Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от to10or »

miro253 написа:
livinginchaos написа:Колеги, много съм доволен от ваглерите на екснер. Точния модел не мога да се сетя, мо не е карбоновия. Може би blue match модела. Просто такъв правилен полет и такава чувствителност не очаквах. Особено полета на ваглера е достоен за вписване във всички учебници за мач риболов. Горещо препоръчвам
Да де, но на нашия пазар ги има само на "черно" :lol: .
Само да имаш желание,колега ще ти дам контакт откъде може да си ги закупиш напълно "на бяло" :).Иначе ваглерите Exner Blue match са наистина едни от най-добрите.Но според мен голямото им предимство не е "правилният им полет и чувствителност"(зависещи респективно до голяма степен от техниката на замятане и правилно утежняване),а това че дори и малките грамажи(8гр,10гр и 12гр)носят чувствително повече олово по линията от съответните грамажи на други марки.Иначе за полет и чувствителност има даже и по-добри.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

to10or написа:
miro253 написа:
livinginchaos написа:Колеги, много съм доволен от ваглерите на екснер. Точния модел не мога да се сетя, мо не е карбоновия. Може би blue match модела. Просто такъв правилен полет и такава чувствителност не очаквах. Особено полета на ваглера е достоен за вписване във всички учебници за мач риболов. Горещо препоръчвам
Да де, но на нашия пазар ги има само на "черно" :lol: .
Само да имаш желание,колега ще ти дам контакт откъде може да си ги закупиш напълно "на бяло" :).Иначе ваглерите Exner Blue match са наистина едни от най-добрите.Но според мен голямото им предимство не е "правилният им полет и чувствителност"(зависещи респективно до голяма степен от техниката на замятане и правилно утежняване),а това че дори и малките грамажи(8гр,10гр и 12гр)носят чувствително повече олово по линията от съответните грамажи на други марки.Иначе за полет и чувствителност има даже и по-добри.
По-добри ли са от Exner carbofram evolution match?
rosho
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 12:36 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от rosho »

ето ги ваглерите http://www.ribi-abv.bg/%D0%B2%D0%B0%D0% ... 8-cid=123/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

Е да, голям плюс е и голямата тежест, която можеш да свалиш от него. И от ваглер към слайдер е много бърза промяната. Даже и едни адаптерчета има към тях. Както и да е, летежа на ваглерите е перфектен.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от to10or »

Да де, но на нашия пазар ги има само на "черно" :lol: .[/quote]
Само да имаш желание,колега ще ти дам контакт откъде може да си ги закупиш напълно "на бяло" :).Иначе ваглерите Exner Blue match са наистина едни от най-добрите.Но според мен голямото им предимство не е "правилният им полет и чувствителност"(зависещи респективно до голяма степен от техниката на замятане и правилно утежняване),а това че дори и малките грамажи(8гр,10гр и 12гр)носят чувствително повече олово по линията от съответните грамажи на други марки.Иначе за полет и чувствителност има даже и по-добри.[/quote]

По-добри ли са от Exner carbofram evolution match?[/quote]
Ако питаш за Exner Blue match-да,според мен са по-добри от Exner Carbofarm match,особено когато се лови по-дребна риба.По-чувствителни са и по-добре летят,благодарение на стабилизиращите крилца на стъблото им.Но Exner Carbofarm match са по-здрави.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Ясно. Понеже аз имам две серий ваглери. Едната е гореспоменатите карбонови на Екснер, а другата ми е World champion на Валтер Томаш. Вторите са ми любими и въпреки, че са от балса с пауново перо смея да твърдя, че по здравина не отстъпват на карбоновите. Много качествено са направени. Летене и чувствителност - перфектни. Ако някой има идея от къде да ги купя, купувам един комплект.
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

Хубаво ще е да я видим серията на г-н Валтер Томаш в България.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от freako »

Силно съм разочарован от Българските ваглери на Боби Фишер с пластмасова антена във всичките им заглавия. Онзи ден както си стояха в кутията при 40градуса жега антените се изкривиха на дъга. А трабукото до тях не мръднаха. Явно много им е тънка пластмаската. Като летеж не съм ги пробвал, че мятам едни VGT-та само. Кой ги прави тия VGT, много ме кефят?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от fozi073 »

Същата работа :oops: , само че при мен се случи с ваглерите на друга българска фирма. Ами те са евтини моделчета ....при направата им са използвани ония прозрачните сламки. ..и така.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от fozi073 »

Опитах се да ги пооправя малко чрез нагряване , но ги поосрах :lol:
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от freako »

Супер са станали :D Да не си ги нагрял със запалката? Пробвай с вряла вода или сешоара. Ква е тая друга БГ фирма?
М/у другото БФ имат в каталога карбонови ваглери ама не съм ги виждал никъде да ги продават.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Има си едно правило - ваглерите никога на припек. За качеството мога да кажа, че ,,"Не всичко скъпо е хубаво, но всичко хубаво е скъпо". За съжаление, поне аз хубав ваглер на цена под 10 лв. още не съм намерил. Аз още си ползвам тези, гореспоменатите на Валтер Томаш. Е вярно, че ги пазя от жегата, но вече ми се отплатиха с качеството си. В момента ги има в Майсторски риболов.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от freako »

В сайта им виждам само Мавер, Миди и БФ.
Иначе аз съм доволен от VGT и Exner
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Имаше ги в реалния магазин преди месец със сигурност. В другия не знам дали са ги качили. Звънни им по телефона.
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Dusty_Kid »

Така да посъживим малко темата.Та предстои ми закупуване на някой друг ваглер за предстоящия сезон изчетох темата няколко пъти като съм се насочил към Екснар(Exner Blue Match,Exner Hamar Match,Exner Micro Match ) и Тамаш Валтер(WALTER WORLD CHAMPION MATCH ).Има някое друго мнение от преди доста време за въпросните ваглери,сега гледам се намират доста по-лесно,та мисълта ми е колеги,които са ги ползвали да споделят мнения относно чуствителност,летеж,издръжливост, евентуално ако някой ги има всичките ще съм радостен да прочета и за директно сравнение между тях.Ако има и алтернативи на посочените от мен ваглери моля споделете.Благодаря
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”