Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
tench198525
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Апр 05, 2012 2:15 pm

Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от tench198525 »

Колеги коя е по-добра http://megafishing.bg/userfiles/product ... t_1550.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; или http://ribibg.com/shop/pictures/product ... 296754.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от sa_sko »

Колега аз имам Ecusima 100 и insider и съм много доволен и от двете за мен са идентични плавен ход никакви луфтове добре редят за тиката нямам наблюдения но от бюджетните макари риобито е добър избор
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от muerter »

За мен tica е с предимство.
Като технически параметри ,2те макари се припокриват ,и двата варианта са може би най добрият избор в този клас.
Предимството на tica е в грамажа ,което не е никак без значение при целодневен риболов .

пп:в крайна сметка ,лично за мен ryobi е прехвалена форумна макара ,която с нищо не превьзхожда доста други модели.

Поздрави !!
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
tench198525
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Апр 05, 2012 2:15 pm

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от tench198525 »

А сега де-1 глас за риоби 1 за тика.Не ми помагате никак.А това животно някой виждал ли го е на живо http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=62" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Аз съм с тази тика Tica Dynaspin GH 2000 но я ползвам за морски риболов на бомбарда и съм много доволен от нея дори наскоро си взех и една размер 3000

Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от nabeden ribar »

tench198525 написа:Колеги коя е по-добра http://megafishing.bg/userfiles/product ... t_1550.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; или http://ribibg.com/shop/pictures/product ... 296754.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
От двете бих взел тиката, но защо не видиш и други предложения на тика-имат и "мачови" модели.
Аватар
tench198525
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Апр 05, 2012 2:15 pm

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от tench198525 »

Мачовите модели на тика са със заден аванс,а аз искам преден....или не съм видял със преден.Кажете някоя тика с преден/мачова/
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от rap66 »

А защо не погледнем какво има вътре в макарите.
Тиката http://schematics.planetseafishing.com/ ... 54001E.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Нещата които не ми харесват от пръв поглед( без да съм я държал на живо макарата) - аванса от 2 елемента. втулки на ролката на бигела (аз лично заради това никога не бих я купил)
Локомотивния механизъм е непознат за мен, не е с S-канал, а с някакви елипсовидни втулки, трябва да се търси снимка как реди. На риобитатат (поне тия които съм отварял) всички лагери са капсуловани, което за мен си е важно поне за лагерите на дръжката.
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от nabeden ribar »

tench198525 написа:Мачовите модели на тика са със заден аванс,а аз искам преден....или не съм видял със преден.Кажете някоя тика с преден/мачова/
Честно казано и аз предпочитам преден аванс защото в болшинството от случаите е по-добър от задния, но малко са хората дето искат да работят с преден аванс. В случая единствения недостатък е че шпулата е по-дълбока и трябва да подлагаш. Няма мачова тика с преден аванс. Но и нищо не ти пречи да ползваш спинингова такава. Изискванията към една макара за мачов риболов са да има много добър аванс, да реди добре тънки влакна и препоръчително да обира поне 70 см влакно с едно завъртане на дръжката. Ако една макара отговаря на тези условия то тя е напълно подходяща за мачов риболов, без значение че няма заден или бърз аванс или пък двойна дръжка... това влиза в графата "екстри". Късмет.
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от byjy »

https://megafishing.bg/product/950/maka ... gb-fd.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nasluka-shop.com/%D0%BC%D0%B ... s-GR-3000H" onclick="window.open(this.href);return false;
не са определено мачови модели но Tica Libra размер 3000 обира 79см. на оборот на дръжката.Tica Aries gr 3000 H при 6,3/1 обороти обира по 89см. Друг вариант на бързо оборотна макара на Tica e Tica Spinfocus GS2000H
https://megafishing.bg/product/953/maka ... us-gs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
при 5.9/1 обила по 81 см и по мое мнение си е напълно достатъчно при условие,че няма да се ходи по състезания където бързото обиране на линията е предимство при честите презамятания.Колкото до лагерите използвани при макарите в ценовия клас до стотина лева за мен са абсолютно идентични при всички модели щото идват от едно далечно източно място :mrgreen: .Друго условие за мачова макара според мен е теглото на макарата.Много колеги се заблуждават като си мислят,че леката макара предлага по добър комфорт,нещо с което не съм съгласен.Например едно SUPER AERO 4000GTM с неговите 345гр. балансира по добре пръчка с дължина 3,9-4,2 отколкото една макара с тегло 250-280 гр.В първия случай при интензивен риболов не се усеща умора а в ъв втория случай независимо от по леката макара усещането за дисбаланс на пръчката/върха забива на долу/ ни кара истинктивно да я придържаме нагоре с което умората настъпва по бързо .Не ангажирам никой с мнението си но говоря от опит и от години съм се отказал от леки макари за мач риболов.Най добре е като купува човек да пробва на място но с тая интернет търговийка изгубихме тая възможност и по някога правим грешки които струват пари,а те май станаха все по кът.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от gergi762 »

rap66 написа:А защо не погледнем какво има вътре в макарите.
Тиката http://schematics.planetseafishing.com/ ... 54001E.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Нещата които не ми харесват от пръв поглед( без да съм я държал на живо макарата) - аванса от 2 елемента. втулки на ролката на бигела (аз лично заради това никога не бих я купил)
Локомотивния механизъм е непознат за мен, не е с S-канал, а с някакви елипсовидни втулки, трябва да се търси снимка как реди. На риобитатат (поне тия които съм отварял) всички лагери са капсуловани, което за мен си е важно поне за лагерите на дръжката.
На ролката на бигела е показан лагер 21 позиция,аванса от два елемента ще дава малко по-слаб макс драг,около 3кг може би.По тази схема не изглежда лошо макарата,а колкото до лагерите тия си ги дават двойно капсуловани.
Остави само стъпки
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от М. Сталев »

Лично аз не бих взел нито една от двете
preslav_boi4ev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Дек 07, 2010 8:18 pm

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от preslav_boi4ev »

аз съм с ecusima 2000vi от 5 години я таркалям за мач,за спининг,че и за болото понякога и нямам забележки за макарето,хубаво реди влакното за тез пари е отлична макара поне за мен.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от muerter »

byjy написа: .Много колеги се заблуждават като си мислят,че леката макара предлага по добър комфорт,.
Аз пьк сьм абсолютно несьгласен с това твьрдение за заблудата !!
За какьв баланс говорим при болонеза примерно ,вьдица с дьлжина над 450см. ще се балансира единствено сьс сьрф макара .(ако не си сьгласен ,обори ме сьс снимка на подобна вьдица балансирана с макаре 300 гр.)
Идеята на леката макара ,е вьзможно най лек такьм като цяло .
Пьк и никьде в поста на колегата не прочетох думата -мач ,затова наблегнах на тежината като предимство мислейки ,че ще се използва за риболов с изкуствени примамки.

Поздрави!!!
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Tica Dynaspin vs Ryobi Focamo/Ecusima

Мнение от byjy »

muerter написа:
byjy написа: .Много колеги се заблуждават като си мислят,че леката макара предлага по добър комфорт,.
Аз пьк сьм абсолютно несьгласен с това твьрдение за заблудата !!
За какьв баланс говорим при болонеза примерно ,вьдица с дьлжина над 450см. ще се балансира единствено сьс сьрф макара .(ако не си сьгласен ,обори ме сьс снимка на подобна вьдица балансирана с макаре 300 гр.)
Идеята на леката макара ,е вьзможно най лек такьм като цяло .
Пьк и никьде в поста на колегата не прочетох думата -мач ,затова наблегнах на тежината като предимство мислейки ,че ще се използва за риболов с изкуствени примамки.

Поздрави!!!
:lol: ми то се подразбира виж къде е публикувана темата ,ако не се лъжа това е раздела Риболов на мач
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”