Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Corewin написа:Колеги как да разбера какво утежнение трябва да има линията , когато на ваглера е изписано само едно число? Имам 2-3 бр , на които пише само 8г , 14г , 2.5 гр ?
А нямат ли шайби, които да се махат от долу?
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Corewin »

miro253 написа:
Corewin написа:Колеги как да разбера какво утежнение трябва да има линията , когато на ваглера е изписано само едно число? Имам 2-3 бр , на които пише само 8г , 14г , 2.5 гр ?
А нямат ли шайби, които да се махат от долу?
Този на Dream ма шайби , махнал съм в слчая двете по-малки.Проблема ми е че не мога да разбера, когато пише само една цифра има ли си някакъв стандарт за утежнение?
Прикачени файлове
DSC_0018.jpg
DSC_0018.jpg (984.37 KiB) Преглеждано 4223 пъти
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Няма стандарт или поне аз не го знам. Когато ваглера е натоварен с всички шайби носи много малко утежнение или нищо. Идеята е колкото махаш от него, толкова да слагаш по линията.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Corewin »

Благодаря ти за отговора.Явно ще трябва да експериментирам доста докато науча нещата ... то само с питане не става , дано е има по-топли дни , че не мога да си начеша крастата :) само 3-4 пъти съм ходил на риба откакто си купих тоягата.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

Колегата го е обеснил добре. Дренана е от онзи тип ваглери, които обесняват англичаните по клипчетата - стопира се със сачми. Ваглери с по една цифра без утежнение винаги се редят големи съчми до ваглера и по малки по линията докато достигнеш нужната плаваемост - да виждаш само част от червената антена. Ваглери с шайби за мен са най-добрия избор. Искаш утежнение по линията - сваляш шайби. Ловиш в много добро приятно време на пропадане - слагаш му всичите шайби с една две малки съчмички по линията и ти си човека. Лично аз предпочитам когато имам възможност да ловя с възможно най-малко утежнения по линията. Някои хора ще кажат, че не е много правилно и ще са прави, но за мен така си е правилно. Средния ваглер на Кралузо така и не се научих да работя с тия модерни ваглери с тази тел. Хубаво е да скупиш противоусукващите накрайници и да пробваш да заметнеш без да се оплетеш.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от Corewin »

Абе не се оплитам чак толкова често де... иначе ваглера на Карлузо верно много лети :) но пък е и супер шумен при цопване :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от butnik »

livinginchaos написа:Колегата го е обеснил добре. Дренана е от онзи тип ваглери, които обесняват англичаните по клипчетата - стопира се със сачми. Ваглери с по една цифра без утежнение винаги се редят големи съчми до ваглера и по малки по линията докато достигнеш нужната плаваемост - да виждаш само част от червената антена. Ваглери с шайби за мен са най-добрия избор. Искаш утежнение по линията - сваляш шайби. Ловиш в много добро приятно време на пропадане - слагаш му всичите шайби с една две малки съчмички по линията и ти си човека. Лично аз предпочитам когато имам възможност да ловя с възможно най-малко утежнения по линията. Някои хора ще кажат, че не е много правилно и ще са прави, но за мен така си е правилно. Средния ваглер на Кралузо така и не се научих да работя с тия модерни ваглери с тази тел. Хубаво е да скупиш противоусукващите накрайници и да пробваш да заметнеш без да се оплетеш.
Оплитанията са от неправилно замятане и от неправилно подредени съчми.Това колко ще утежниш линията зависи от дълбочината на която ловим,как и къде ловим рибите/на пропадане ,на дъното/ от вятър ,течение.Тоя Дрийм фиш не съм убеден,че е без шайби освен ако не си го купил секънд хенд :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

Corewin написа:Абе не се оплитам чак толкова често де... иначе ваглера на Карлузо верно много лети :) но пък е и супер шумен при цопване :)
Аз пък го мисля за много дискретен при цопване, но и това зависи от начина на хвърляне.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от butnik »

miro253 написа:
Corewin написа:Абе не се оплитам чак толкова често де... иначе ваглера на Карлузо верно много лети :) но пък е и супер шумен при цопване :)
Аз пък го мисля за много дискретен при цопване, но и това зависи от начина на хвърляне.
Рибите реагират положително на цопване,може да е в + това.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
break_master_g
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:21 am

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от break_master_g »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз си купих този на скоро от ибей.Смятам да го пробвам и ако се представи добре за шарковците ще си заредя още някой.Ако някой има впечатления и наблюдения на този тип пелет ваглери нека сподели.

Благодаря!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от butnik »

Ловя с пелет ваглери,имам само 2-3 оригинални, на Дайва,другите съм си ги дялкал сам.Ваглера не е кой знае какъв фактор при този риболов,по-същественото е постоянната стрелба на пелети,която до някаква степен с твоя ще икономисваш.Иска качествена прашка с няколко чифта резервни ластици,защото заминават бързо при постоянната стрелба.Когато за първи път монтирах тази греда не очаквах,че ще бъде като сензорен датчик :lol: перфектно отчитане.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

Забелязал съм, че оплитането е най-вече от неправилното спиране на валгера преди да цопне във водата. Това е най-честата грешка поне при мен. Цял ден лети перфектно и като го изпуснеш се оплита. За мен е по-важен фактор от това как си си подредил съчмите примерно.
Иначе, колега Бутник, някога си купих от тебе си купих BORA и SENSORBREME и това са доста използвани ваглери от мен. Страшно ми допадат и нямам забележки, освен бързото похабяване на антените и нуждата от честа смяна ;)
break_master_g
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:21 am

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от break_master_g »

Това за ластика е така, много вървят, но кефа цена няма. Благодаря все пак Бутников.
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от livinginchaos »

Колеги, много съм доволен от ваглерите на екснер. Точния модел не мога да се сетя, мо не е карбоновия. Може би blue match модела. Просто такъв правилен полет и такава чувствителност не очаквах. Особено полета на ваглера е достоен за вписване във всички учебници за мач риболов. Горещо препоръчвам
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой от кои ваглери е доволен и защо ?

Мнение от miro253 »

livinginchaos написа:Колеги, много съм доволен от ваглерите на екснер. Точния модел не мога да се сетя, мо не е карбоновия. Може би blue match модела. Просто такъв правилен полет и такава чувствителност не очаквах. Особено полета на ваглера е достоен за вписване във всички учебници за мач риболов. Горещо препоръчвам
Да де, но на нашия пазар ги има само на "черно" :lol: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”