Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Модератор: Paublo_Eskobar

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от miro253 »

Добре де, ама той, стика не го ли ползваха само в течение?
peasehead
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 2:12 pm

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от peasehead »

Здравейте колеги,
напълно съм съгласен с мнението на butnik, и аз следя темата от самото начало и мога да кажа че си има основни правила в риболова на плувка, които можем да използваме наготово, а не да се чудим как да бъдем изключение! До колегата maverini, знаещите англичани, които са измислили риболова със стик, използват 0,10-0,12 за основно влакно, точно заради малкото тегло на плувката, малката дълбочина на паткарниците им и за да могат да постигат дистанции. При такъв диаметър потапянето на каквото и да е влано не е проблем.
И още нещо, има много теми във форума, кои с какви макари разполага, кои с какви мачове, кои с какви щеки, топ модели и т.н
Явно не ни липсва оборудване, защо тогава неможем да ловим риба като развитите нации в риболова, или можем да ловим само на местната ни рекичка или язовирче?
Може би защото се вглъбяваме в това как изглеждаме отстрани и в подобни теми, а не в това какво се случва под водата.
Извинявам се за отклонението в темата, но не се сдържах.
sht
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 7:08 pm
Местоположение: България

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от sht »

.........За последно и спирам! Ловя със стик 1,25гр дистанция 15м бихте ли ми обяснили господа знещи риболовци,как по-точно ще накарам потъващото си влакно да слезе под водата.......
Колега maverini, бихте ли обяснили смисъла на цитираното по-горе упражнение, моля!
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от Bethoven »

Упражнението се учи още в детската градина.
Петното ти е на 15м. Прехвърляш го на 18-20.
Приводняваш монтажа плавно, като преди края задържаш влакното леко с пръст.
Правиш лека засечка, като потопяваш върха на мача и обираш 4-5 оборота с макарата.
Потопено, изпънато влакно, чувствително стикче над петното, класика. Другото е преливане от пусто в празно.
Мач пръчка - мач влакно - ваглер, слайдер, стик.
Затова се набиват луди кинти за МАЧ ОБОРУДВАНЕ и не се правят компромиси. То отдавна е измислено. Да се усети красотата и изкара максимума от този вид риболов.

Боло - нормално влакно
Телескоп - какво ти е на душата....


пп Лека редакция.
За да работи правилно, мачовото влакно си иска грижи. Което ще рече че след всеки риболов, влакното до подвижния възел се изхвърля. Останалото се мие с гъбичка и препарат, да падне мърсотията. При намотаване на шпулата се пръска със шпрей за мач влакно. Със същия шпрей се пръсва и по няколко пъти върху шпулата, по време на риболов. След 20на риболова се сменя с ново.
ВЛАКНОТО Е КОНСУМАТИВ, сменя се често.
Последно промяна от Bethoven на Вто Яну 19, 2016 10:36 am, променено общо 1 път.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от butnik »

Риболова на река независимо от избора на въдица изисква НЕпотъващо влакно.За разлика от затворени водоеми,където влакното се потапя под вода за по-добър контрол/ваглер/,на реката е обратно-въдицата високо и по-малък контакт на влакното с водата.
А дали с потъващо или с нормален монофил да ловим със стационарна плувка/не се отнася за фиксиран ваглер/ си е личен избор.Или проба -грешка.При ваглера влакното е монтирано през долния край,на стационарната плувка то излиза от горния край,ако се замисли човек лесно би направил избора и на влакно,което ще е по удачно.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от Bethoven »

Бутников, абсолютно си прав.
Въпроса е за мач.....с мач пръчка.
Кой уважаващ себе си и знаещ колега ще маа с болото и потъващо..... :lol: :lol: :lol:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от butnik »

Bethoven написа:Кой уважаващ себе си и знаещ колега ще маа с болото и потъващо..... :lol: :lol: :lol:
И това съм виждал :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от miro253 »

Значи сега да очакваме тема в "Риболов с болонезе" за потъващото влакно.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от chirusa_bg »

Всичко може да очакваш. Гледах две предавания на "Хоби ТВ" в нета тези дни. Щом такива смешници им се дава трибуна да учат хората, значи всичко може да се очаква....
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от naskobo »

Aз бих си задал въпрос - защо ми е мач, ако ще ловя със стационарна плувка ?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от SUPER MARIO »

chirusa_bg написа:Всичко може да очакваш. Гледах две предавания на "Хоби ТВ" в нета тези дни. Щом такива смешници им се дава трибуна да учат хората, значи всичко може да се очаква....
Миналата седмица бяха сложили камерата срещу мене и някакви артисти се опитваха да ловят риба. :lol: :lol: :lol: По едно време единия искаше да си чупи въдицата...Напълно го разбирам... :lol: :lol: Между другото аз ловя с мач със стационарна плувка на река (винаги) и на язовир (рядко), с потъващо влакно и изпитвам голямо уважение и респект към себе си... :D Така че не ми се карайте прекалено много... :D Колега peasehead, кое влакно се потапя по лесно 0.12 или 0.30 :wink: ???
Бързай бавно.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от butnik »

Aдаш,това с по-голямо собствено тегло.
Теб няма да коментирам,стара хиена си и едва ли оставяш влакното да потъне,а и се криеш като партизанин из шубраците и едва ли болото ще ти е добрия избор.
Но иде реч за НЕизключения.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от М. Сталев »

SUPER MARIO написа:
chirusa_bg написа:Всичко може да очакваш. Гледах две предавания на "Хоби ТВ" в нета тези дни. Щом такива смешници им се дава трибуна да учат хората, значи всичко може да се очаква....
Миналата седмица бяха сложили камерата срещу мене и някакви артисти се опитваха да ловят риба. :lol: :lol: :lol: По едно време единия искаше да си чупи въдицата...Напълно го разбирам... :lol: :lol: Между другото аз ловя с мач със стационарна плувка на река (винаги) и на язовир (рядко), с потъващо влакно и изпитвам голямо уважение и респект към себе си... :D Така че не ми се карайте прекалено много... :D Колега peasehead, кое влакно се потапя по лесно 0.12 или 0.30 :wink: ???
Ако сложиш 1.5-2 гр по линията кое смяташ ,че ще потъне по лесно? С 5-6 гр по линията и нагоре всички потъват лесно.А ако някой иска можи да ударим един бас за 100 лева дали може да потопи влакно 0.30 с 2 гр по линията на 25 метра ;)
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от SUPER MARIO »

За много години адаш.... :D
butnik написа:Aдаш,това с по-голямо собствено тегло.
:smt023 Тъй де... :D
Бързай бавно.
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за мач при използване стационарна плувка(неподвижна)

Мнение от SUPER MARIO »

М. Сталев написа:
SUPER MARIO написа:
chirusa_bg написа:Всичко може да очакваш. Гледах две предавания на "Хоби ТВ" в нета тези дни. Щом такива смешници им се дава трибуна да учат хората, значи всичко може да се очаква....
Миналата седмица бяха сложили камерата срещу мене и някакви артисти се опитваха да ловят риба. :lol: :lol: :lol: По едно време единия искаше да си чупи въдицата...Напълно го разбирам... :lol: :lol: Между другото аз ловя с мач със стационарна плувка на река (винаги) и на язовир (рядко), с потъващо влакно и изпитвам голямо уважение и респект към себе си... :D Така че не ми се карайте прекалено много... :D Колега peasehead, кое влакно се потапя по лесно 0.12 или 0.30 :wink: ???
Ако сложиш 1.5-2 гр по линията кое смяташ ,че ще потъне по лесно? С 5-6 гр по линията и нагоре всички потъват лесно.А ако някой иска можи да ударим един бас за 100 лева дали може да потопи влакно 0.30 с 2 гр по линията на 25 метра ;)
Как ще хвърлиш 2грама на 25 метра с 0.30... :lol: :lol: :lol:Потъващо влакно 0.30 се потапя само независимо от грамажа на плувката, почти без гимнастика с въдицата, поне Balzer Camtec с което съм ловил беше такова ...Аз съм навит за баса, ако коригираш дистанцията... :lol: :lol: :lol:
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”