Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Аз по подобен начин си нося едно флаконче с разтвор и гъничка и като реша да събирам при последното вадене на линията щипвам влакното след макарата и хем го събирам хем го чистя,така знам че съм изчистил всичко което е било във водата.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

Ето ги и липсващите части, които вчера забравих...но вече са си при мен :) Аз лично като новак в мача...ми се ще да си маркирам дистанцията, да се ориентирам. Ааа... и взех още едно ваглерче - бонус! :) В случай че си запратя мойто към средата на язовира. Все пак сега почвам с мача и нямам колекция от всевъзможни ваглери все още...Ще е кофти на половината риболов да остана без плувки! :)

Изображение
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Няма страшно ;) С практиката сам ще разбереш какви плувки са ти нужни и те кефят и ще си направиш един хубав комплект за всякакви ситуации.Аз лично съм се убедил че за една плувка не са важни красотата и цената,а как се държи след като заеме работна позиция.Най истинските уроци ще ги научиш на водоема. :wink:
Последно промяна от Дилян на Нед Фев 10, 2013 5:55 pm, променено общо 1 път.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от SammY »

Прав си за това , че на водоема ще научи кои са най истинските . За мен "най-истински" са тези които летят добре , а останалото е правилно утежнение и смяна на антени според ситуацията .
п.п. Цената е много важна . Просто от 10 евтинджоса само 1 лети както трябва .
Последно промяна от SammY на Нед Фев 10, 2013 5:16 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от М. Сталев »

До сега от един куп евтинджоси само един модел на Bobi лети направо :D,другите мяташ направо те заминават 15 метра встрани или се въртят като ударени самолети и оплитат монтажа :)
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от bushido1964 »

За тази цел на ваглерите за далечни дистанции,които нямат стабилизатори, им слагам такива (на Стонфо)и си летят право като стрели(дори и евтините)... :)
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Не знам,на мен до сега плувка не ми е правила проблем специално при летежа,може би съм имал късмет и не съм попадал на лоша плувка.
Както каза SammY,правилното утежнение е много важно.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

Вие какви ваглери ползвате най-често - марка, тегло, форма?
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от empar »

За всяка ситуация има само две решения...Колмик и Кралусо. Вярно, че струват по 15лв, но си струват всяка стотинка. Кралусото са ункални, защото се регулират по два начина: кухата антена може да влиза по-малко или повече в тялото, докато отдолу можеш да слагаш и да махаш шайби. Отделно се продават антени, тела, най-интересните от които даже приличат на задните части на стрели в горната си част и летят като самолети на 35 метра. Купуваш си няколко такива, които могат да се регулират и забравяш за случая. Аз лично имам само 2, с три тела и какви ли не антени, но досега не съм изпитвал липса на подходящ ваглер. 40 левчета инвестираш и ти е спокойно на главата. Не забравяй и слайдерите. Има дълбоки места и силни течения, където 3гр. тежест по линията може и да не достигнат стигнат до петното ти на дъното, което е пагубно и ако нямаш високо носима плувка те спасява само фидера :wink:

НАСЛУКА!!!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Напълно подкрепям колегата!Въпреки че аз имам само 2 слайдера(6 и 8g) за зор-заман.Колкото до ваглерите съм заложил на Колмик и на стикчетата на Дренан тоест на това:
Прикачени файлове
Колмик 6/12g
Колмик 6/12g
breamgol_resize.jpg (9.37 KiB) Преглеждано 954 пъти
Колмик 6/12g
Колмик 6/12g
victory pavone.jpg (3.37 KiB) Преглеждано 954 пъти
Дренан
Дренан
Ваглер Drennan Peacocks.jpg (72.29 KiB) Преглеждано 954 пъти
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

И слайдери 6/8g ето от този вид:

Имам и доста подвижни плувки но в момента не мога да ги снимам пък в нета не намирам същите
Прикачени файлове
Слайдер Колмик 6/8g
Слайдер Колмик 6/8g
products7076_1267013487.jpg (3.05 KiB) Преглеждано 946 пъти
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

А каква е основната разлика между слайдерите и ваглерите? С 2 думи?
kRaikkonen
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 689
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 9:49 am
Местоположение: Пловдив

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от kRaikkonen »

Слайдер - за големи дълбочини/ по-голяма част от утежнението е по линията, респективно сваля по-бързо стръвта до дъното/ държи добре линията в течение и голяма дълбочина.

Ваглер - по-малки дълбочини/ по-голяма част от утежнението е на самата плувка и респективно линията е по-лека .
Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

kRaikkonen написа:Слайдер - за големи дълбочини/ по-голяма част от утежнението е по линията, респективно сваля по-бързо стръвта до дъното/ държи добре линията в течение и голяма дълбочина.

Ваглер - по-малки дълбочини/ по-голяма част от утежнението е на самата плувка и респективно линията е по-лека .
Аха...схванах идеята. Благодаря, колега! Защото имам и от двете...но се зачудих сега, кое в каква ситуация е оптимално да се използва.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от empar »

Колега Дилян, т.нар подвижни плувки, особено тия българските са най-лошото нещо за което човек може да даде парите си. Мислех си аз още като новобранец с тия плувчици по 3лв, че ловя "на мач", ама заблудата се оказа голяма и истината ме заболя. Къси тела, неустойчиви, некачествен материял, носят повече тежест отколкото пише, във вятър не ми се говори какво е да се лови с такова, летят като хималайска гъска на кило ракия и т.н. Имах поне 40-50 такива и един път ми грабна окото един истински ваглер и цялата тая сбирщина от парчета балса и пластмаса я раздадох на две ходения за риба, на който иска...Има неща от които може да се спести и това са на първо място макарата и пръчката. По линията...скъпо, не скъпо...сиренето е с пари. Никакви компромиси, иначе само си мислим, че ловим. Аз лично съм бил в ситуация линията ми да е почти толкова пари, колкото въдицата. :lol: 50лв. макара и сопа, а 15лв ваглер и още толкова за влакно... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Относно стиковете искам да ви попитам нещо. По начина по който ония островните корифеи ловят: Плувката се фиксира със съчми по линията и отдолу не остава нищо, освен някой дропер 6-8 номер, вирбел и кука.Аз ли съм неандерталец или по нашите дълбоки гьолове тая система не струва...Мен ми изглежда, че така построена линия ще работи само при пълно безветрие и дълбочина от 2.5 метра, ама нааааай-много 3. Къде може да се приложи подобно нещо, че ми е интересно да видя, тъй като аз лично на дълбочини по-малки от 4 метра ловя екстремно рядко?!?!?!?! :shock:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”