Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от М. Сталев »

Правилно си схванал идеята , стиковете са за малка дълбочина и безветрие, каквито са 90 % от водоемчетата в Англия ,затова по голямата част са и прозрачни за по голяма дискретност :)
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

empar написа:Колега Дилян, т.нар подвижни плувки, особено тия българските са най-лошото нещо за което човек може да даде парите си. Мислех си аз още като новобранец с тия плувчици по 3лв, че ловя "на мач", ама заблудата се оказа голяма и истината ме заболя. Къси тела, неустойчиви, некачествен материял, носят повече тежест отколкото пише, във вятър не ми се говори какво е да се лови с такова, летят като хималайска гъска на кило ракия и т.н. Имах поне 40-50 такива и един път ми грабна окото един истински ваглер и цялата тая сбирщина от парчета балса и пластмаса я раздадох на две ходения за риба, на който иска...Има неща от които може да се спести и това са на първо място макарата и пръчката. По линията...скъпо, не скъпо...сиренето е с пари. Никакви компромиси, иначе само си мислим, че ловим. Аз лично съм бил в ситуация линията ми да е почти толкова пари, колкото въдицата. :lol: 50лв. макара и сопа, а 15лв ваглер и още толкова за влакно... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Относно стиковете искам да ви попитам нещо. По начина по който ония островните корифеи ловят: Плувката се фиксира със съчми по линията и отдолу не остава нищо, освен някой дропер 6-8 номер, вирбел и кука.Аз ли съм неандерталец или по нашите дълбоки гьолове тая система не струва...Мен ми изглежда, че така построена линия ще работи само при пълно безветрие и дълбочина от 2.5 метра, ама нааааай-много 3. Къде може да се приложи подобно нещо, че ми е интересно да видя, тъй като аз лично на дълбочини по-малки от 4 метра ловя екстремно рядко?!?!?!?! :shock:
:) Виж колега почти всеки от нас е почнал със обикновените статични и подвижни плувки ,това че не съм ги изхвърлил не значи че ги ползвам вместо ваглери.Колкото до стиковете при безветрие и малка дълбочина предпочитам да сложа стик до 2грама отколкото да пльосна ваглер от 6. Въпрос на лични предпочитания.Аз лично предпочитам да ловя с максимално фин такъм когато условията го позволяват.
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от empar »

Колега, казах го съвсем добронамерено, без лоши чувства :wink: . Просто казвам на колегата, който пусна темата да не минава по тоя крив път, защото може и да го откаже от мачовия риболов.

Относно стикчетата, се съгласявам напълно с вас...и дано някой ден да го видя това чудо в действие.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

Няма проблем колега всичко е OK :) Естествено че няма да се връщаме в миналия век при подвижните плувки. Извинявам се ако съм реагирал остро. Поздрави и Наслука :wink:
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от empar »

Дилян написа:Няма проблем колега всичко е OK :) Естествено че няма да се връщаме в миналия век при подвижните плувки. Извинявам се ако съм реагирал остро. Поздрави и Наслука :wink:
:partyman:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Дилян »

:smt023 :)
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

empar написа:'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Колега - пукнал съм се да се смея на това...много як лаф! :) Таман рибарски!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от empar »

Първият път, когато ми го казаха при един риболов на уклей си провалих риболова от истеричен смях. С часове съм се смял. :lol: :lol: :lol:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от antivik »

Redimido написа:..........................................................................................Все пак сега почвам с мача и нямам колекция от всевъзможни ваглери все още...Ще е кофти на половината риболов да остана без плувки! :)
Па може и при тебе да се получи като при много други, да те тресне мерака и любопитството сам да си правиш ваглерите и да сравняваш после купено и собствено, да си търсиш грешки и подобрения, па и в един момент да си ги правиш такива, каквито най-ти аресват.... :wink: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

antivik написа:
Redimido написа:..........................................................................................Все пак сега почвам с мача и нямам колекция от всевъзможни ваглери все още...Ще е кофти на половината риболов да остана без плувки! :)
Па може и при тебе да се получи като при много други, да те тресне мерака и любопитството сам да си правиш ваглерите и да сравняваш после купено и собствено, да си търсиш грешки и подобрения, па и в един момент да си ги правиш такива, каквито най-ти аресват.... :wink: :drinkers:
Знае ли човек?! :) Чакай да изкарам първата килограмова с новия такъм - после ще го мислим :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от antivik »

:wink: Като знам ка се гънат мачовете/хеле качествените/ и някое 200-300 грамово като ти удари ще има да трепкаш от кеф, хич няма да стигнеш до килограмовите :lol: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
mikej
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1675
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 7:00 am
Местоположение: София

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от mikej »

Koлега ако си решил да си купуваш качествени ваглери, обарни внимание и на тези
http://www.ribi-abv.bg/%D0%B2%D0%B0%D0% ... 5-pid=1800

тяло което не пие вода
голям диапазон на рег. на утежнението по линията / аз ги ползвам като ваглер или слайдер /
карбонова антена, волфрамови пластини
и не на последно място голям набор от резервни части / антени, утежнения и тн. /

това за мен е един перфектен ваглер / според реглажа дори и слайдер / за всеки водоем в БГ.
То не кълве, ама ние си ловиме
Хвани пусни-не бъди МЕСАР
А бе нещо не калват.... да бе само си смучат
Кое си е- си е
Изображение
joropv
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 10:07 pm

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от joropv »

mikej написа:Koлега ако си решил да си купуваш качествени ваглери, обарни внимание и на тези
http://www.ribi-abv.bg/%D0%B2%D0%B0%D0% ... 5-pid=1800

тяло което не пие вода
голям диапазон на рег. на утежнението по линията / аз ги ползвам като ваглер или слайдер /
карбонова антена, волфрамови пластини
и не на последно място голям набор от резервни части / антени, утежнения и тн. /

това за мен е един перфектен ваглер / според реглажа дори и слайдер / за всеки водоем в БГ.
Напълно съм съгласен с колегата,аз също ги препоръчвам страхотни ваглери,а може да станат и слайдери като за целта се продават отделно глави за тях. Повече от година ловя с тях и смятам , че са едни от най качествените на пазара.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от Redimido »

След темата за Мързеливата работа на колегата и несгодите с мойте кебапчести пръсти обърнах вниманието си към куковръзвач. А междувременно си заприходих още няколко важни елемента за риболова на плувка, включително и тройни ножички за торен!

По-натам ще споделя мнение за връзването на малки кукички с въпросния уред. Но изглежда лесно и ефикасно на пръв поглед.

Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Конфигурацията е готова, колеги! Да се похваля!

Мнение от chirusa_bg »

Сега, ако кажеш, че си отклил и торен на нормални цени :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”