Загадка с повишена трудност!!!

Модератор: Paublo_Eskobar

kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от kevlar »

mikej написа:Колмика е точно с 12 водача
Много жълтици е!!!
По-добре Мап-а на Наско
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от naskobo »

kevlar написа:
mikej написа:Колмика е точно с 12 водача
Много жълтици е!!!
По-добре Мап-а на Наско
MAП Параболикс е много висок клас въдица и далеч не е евтина, 170 паунда(около 500 лв) е като нова.Понякога в британския И-бей, запазени въдици свършват около 100 п.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от М. Сталев »

Избора при лайт мачовете е най труден ,и всички качествени пръчки са си цифра ,колегата може да погледне и моделите на РИВ,от всички изброени предложения единствено Колмика е пълен параболик ,всички останали въдици са с полупараболичен или прогресивен строй.
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от Naas »

Благодаря за отговорите на всички! Наистина загадката е трудна с моя бюджет, но аз не бързам за никъде и все от някъде ще изскочи зайчето, а сега да отбележа.........
Филстар едва ли бих си взел, под егото ми е както и марки от рода на фокус, формакс и др. Дренана е добра пръчка но за съжаление повечето които излизат за продажба са двуколенни с голяма транспортна дължина. Мап параболикс е много добра пръчка, не се и съмнявам, още като пусна ревюто колегата съм го прочел, излезе такава в Йбей но не наддавах за нея, просто не очаквах че никой няма да има интерес и свърши на първоначалната цена както започна, изпуснах зайчето но какво да се прави. С Колмик не съм имал пряка среща и не знам как изглежда и се държи, пък и цената е доста висока, за сега отпада. И да споделя още нещо, избора ми за по малко водачи е поради факта че от скромния ми риболовен опит съм забелязал, въдиците с повече такива са по скоро с върхов или прогресивен строй, като водачите са по нагъсто към върха, а с по малко водачи и по нарядко са с по параболичен строй и се гънат от дръжката. Търсенето продължава, ще следя темата с интерес.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от oneillbgm »

За Дренан ако ми се даваха пари, не бих се зачудил. Цената е ужасна, а и се намират все от чужбина. В българските магазини няма избор. Повечето са триколенни, но с 16 или 17 водала. Супер леки, има параболици.

Ще следя темата. Доколкото знам, Дренан са с голяма популярност в чужбина и са избор на доста професионалисти и запалянковци, колкото съм чел за тях във чуждите форуми.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от KOSIO669 »

Това е мача който търсиш(http://www.peche-direct.com/fiche-artic ... icle=14098" onclick="window.open(this.href);return false;)проблема е,че ще трябва да е 2ра ръка за този бюджет.Колегата Бушидо също е дал добро предложение.Успех в търсенето
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от Slavi_82 »

NITro`bE написа:http://megafishing.bg/product/5130/mach ... match.html
този мач е много хубав
стегнат,пъргав и лек
С 2 ръце съм за филстара ако настина е 160 грама, няма конкурент в този ценови клас и е 13 водача,почти толкова колкото искаш на 3.90 размер

И да добавя ако все още не си избрал макара ексеиджа е най добрия избор колкото и да не ги харесвам като модел на шимано,моя личен избор е 2500 с преден аванс, но ти може да искаш и с заден тук е до личен вкус.
А ако търсиш и максимална лекота то модел 1000 е с цели 50 грама надолу но и бая по малка
и предполагам че няма да достигне същата дистанция както 2500

http://www.megafishing.bg/product/3373/ ... 00-fd.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Slavi_82 на Съб Яну 09, 2016 9:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от Naas »

bushido1964 написа:Maver Ultra Light 3.90m., casting:3-15gr., Fuji макародържач и Fuji водачи... Перфектен! 8)
Колега, петия от горе да долу ли е Мавера за който говориш? Ако е същия, загледах го още като качи снимката, и много ми хвана окото но не знаех каква марка е.

Изображение
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от М. Сталев »

Същият е ,но е стар модел и не се намира вече :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от butnik »

http://www.pescare.it/gb/freshwater-rod ... ctor-13_ft" onclick="window.open(this.href);return false;
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от NITro`bE »

Аз лично имам мачове на Rive и смея да твърдя,че filstara по нищо неотстъпва ! Говоря за конкретния модел,който посочих по-горе
  • Изображение
TT България 2011
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от byjy »

http://gold-fish.eu/product/105/mach-va ... ggler.html" onclick="window.open(this.href);return false; ползвам го вече две години перфектен но не е 16 водача. Maver Ultra Light 3.90m съм имал и съжалявам че го продадох страхотна пръчка но не се намират вече. друго добро попадение си е ENERGO TEAM - BENZAR ELITE MATCH 3,90 но и той стана кът на пазара
НИКИ ДОНЧЕВ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 7:36 pm
Местоположение: София

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от НИКИ ДОНЧЕВ »

Naas написа:За разлика от някой по млади колеги които пишат в този раздел, аз зная какво търся, но все още не съм го намерил. За това ще искам мнение от по напредналите с този риболов, за марка и модел мач въдица, която да задоволи изискванията ми, а те не са малко :lol: :lol: :lol:

И така! Търси се ултра лайт мач, на три снадки, с дължина 3.90м. акция до 12-15 грама макс, с тънка бланка и параболичен строй. Тегло до 180 грама, водачи не повече от 12 броя, за работа с тънки влакна (4lb) и риболов на дребни до средни риби. Търся удоволствие дори и при риболов на уклей и дребни бабушки. Приемам предложения за марка и модел с цена до 200лв. Благодаря предварително!

Виж това, малко се разминавате в цената и един водач, но е много класна въдица имам ги на 4.2 и мисля, че ще ти хареса

https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... ive-a21035" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от Naas »

Ники, и аз натам се бях насочил, но като прочетох че при почистване са се заличили надписите, и го задрасках от списъка :roll:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Загадка с повишена трудност!!!

Мнение от miro253 »

Виж в обявите имаше и едно Гарболино. Струваше 260 лв.но ако стане пазарлъка ....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”