Мач - влакно - тест КГ !!?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Мач - влакно - тест КГ !!?

Мнение от icefire »

Моля да коментирате следното нещо : Тест за килограми при мачовите влакна и реалните показатели на практика !?
Зная , че има подобна тема , но там се коментира повече дебелината на влакното.

http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... ct_id=4768
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=1533
http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=1531
http://www.colmic.bg/lines/7/9038/#/popup
При еднаква дебелина , теста в килограми се разминава. При повечето марки показателите са идентични и близки , но фрапираща разлика дават показателите на Шимано спрямо другите. Например при шимано аеро супер мач моно 0,20мм теста е 1,81кг докато при колмик арвен стига до 4,90кг !??
Какво е това търговски трик , нереални показатели , самореклама на марките или неправилно разбиране в превода от японски за шиманото ?? А можеби е тотално разминаване в стандартите !?
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Мач - влакно - тест КГ !!?

Мнение от miro253 »

Според мен е доста сложно да се прецени точния тест още повече да се докаже кой лъже и кой не. За това мен ме интересува много повече как се държи влакното по време на риболов от колкото дали точно си отговаря на етикета.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Мач - влакно - тест КГ !!?

Мнение от butnik »

Влакното се къса,когато се "скъса" търпението на рибаря.Никога не ме е вълнувало какво и колко пише на ролката,Правя си тест с възел и........
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Мач - влакно - тест КГ !!?

Мнение от icefire »

По принцип и аз така правя - теста с възел ... то там вече опира и до това колко е "пресно" , колко е стояло по рафтовете в магазина ...
Питам търговеца може ли да пробвам влакното в магазина да отворя кутийката да го разгледам .. понеже не всеки позволява , някой магазинери се държът така ,,, все едно искаш да бъркаш на жена му в декултето ...
Но ето какво провокира питането ми : Закупих макара от свободните обяви, на една от шпулите имаше намотано влакно , още при първият си риболов реших да го пробвам и бях приятно изненадан ... без да знам марката и моделът на влакното така да се каже , знаех само че е мачово.
Влакното се държеше много добре в работна среда , обадих се на човека и го питах , той каза шимано аеро мач ..
Понеже съм пробвал няколко вида мачови влакна за момента това ми допадна най-много.. Но след като не съм имал възможност да го видя наживо в магазин гледам в нета ... а там в онлайн магазините знаете , гледаш снимки намотани ролки с влано , кутийка с шарени надписи и какво пише .. Та това ми е мисълта по какво да определиш нещо , все пак някакви показатели , цифри , тестове .... то обичайно всеки си хвали неговата стока ... резистентно на абразия , малка памет , много здраво , много бързо потъва .... Но колкото и да гледа човек ще си го определи сам за себе си чак когато го намотае на шпулата и лови с него ! Направи ми впечатление фрапиращата разлика на теста в килограми ! някой казват - реални показатели , други казват не го гледай т'ва ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Мач - влакно - тест КГ !!?

Мнение от a4koy »

Онзи ден в магазина "На риба'' бул.Мадрид 37 в София си взех 1 мачово влакно на Трабуко,уж 0.16,викам дай да го премерим да видим реално,дали е това което пише.Оказа се с 3 десети по-дебело.Беше последното и нямах избор.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”