистанция няма да те питам :D?Не се засягай толкова,но някои от нещата,за които ни пишеш са практически невъзможни или най-малко-доста трудно постижими.Ако имаш предвид ваглер 8+3 за "тежък боклук" сериозно се замислям дали да не се откажа от риболова на мач :),защото аз с ваглери под 12 грама почти не ловя,но не на такива сериозни дистанции като теб.И най-накрая-няма никакъв проблем да се ловят и уклеи с примерно 16 грамов ваглер,стига да е качествен,с монтирана подходяща антена и правилно утежнен.По-важното в случая е,че изпитваш удоволствие да ловиш риба по твоя си начин,адмирации за което.Все пак риболовът е привлекателен,когато ти доставя истинско удоволствие.
+1
All great things are simple,and many can be expressed in single words: Freedom,Justice,Honor,Duty,Mercy,Hope.
-Winston Churchill
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от butnik »

Един уважаващ себе си мач риболовец не може да има само 3-5гр.Тук не става въпрос за бъзикане ,а за изискване според ситуация.При един страничен вятър тая 5-ца ще можеш ли да я задържиш на хранителното петно,ако можеш -поклон.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

На дистанция 40-50 м., с лек ваглер, да се уцели хранителното петно със захранката и след това с ваглера и монтажа, и да се хване и някаква риба - за мен това е изкуство. Аз лично не го мога, та даже и при безветрие и слънце в гърба.
hubavko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:06 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от hubavko »

Да ловиш уклей набързо за час-два след работа по средата на язовира не ти трябва хранително петно и баш ти е тая дали те е отнесъл малко или много настрани вятъра. А колкото до 5-грамовото слайдерче винаги успявам да си го замятам зад петното с царевица, която съм си настрелял с прашката /по-голяма дистанция не ми е необходима/ или съм метнал на ръка, потапям върха на пръчката да вкарам влакното под водата и си стои закотвено там дори при доста силен вятър. От време на време напръсквам влакното с обезмаслител, за да го съживя. Не ви знам какви са ви такъмите и уменията, но ме изумявате с коментари. Аз си ловя по този начин от няколко години с два ваглера за около 15 лв. Не отделям време и особено внимание на такъма, когато съм на язовира, а се наслаждавам на риболова, хващам си доволно и усещам всяко движение на рибата. Изполвам фин такъм и правя динамичен риболов, ако исках да е груб и безчувствен най-вероятно щях да мятам тежки шаранджийски монтажи с големи яки геги. Никого не насилвам да лови така. Мислих, че има наистина добри рибари тук, но явно съм с грешка защото виждам предимно заядливи, пълни с присмех и недоверие злобни коментари на търговци и лаици. Темата е за ваглери - просто добронамерено споделих кои са ми любими и защо.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от to10or »

hubavko написа:Да ловиш уклей набързо за час-два след работа по средата на язовира не ти трябва хранително петно и баш ти е тая дали те е отнесъл малко или много настрани вятъра. А колкото до 5-грамовото слайдерче винаги успявам да си го замятам зад петното с царевица, която съм си настрелял с прашката /по-голяма дистанция не ми е необходима/ или съм метнал на ръка, потапям върха на пръчката да вкарам влакното под водата и си стои закотвено там дори при доста силен вятър. От време на време напръсквам влакното с обезмаслител, за да го съживя. Не ви знам какви са ви такъмите и уменията, но ме изумявате с коментари. Аз си ловя по този начин от няколко години с два ваглера за около 15 лв. Не отделям време и особено внимание на такъма, когато съм на язовира, а се наслаждавам на риболова, хващам си доволно и усещам всяко движение на рибата. Изполвам фин такъм и правя динамичен риболов, ако исках да е груб и безчувствен най-вероятно щях да мятам тежки шаранджийски монтажи с големи яки геги. Никого не насилвам да лови така. Мислих, че има наистина добри рибари тук, но явно съм с грешка защото виждам предимно заядливи, пълни с присмех и недоверие злобни коментари на търговци и лаици. Темата е за ваглери - просто добронамерено споделих кои са ми любими и защо.
Пич,ти все повече и повече ме изумяваш с простотиите си.Първо пишеш,че ловиш на 40-50м уклей,сега чета,че си стреляш с прашката царевица или даже мяташ от ръка-явно имаш някакви свръхчовешки способности да пласираш царевицата на тази дистанция,но най вече се чудя как ловиш уклей,при положение че храниш с царевица?Интересно ми е какво според твоите разбирания е фин такъм?Тук няма добри рибари,а има добри риболовци-помисли върху тази разлика.Правилно си разбрал,че темата е точно кой от кои ваглери е доволен-написал си от кои точно ти си във възторг,но не ни занимавай с останалите ти безмислици.Опитах се в шеговито-дружелюбен тон да ти намекна за това и даже адмирирах начина,по който на теб ти доставя удоволствие да ловиш,но ти си продължаваш твоята песен.Има си други теми за риболов на мач,там си споделяй монтажите,фините линии,риби,които ловиш и дистанции на захранване и мятане.
hubavko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:06 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от hubavko »

Четенето и мислeнето, за разлика от заяждането, не са сред силните ти страни, риболовецо. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”