Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Модератор: Paublo_Eskobar

stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от stas »

Да, за такива условия става дума. Не знаех за такъв препарат, пък и не ми е създавало проблеми теглото на оливетката в индикация на кълването. На дъно не става, трябва периодично да се подръпва, да извърви някакъв път плувката преди за опре оловото на дъното, често нещата се случват наблизо и ми е малко странно да пусна фидера на 10-15 м.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от кирил великий »

stas написа:Да, за такива условия става дума. Не знаех за такъв препарат, пък и не ми е създавало проблеми теглото на оливетката в индикация на кълването. На дъно не става, трябва периодично да се подръпва, да извърви някакъв път плувката преди за опре оловото на дъното, често нещата се случват наблизо и ми е малко странно да пусна фидера на 10-15 м.
В горното мнение снимах спрея.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от stas »

Видях го! Благодаря, колега!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Венелин Радушев »

Препарат за съдове и вода 50/50, обливаме влокното кокто е на шпулата, чакаме минутка, замятаме и о чудо... влакното потъва! След час до два повтаряме процедурата и те така. Не е мавър, но ефекта е същият...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от miro253 »

Sensas имаха една стойка за мач с дунапренче на нея, но нещо не я намирам.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от кирил великий »

С препарат за съдове ефектът е същия, но е временен, а с показаното трае, докато се изхвърли влакното. Действително има стойки с гъбички, да си почистваш влакното и да го мажеш с "Веро" - не съм ползвал, но съм ги виждал.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Венелин Радушев »

кирил великий написа:С препарат за съдове ефектът е същия, но е временен, а с показаното трае, докато се изхвърли влакното. Действително има стойки с гъбички, да си почистваш влакното и да го мажеш с "Веро" - не съм ползвал, но съм ги виждал.
За мен не е опция да си претривам влакното през гъбичка, обирайки линията с ниско наведен прът, рискувайки да я загубя, може... ако си направя специално прикачно за целта.
Та почистваш влакното с показаният от теб спрей и то вече не се замърсява, омазнява, потъва си перфектно без нужда от повече третиране? Ползвал съм такъв спрей, мисля сенсас беше, никаква разлика спрямо почистващият препарат.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от butnik »

Има дунапренени ролки за коса,какви Сенсаски прикачни,за 1лв получаваш за 20 години гъбички.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от М. Сталев »

Има ли як дрейф колкото и да се потапя влакното не помага ,защото течението почва да натиска кордата и от там да се дави ваглера,тогава единственото спасение е да се свали повече тежест долу, тая седмица го играх този мач,ловяха се едни капризни платики,имаше и доста фитки защото усещат утежнението и в момента в който ваглера потегли нагоре и последва засичането ,те вече са изплюли стръвта.
Lecho
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 4:32 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Lecho »

freako написа:
Lecho написа: :smt023
От кой сайт са тези снимки?
Снимките са копирани от публикации на Александър Евмененко - Сана.
Ето и негови клипове за риболов със слайдер, а тук за риболов с ваглер.
Алекси Николов

ЕЛКО ЕООД
електроинструменти -Makita, Festool, Laserliner
http://www.elko.bg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от кирил великий »

Така, колеги, несравнимо по-добро е ползването на посеченото от мен средство отколкото препарати за миене на съдове. Отговорих добронамерено на колегата stas. Говоря изцяло от личен опит и то без никакво желание да натискам да убеждавам, че и да споря. Живи и здрави.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hanks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 4:36 pm
Местоположение: Ябланица

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от hanks »

Колеги,търсих навсякъде и неможах да открия един монтаж при който в основната тежест която е с голям отвор в долната част,се прибират дроперите (незнам дали обясних правилно :) )
del7710
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 3:38 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от del7710 »

Да не би да търсиш немския монтаж за слайдер?
Ако е така ето:
http://www.matchfishing.ru/fishing/articles/det1182135/
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от miro253 »

hanks написа:Колеги,търсих навсякъде и неможах да открия един монтаж при който в основната тежест която е с голям отвор в долната част,се прибират дроперите (незнам дали обясних правилно :) )
А във форума търси ли :D ? viewtopic.php?f=116&t=14665&start=15
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от butnik »

Разпробий си оливетата с подходящо свредло и имаш скрити дропери.Моделирал съм си няколко,ама ме мързи да ти качвам снимки.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”