Мач с малка акция за река

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

Здравейте колеги.Търся си мач за Марица, за риболов на изтичане. Изискванията ми са, да е с малка акция - до 15гр. , тегло-до 200гр. и да не е параболик.Дължина-4.20.Засега съм се спрял на Tica - Crystal Match.Ако има нещо по добро до 250лв. и да отговаря на горните изисквания, предлагайте.Благодаря предварително.
Бързай бавно.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от Limanov »

Tica Reality Match
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

Limanov написа:Tica Reality Match
Пробвах го този мач, много е хубав, но е малко по-тежък от кристала.А като го държа цял ден,ще ми уморява повече ръката.Колебаех се между тези два мача, но ми се струва, че кристала е по балансиран.
Бързай бавно.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от Limanov »

Разликата е с десетина грама, но това е заради върха от плътен карбон! Не случайно е по-скъпия от дата модела :)

Ако намериш погледни и този на 3.90, модела VICTORY е върховата пръчка на TICA:

http://www.ticaglobal.com/xxe.aspx?nid=613
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от byjy »

За този модел на мило в Английските форуми има страхотни отзиви но незнам как стои въпроса с доставката http://www.milobg.com/index.php?route=p ... ct_id=1456
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от gloupan »

SUPER MARIO написа:Здравейте колеги.Търся си мач за Марица, за риболов на изтичане. Изискванията ми са, да е с малка акция - до 15гр. , тегло-до 200гр. и да не е параболик.Дължина-4.20.Засега съм се спрял на Tica - Crystal Match.Ако има нещо по добро до 250лв. и да отговаря на горните изисквания, предлагайте.Благодаря предварително.
Мач за река??? Може и да бъркам, но мисля че ти трябва БОЛО! 8)
Limanov написа:Разликата е с десетина грама, но това е заради върха от плътен карбон! Не случайно е по-скъпия от дата модела :)

Ако намериш погледни и този на 3.90, модела VICTORY е върховата пръчка на TICA:

http://www.ticaglobal.com/xxe.aspx?nid=613
Имам този мач на 4,2 и е супер, цена 200+
TRS70MLF2
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

gloupan написа:Мач за река??? Може и да бъркам, но мисля че ти трябва БОЛО! 8)
Limanov написа:Разликата е с десетина грама, но това е заради върха от плътен карбон! Не случайно е по-скъпия от дата модела :)

Ако намериш погледни и този на 3.90, модела VICTORY е върховата пръчка на TICA:

http://www.ticaglobal.com/xxe.aspx?nid=613
Имам този мач на 4,2 и е супер, цена 200+
Бъркаш се, не ми трябва боло, трябва ми мач.Мача е страшно оръжие на реката, но това е друга тема.Това VICTORY сигурно е добро ,но малката акция е на 3.90, а аз искам 4.20.
Бързай бавно.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от simo72 »

Марио , аз също ловя с мач на реката :wink: !
Пробвай новия модел на Шимано Катана , ама най- новия !
Имам го от няколко месеца , и не го сменям за нищо. В момента , не мога да ти дам точни данни , защото съм много зле с нета.
А инак , ако искаш нещо изпитано , то вземи спийд мастера - 4.26 , ама стария модел- с тънкия балансьор. Тия двата мача , са УНИКАЛНИ за река !!!
И двата са с бърза акция / фаст екшън / , и акция 5-20 !!!
Почват да работят от ДРЪЖКАТА !!!
Върл Shimano фен!
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от hristotihov »

Имам едно Риалити излишно на 4,25.
нямам живарник
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

Благодаря ви още веднъж колеги, за мненията и съветите.Мача ще е тика кристал.Вече го поръчах и тия дни го чакам да дойде. Като пристигне ,ще пусна тема за сефтето. :D
Бързай бавно.
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от gloupan »

Е от тази тема разбрах,че нищо не разбирам от риболов на река с мач. :oops: :oops:
Може ли някакви насоки-идеи как аджеба се използва мач на река и какво му е предимството пред болото и кога е уместно да се използва и ... още много и-та :roll:
TRS70MLF2
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

gloupan написа:Е от тази тема разбрах,че нищо не разбирам от риболов на река с мач. :oops: :oops:
Може ли някакви насоки-идеи как аджеба се използва мач на река и какво му е предимството пред болото и кога е уместно да се използва и ... още много и-та :roll:
Използва се като боло, със стационарна плувка.Предимствата на мача пред болото са - по-здрав и маневрен, позволява използването на леки плувки-0.3 -1.5гр, които с боло трудно се замятат. При влажно и мъгливо време, влакното не ми лепи по пръчката.На мача ловя с влакно 0.10мм. , което ми дава добър контрол над линията , макар и с по-къса въдица.Именно заради това си търся мач с малка акция.Това са си мои виждания за риболова и не задължавам никого с тях. Просто на местата на които ловя, мача е по удобен от болото. :D
Бързай бавно.
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от gloupan »

SUPER MARIO написа:
gloupan написа:Е от тази тема разбрах,че нищо не разбирам от риболов на река с мач. :oops: :oops:
Може ли някакви насоки-идеи как аджеба се използва мач на река и какво му е предимството пред болото и кога е уместно да се използва и ... още много и-та :roll:
Използва се като боло, със стационарна плувка.Предимствата на мача пред болото са - по-здрав и маневрен, позволява използването на леки плувки-0.3 -1.5гр, които с боло трудно се замятат. При влажно и мъгливо време, влакното не ми лепи по пръчката.На мача ловя с влакно 0.10мм. , което ми дава добър контрол над линията , макар и с по-къса въдица.Именно заради това си търся мач с малка акция.Това са си мои виждания за риболова и не задължавам никого с тях. Просто на местата на които ловя, мача е по удобен от болото. :D
Благодаря за ти за отговора. :prayer: :prayer: Определено има смисъл в това, но явно съм разсъждавал праволинейно. :drinkers:
TRS70MLF2
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от INCUBUS »

Няма да споря тук,че може да се прави някакъв риболов и с мач-пръчка със стационарна плувка на река,но... това означава,че става въпрос само за ограничени места,където не се налага замятане към другия бряг или при по-голяма река -към средата /в талвега/,както и пълна невъзможност да се прави "изтичане".Също така,няма да е възможен контрол върху линията-да не се позволява контакта й със водата,за да не стават "кореми".Не е вярна тезата,че болонезите са по-малко здрави от мач-пръчките - с моята болонеза"Тика Уондър" съм сигурен,че по здравина ще бия всеки "мач с малка акция".Не е вярно и това,че при влажно и мъгливо време при болонезите кордата залепва за бланката.Болонезите имат дълги крачета на водачите именно, за да не се получава това-при мен не се е получавало много пъти на реката и при проливен дъжд.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Мач с малка акция за река

Мнение от SUPER MARIO »

INCUBUS написа:Няма да споря тук,че може да се прави някакъв риболов и с мач-пръчка със стационарна плувка на река,но... това означава,че става въпрос само за ограничени места,където не се налага замятане към другия бряг или при по-голяма река -към средата /в талвега/,както и пълна невъзможност да се прави "изтичане".Също така,няма да е възможен контрол върху линията-да не се позволява контакта й със водата,за да не стават "кореми".Не е вярна тезата,че болонезите са по-малко здрави от мач-пръчките - с моята болонеза"Тика Уондър" съм сигурен,че по здравина ще бия всеки "мач с малка акция".Не е вярно и това,че при влажно и мъгливо време при болонезите кордата залепва за бланката.Болонезите имат дълги крачета на водачите именно, за да не се получава това-при мен не се е получавало много пъти на реката и при проливен дъжд.
Ако ме погледаш някой ден как ловя с мача на Марица, веднага ще си продадеш всички болонези и ще си купиш 3 мача. :lol: :lol: :lol:
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”