Плетено влакно за мач

Модератор: Paublo_Eskobar

whipa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 11:14 am

Плетено влакно за мач

Мнение от whipa »

въпроса ми е основното влакно за мача можели да е плетено проблем ли е.
ivan1951
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 5:14 pm

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от ivan1951 »

Не е проблем,ама гледай да е над 30 lb,май няма какво да се пита вече ,че започнах ме да пишем глупости,ходете за риба,акъла ако е хубаво нещо ще струва пари. :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от bobo_33333 »

ivan1951 написа:Не е проблем,ама гледай да е над 30 lb,май няма какво да се пита вече ,че започнах ме да пишем глупости,ходете за риба,акъла ако е хубаво нещо ще струва пари. :drinkers:
Някой
започнах ме да пишем глупости
:lol: :lol:

Не съм почитател на мач риболова,ама мисля че може да се опита с :roll: Нанофил-плетено монофилно влакно,при това потъващо :wink: тънко постига се дистанция,може да му се намери приложение
Аз там съм пораснал...
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

whipa написа:въпроса ми е основното влакно за мача можели да е плетено проблем ли е.
Никакъв проблем няма да е,още по-добре ще стане,ако закрепиш вместо макара-лебедка,а ваглера го замениш със силиконова примамка със сто и петдесет и шестдесет грама джиг глава и не на последно място-да разпъваш такъма с малък катер.
kaloyan Mladenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 794
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 11:05 pm
Местоположение: Видин

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от kaloyan Mladenov »

bobo_33333 написа:
ivan1951 написа:Не е проблем,ама гледай да е над 30 lb,май няма какво да се пита вече ,че започнах ме да пишем глупости,ходете за риба,акъла ако е хубаво нещо ще струва пари. :drinkers:
Някой
започнах ме да пишем глупости
:lol: :lol:

Не съм почитател на мач риболова,ама мисля че може да се опита с :roll: Нанофил-плетено монофилно влакно,при това потъващо :wink: тънко постига се дистанция,може да му се намери приложение
Да да може да му се намери приложение ,как да не може....само :shock: ,че ще ни е интересно точно какво?????? :roll:
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от Sorcerer »

whipa написа:въпроса ми е основното влакно за мача можели да е плетено проблем ли е.

Супер е!!! Монтирай смело, качи после някой репортаж от събитието :smt117
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от antivik »

whipa написа:въпроса ми е основното влакно за мача можели да е плетено проблем ли е.
:smt119 :smt120 :rolleyes: Уаууу! Това па от к`в зор.... :?:
Земи разрови малко форума, не само при продажбите, виж к`во се търси при мача - основно фини линии и точност на замятане, хранене, петно, дълбочини, а така както е тръгнало .... дали следващия път да не очакваме питане от рода "Възможно ли е да се навърти 4-6 мм. стоманено въже?" :roll: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
whipa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 11:14 am

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от whipa »

Интересно ми стана затова питах прочетох в нета затова питам аз знам как се лови на мач а вие се правите на много разбиращи лебедки нз кви глупости.
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

whipa написа:Интересно ми стана затова питах прочетох в нета затова питам аз знам как се лови на мач а вие се правите на много разбиращи лебедки нз кви глупости.
Здравей,приятел,ние не се правим на много разбиращи,но май ти искаш да си новата форумна звезда-задаваш глупави въпроси-то не беше как се разполага платформа,сега плетено влакно за мач,отделно от това пускаш по пет обяви за едно и също нещо като ги обновяваш по три пъти на ден.Вземи малко прочети форумните правила,ограмоти се,попремисли нещата и тогава пиши.Относно последното ти питане-задай си въпроса,ако ти удари пет килограма шаран и ти забие яко,а ти си с плетено влакно,което е с нулева разтегливост какво ще стане,след това се запитай,ако трябва да метнеш на петдесет метра и да целиш хранително петно два на два,какво ще се случи и не на последно място-как ще регулираш дълбочината със стоп възел на линия от плетено влакно.Пиша ти всичко това не да се заяждам,а от най-приятелски чувства,не може за месец да разкриеш всички тайни на риболова,карай по-кротко,иди на някое състезание погледай,още по-добре някой да ти покаже това-онова и тогава ще изясниш за себе си много неща.И по-често ходи за риба,отколкото да висиш из риболовните форуми.Поздрави!
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от searnox »

Ей голямо нещо е женалнието на хората да пишат безмислени неща. Една страница коментари и никой не е отговорил на въпроса дето се пита.
Плетените влакна не са удачни за мач заради недостатъците, които имат, не че не може да навиеш 150м плетеняк на шпулата и да ловиш с него, просто резултата няма да е толкова добър колкото с качествено мачово потъващо влакно.
За повече подробности и ситуцации в които се използва брейд виж тук: http://www.ribibg.com/index.php?p=get_a ... icle_id=93
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от searnox »

to10or написа:ако ти удари пет килограма шаран и ти забие яко,а ти си с плетено влакно,което е с нулева разтегливост какво ще стане
Не че съм експерт ама съм чувал че макарите имат аванси, някои с 1, други с 2, пък и такива с 3, пък и прътите се гънели...
to10or написа:след това се запитай,ако трябва да метнеш на петдесет метра и да целиш хранително петно два на два,какво ще се случи
... ми ако си точен ще го уцелиш от първия път, пък ако не ще пробваш на следващото премятане, не виждам влакното какво общо има в този случай.
to10or написа:и не на последно място-как ще регулираш дълбочината със стоп възел на линия от плетено влакно.
Аз на моя мач слагам силиконов стопер не виждам причина да не върши работа и при брейд.

Не казвам, че е удачно да се лови с конец на мач, но причините дето колегата to10or е изтъкнал не са причината.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от С.Върбанов »

Водачите къде ги забравихте :wink: Или викаш карай да върви какво от това , че ще се нарежат ....или да сменим и тях с такива за плетеняк и атака :lol: Ужас :rolleyes:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

searnox написа:
to10or написа:ако ти удари пет килограма шаран и ти забие яко,а ти си с плетено влакно,което е с нулева разтегливост какво ще стане
Не че съм експерт ама съм чувал че макарите имат аванси, някои с 1, други с 2, пък и такива с 3, пък и прътите се гънели...
to10or написа:след това се запитай,ако трябва да метнеш на петдесет метра и да целиш хранително петно два на два,какво ще се случи
... ми ако си точен ще го уцелиш от първия път, пък ако не ще пробваш на следващото премятане, не виждам влакното какво общо има в този случай.
to10or написа:и не на последно място-как ще регулираш дълбочината със стоп възел на линия от плетено влакно.
Аз на моя мач слагам силиконов стопер не виждам причина да не върши работа и при брейд.

Не казвам, че е удачно да се лови с конец на мач, но причините дето колегата to10or е изтъкнал не са причината.
Колега Searnox,и с пет аванса да ти е макарата-говорим за мач пръчка,не примерно за фидер или спининг,строя е съвсем друг,относно това,че прътите се гънели-така е,но освен,че се гънат има вероятност и да се строшат особено в случай на по-рязко натоварване.Колкото до това дали няма да уцелиш петното от първия път,пък ще пробваш на следващото премятане-може да си пробваш и цял ден-с плетеняк не можеш да постигнеш тази точност на замятане на такава дистанция,отколкото с мач влакно,което е и по-тежко.Помисли също,ако изхвърляш 18гр ваглер на петдесет метра и трябва да стопираш линията в последния момент,за да се опъне и падне в работно положение под водата,ако си с плетено какъв камшик ще се получи.А относно това,че ти слагаш силиконов стопер,а не стоп възел за големи дълбочини си е твой проблем-аз никога не бих заменил стоп възел за силоконов стопер по линията.Кажи ми какъв ще е този силиконов стопер,който да се изниже без да се запретне на върховия водач?Присъсединявам се напълно също така към колегата C.Върбанов за мнението му-водачите ще се прецакат много бързо с плетеняк от постоянното стържене на влакното по тях.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от antivik »

А да си представим и друга ситуация - законтряш го този плетеняк на клипса на макарето, да ти държи дистанцията, мяташ някое по-тежичко ваглерче, както се каза по горе и в момента на спирането,.... :roll: какви ли аджиба ще са последиците при почти нулевата разтегливост на плетеняка.....дали няма да се наложи търсенето на нов клипс....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от butnik »

Начетох се на глупости.Силиконов стопер на мач,плетеняк на мач ай спрете се малко.Тук четат и прохождащи риболовци не им пълнете главите с глупости.На мач се лови с потъващо влакно всичко друго е приумица на необразован риболовец.Преди години имаше и една тема за плетено на директен в която едвам се отървах от временно прекъсване до форума :lol: Само една вметка при риболов с плетено на мач :lol: колко ще бъде диаметъра на повода за да издържи нулевата разтегливост на плетеняка при удар на риба над 2кг.Плетеното влакно намира приложение при спининговият риболов и в някои ситуация при фидера.Всичко друго е спам.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”