Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от SammY »

Пускам тази тема за да отсеем правилните марки , ваглери и да нямаме главоболия по водоемите :D
Аз лично не съм ползвал много марки , но ще напиша от кои съм доволен и от кои не доволен :D
Не съм доволен от Мочков , чупят им се халките и е малко на лотария при тях , имах 2 еднакви ваглера 8+6 гр , единия беше супер , но се счупи халкичката и го загубих , а другия като лети прави едни лупинги и се оплита яко :D ( намислил съм му подобрения )
Боб Фишир , и при тези нящата са като при Мочков ... Имах 2 единия веднага го изгубих , а другия го тунинговах днес и ще видим , как ще се държи :D
Кралусо , те спадат към тези от който съм доволен , но и те имат кусури :D Имам 11.5гр ПроМач , който лети като стрела , но 3 пъти го хвърлях във водата . Добре че течението всеки път ми го изкарваше :D Смених му халкичката и му залипих кила към тялото , което е алуминий и без да го развивам му се прецака резбата (затова хвръкна веднъж и му изгубих шаибичките :D )
Днес си купих 1 Рокет Веленс, който на пръв поглед изглежда , че няма да ми прави подобни дертове
Имам 2 Пелет ваглера, незнайна марка от които съм доволен- 6гр
Имам още доста който не съм ги ползвал :lol: Повечето на Мочков , за съжаление :shock:
п.п. Голяямо предимство на ПроМач-а на Кралусо е дължината , която става 58см с антена от Рокет-а :D Спокойно мога да си ловя с него на по дълбоко с фиксиран ваглер :D
Последно промяна от SammY на Пет Май 18, 2012 7:57 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
FaweQ
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 1:07 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от FaweQ »

Аз имам няколко ваглера на сенсас, страшно съм доволен от всичките - добре летят, добре се виждат във водата и нямам проблеми с тях.
Имам и 2 ваглера миди, които носят малко обежнение(1,2 и 1,6 май бяха) тях ги ползвам при риболов на пропадане и на места с малка дълбочина до 1,5 метра. От тях също съм много доволен много добри ваглери.
Имам и 2 на Мочков, там вече нещата не са много добре... въртят се при летеж, стават оплитания с тях и т.н.
Имам и доста на тънки цени и незнайни марки, но тях не ги ползвам, те са дълбока резерва.
spielberg
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 1:47 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от spielberg »

Drennan, Colmic, Milo, Tubertini, Middy аз основно на тези марки ползвам и съм доволен.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от INCUBUS »

Имам най-различни -за Боби Фишер е много важно да нагодиш правилно утежнението,след това няма проблеми.Имам и на Сенсас,и на Миди,и на Мавер,за доста даже вече не съм сигурен какви бяха-поизличиха им се надписите,ама още са част от голямата оръжейна :lol:
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от М. Сталев »

Аз до сега ловя предимно със български Боби Фишер и други ,докато усетя за какво иде реч ,проблем при тях е ,че им се пука боята , и летят доста криво ,от 3 мятания , на 3 различни места попадат .Мисля да си взема Colmic и на Мило и Кларусо, да видя дали няма да се окаже ,че са прехвалени тия Кларусота .По принцип ловя повече на платени със дълбочина 3-4 метра и досега не ми се налагало да ползвам Ваглер повече от 12 гр ,най често при хубави условия залагам на 6-8 гр ,за дистанция до 20-25 метра :)
Аватар
yaata
фен клуб-скобар
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 9:46 am
Местоположение: гр.София - Милен Стоянов

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от yaata »

Ами то се знае, че скъпите над 10 лв ваглери са стойностни отвсякъде-няма място за сравнение между Мочков и Сенсас-който лети като стрела на 70м. Но откакто миналата година на Богров за един ден загубих 3бр на Сенсас и 40лв отидоха на кино-си казах-само евтинджоси и те това е-има ли риба и активна ли е и перо от кокошка да сложиш се тая. Поздрави на всички. :drinkers:
Наши учени откриха нова риба - Гад! Не кълве и това е!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от SammY »

Абе и на мен не ми се дават 10/15лв за ваглер , но с по евтините нервите който събирам са доста :D Някой ползвал ли е тези монтанските ваглери , гледам 1 колега ги продава и са на добри цени 5/6 лв :D
п.п. Интересува ме да летят добре ... другото ще го подобрим ще стане както трябва :D
Изображение
FaweQ
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 1:07 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от FaweQ »

SammY написа:Абе и на мен не ми се дават 10/15лв за ваглер , но с по евтините нервите който събирам са доста :D Някой ползвал ли е тези монтанските ваглери , гледам 1 колега ги продава и са на добри цени 5/6 лв :D
п.п. Интересува ме да летят добре ... другото ще го подобрим ще стане както трябва :D
Не съм ги ползвал, но съм чувал, че са добри. Ако ги пробваш драсни 1 лично как са :) .
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Радо Троев »

Аз пък съм много доволен от Мочков.... не знам, може би съм им намерил цаката, но нямам проблеми с летежа и оплитанията ! :wink:
Изображение
Аватар
kluna_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Сря Апр 04, 2007 2:17 pm
Местоположение: Pleven

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от kluna_ »

Аз ползвам перо от пуяк и съм много доволен - всичко е хенд мейд...
за тези, които ще ме плюят най-скъпия ваглер на Сенсас е от задницата на паун, но за съжаление нямам откъде да отщипя такъв...
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от antivik »

Бе ползвам некви БобиФишерски и други ефтинджоси и не се справят зле ма съм си най-доволен от тези от марката "Издялай/направи/ си сам", баре не им треперя че ще се късат или ще отплуват на някъде :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Аз до сега съм ползвал на Миди, Кралусо и Мавър.
На Миди и Кралусо са много здрави, летят добре, чувствителни са, но всичките са ми за плитко "газене" :lol: .
На Мавър имам два ваглера и един слайдер. С пауново перо са, много са чувствителни, но се напукаха и започнаха да пият вода.
Зимата един колега продаваше на Екснер /унгарски са/ и си купих комплект от 10,12,14,16 и 18 гр. , но още не съм ги ползвал да му се невиди. Като се махнат всичките им шайби могат да се ползват и като слайдери. С карбонови антени са и волфрамови шайби. Изглеждат доста качествено направени. Иска ми се да пробвам и на Томаш Валтер, но нещо не се намират.
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от SammY »

Аз съм си харесал 4бр на Колмик и скоро мисля да ги купя , рашил съм да заприходя и слайдер Кралусо Зеро , дано да са добри :D
п.п. Вредих се за 4бр от монтанските , та скоро ще напиша как са :D
Изображение
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Bai Dobri »

Ползвам основно на Midi, Sensas, Colmic и Sarfix /яйзък, че фалираха/ и особено от последните съм много доволен. Имам и на Bobi Fisher, Eurohold, и даже още няколко на съвсем непознати производители. Нямал съм проблеми с употребата им сигурно защото изначално към всеки ваглер съм си набавил мотовилка, на която е намотано влакно с направено на него индивидуално утежнение и окрайчено с вирбели. Така сменям системата много бързо и лесно на самия водоем. Смятам да си попълня куфара с такива на Drenan.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от INCUBUS »

Продължаващото обсъждане на ваглерите ме принуди преди малко при прибирането ми в дома да претърся наличните запаси /ба си колко са станали!/Установих,че имам над 20 различни само на Боби Фишер и след първата ми година на опити за риболов на мач с ваглер през 2008 година,от тях нямам никакви оплаквания-нито за заплитане,нито за реална товароносимост,нито за чувствителност,нито за далечина на полета при замятане.Това,разбира се,не означава,че не трябва да се купуват ваглери от други производители -много харесвам тези на Сенсас и на Мавър,а от леките имам няколко на Миди,които пазя специално в отделна кутия.Те са за ползване само при риболов на отделни места на отделни водоеми.До тук не съм се натъквал на такъв ваглер,който да не става.Ще продължавам да купувам,никога не са достатъчен набор :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”