Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Redimido »

Сега като влязох в раздела и гледам темите...ми то само съвети за въдици бе! Бива ли такова нещо?! :lol: Имам чувството че в мач-раздела единственото, което вълнува хората е да си купят мач. Хайде сега малко импровизация. Ще е яко, ако всеки имащ отношение към този вид риболов, нарисува на листче хартийка един (или няколко) монтажа, които смята за успешни и са му носили радост в риболовното изкуство...да ги заснеме с телефона си или с каквото разполага и да ги публикува тук. Ще стане една полезна тема за новите и опресняване на паметта на тия, дето вече го знаят всичко! Успех на художниците! :) И аз ще се включа...
P.S. Може и да заснемете самия монтаж, с едно кратко обясненийце, кое какво е и т.н. Общо взето творческа свобода! :)
Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от bobolinzer »

Аз ползвам такъв... Ако искам подвижен, не фиксирам ваглера с тежести и съответно варияциите с разположението на тежестите надолу по линията и разстоянията между тях са безброй :)
Прикачени файлове
re7-linia.jpg
re7-linia.jpg (68.61 KiB) Преглеждано 13539 пъти
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Redimido »

Ето и от мен един пример...най-често използвам тази подредба на линията си.

Изображение
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от М. Сталев »

Лично аз ползвам предимно само 1-я монтаж,от него съм най доволен,преди на няколко пъти ползвах и този със 2-та вирбела ,м/у които се поставя основното утежнение ,но не останах доволен защото линията отслабва много с толкова възли по нея и много често имах късания.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Redimido »

Може в случая да е опирало до влакно...знам ли? Аз засега нямам такива проблеми...Единствено повод може да скъсам...
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от dantho.mihov »

PikeM написа:Лично аз ползвам предимно само 1-я монтаж,от него съм най доволен,преди на няколко пъти ползвах и този със 2-та вирбела ,м/у които се поставя основното утежнение ,но не останах доволен защото линията отслабва много с толкова възли по нея и много често имах късания.
Връзвай вирбела с възел Паломар и няма късане.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от Redimido »

dantho.mihov написа:
PikeM написа:Лично аз ползвам предимно само 1-я монтаж,от него съм най доволен,преди на няколко пъти ползвах и този със 2-та вирбела ,м/у които се поставя основното утежнение ,но не останах доволен защото линията отслабва много с толкова възли по нея и много често имах късания.
Връзвай вирбела с възел Паломар и няма късане.
Ами аз единствено с такъв го вързвам и няма късане...PikeM казва че му се късат, но то причини би могло да има не една.
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от М. Сталев »

Когато го ползвах този монтаж наистина не използвах възела Паломар ,може и това да е породило проблема ,но лично за себе си се убедих ,че един монтаж трябва да е възможно най опростен ,в случая този би имал полза само ако участваме на състезание където се търси бърза промяна на монтажите и тяхното утежнение :)
Аватар
goshet0365
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 2:44 pm
Местоположение: Ветрен Дол

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от goshet0365 »

Това е монтаж от потребителя searnox ,който ми върши чудесна работа.

Изображение
Аватар
sigman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от sigman »

айде и моите 2 стотинки за монтажите
ползвам вторият монтаж,но между двата вирбела влакното е 0.20 флорокарбон,доста е твърдо и намалява оплитанията в голяма степен,,
Предпочитам да ловя с ШИМАНО!
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от martineti »

Аз винаги ползвам тези два възела и нямам никакви проблеми.

Изображение


Изображение
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от SammY »

Най-често ползвам монтажа м/у два вирбела ... дава ми добри резултати и бърза смяна на ваглерите , което е важно понякога . Единствено с Кралусо Зеро (слайдер) ловя само с 1 вирбел , защото слайдера трябва да слиза до основната тежест ... Линията ми е следната 0.18мм основно , м/у двата вирбела 0.21мм ФК и повод най-често ФК от 0.11мм до 0.176мм . По този начин най- здраво ми е основното , след това влакното м/у двата вирбела и най слабо място е повода . Така не се губят скъпи ваглери :) дори когато се закачат тежестите за дъното :)
Изображение
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от alankulu1987 »

Изобщо не ползвам вирбели ;) Единствено на ваглера имам, ако се наложи да сменям с по лек или по тежък. Единствения възел,който имам по цялата линия е повода, който е предимно 0.14 към основното 0.20 и е с дължина макс 30-40 см. Правя повода да е без ушички и тем подобни, които биха водили единствено до оплитания,а изглежда все едни линията си е цяла :) Основното се свива на уше и през него се прекарва повода,като и той се свива на уше след прекарването. Започва да се усуква основното около себе си някъде към 10 пъти, след което се прекарва през ушето което се образува в долния край и се затяга, това се повтаря и при повода. Така се получава супер здрав възел. Ще се постарая да направя едно видео в най-скоро време.
Дроперите ги слагам над възелчето, като по желание си ги разпределям и по линията. Този монтаж ми носи много кълванета,а при закачка за да скъсам възела трябва да хвана основното с ръка,че иначе няма късане :D
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от кирил великий »

Изображение

С този монтаж, предложен ми от форумеца rosakat не съм имал НИТО ЕДНО ОПЛИТАНЕ повече от година и половина при над 40 излета с мач.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Нарисувайте по един успешен мач монтаж

Мнение от alankulu1987 »

Ей тва е истината колега ;) Просто при мен вместо вирбелче е чисто възелче. На другите колеги монтажите, като гледам при замятане имат около 1-1.5м. линия, докато така е не повече от 60 см. и свободното летене е по-добро ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”