Избор на мач

Модератор: Paublo_Eskobar

Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Избор на мач

Мнение от Greens »

Здравейте колеги,
Предстои ми покупка на мач и ми е доста трудно с избора на такъв, та реших да опра до вас за малко помощ. Ходя единствено на затворени водоеми за риболов на шаран, в порядъка на 0,5-3 кг. Замятам на средна дистанция, като използвам средно 10-15гр. ваглери. Много успехи имах с мач Tica Perseverer 4,20, изключително удоволствие ми доставяше, но като че ли не беше толкова здравичък. Това е единствения мач, който съм използвал и Tica може би ме впечатлиха, но май ще се насоча към шимано този път или др. марка. Кой модел бихте ми препоръчали, като мога да отделя около 300 лв, макара си имам. Параболична акция ли да бъде ? Много ме впечатли Shimano super ultegra ax match 4,20. Предпочитам да е 4,20.
Очаквам вашите коментари.
Благодаря предварително !
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от pampasa »

Това е много добра пръчка за парите си :

http://www.fishermanbg.com/victory-match

ако отидеш на място , ще ти излезе около 220 лв. чисто нов :roll:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на мач

Мнение от byjy »

Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Greens »

Тази Тика и на мен ми хвана много окото, дори като цяло Тика ми е малко слабост, но не съм много впечатлен от здравината на Perseverer-а, който аз използвах. Прочетох и доста мнения от форума, които споделят моите впечатления. Все пак са базирани само на 1 прът, но ... знам ли .. :|

byjy - не бих си взел 3,9м. мач, а и като цяло бих предпочел Shimano, Tica ili Daiwa.
Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Greens »

След много ровене из форума се спрях на тези модели:
Tica: Victory, Runner, Crystal.
Shimano: Catana DX, Aernos FA.
Отказах се от Super Ultegra AX, тъй като е не малко по-скъп от другите модели, а предполагам, че упоменатите по-горе ще ми свършат перфектна работа.
Сега остава да направя трудния избор от тези пръчки. От Тика, мисля че Victory-то е удачния избор, защото е една идея по-стегнат от другите два, но като го сравним с тези на Shimanoto ?
Как мислите .. кой да избера ?
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на мач

Мнение от byjy »

byjy - не бих си взел 3,9м. мач, а и като цяло бих предпочел Shimano, Tica ili Daiwa.[/quote]
Тук е въпрос на личен избор, но предложените от мен са в пъти по добри и качествени от Shimano: Catana DX,или Aernos FA. За Tica Victory не казвам нищо защото не съм я виждал на живо, но виж TUBERTINI T-MACH 2 си е класна клечка от където и да го погледнеш и като строй и като изработка,но не искам да налагам мнение просто предложих, ти си решаваш.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Избор на мач

Мнение от stas »

Колега Greens, не ми стана ясно въз основа на какво решихте, че вашият мач Tica Perseverer 4,20 не е здрав. Какво се е случило, имало е някакви счупвания или твърдостта му не е била достатъчна за рибите, които ловите. Бихте ли споделили...
Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Greens »

Не съм изваждал риби, по-големи от 2-3 кг. с нея, не съм я подлагал на голямо напрежение, но карбонът беше много нежен и се надраскваше много лесно ( нямам предвид само козметична драскотина ) и при един случай, при изваждане на риба, се счупи един от водачите. Това са ми впечатленията, но не искам да изхождам само от тях. Затова доста се замислям дали да не е отново Tica. Много бих искал още някок колега да даде мнение за споменатите мидели и избора на един от тях.
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Избор на мач

Мнение от stas »

За Тиките вносителя мисля, че доставяше резервни колена на нормална цена. Което е голямо удобство. Иначе не съм пипал споменатите мачове и за съжаление не мога да помогна. Успех в избора!
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Избор на мач

Мнение от Sorcerer »

Погледни този мач:
http://megafishing.bg/product/5311/mach ... -4-2m.html
-в момента е намален и според мен си заслужава.
Това, че си се отказал от Super Ultegra-та в полза на другите две Шимана, не искам дори да го коментирам ако си фен на Шимано ( освен ако не си ограничен финансово де )
За Тика , казваш, че си строшил водач, но пък си доволен :D
Притежавам един от първите TUBERTINI T-MACH в Б-я и смея да твърдя, че мачът е в същото визуално и функционално състояние, както когато го закупих! Не ти го препоръчвам по простата причина, че гледам на страницата на вносителя има само 4,5м вариант- явно идва време да внасят 3-тото поколение...
Каквото и да избереш обаче, ти пожелавам Успех и много изпълнени с положителни емоции риболовни излети!!!
Наздраве :drinkers:
Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Greens »

От тиката съм доволен, защото е много нежен и прецизен мач, а същевременно съм вадил хубави шаранчета с него, а удоволствието от него е уникално, но както вече казах, здравината малко му куцаше. Не бих казал, че съм фен на Шимано, но бих си взел такава пръчка. Отказах се от Super Ultegra-та, не поради друга причина, а заради това, че е почти двойно по-скъп от другите модели. Ограничен съм до 700-800 лв., с които съм решил да си взема 1 мач и 1 класен фидер, както и макара към него, като мисля да отделя за тях около 500 лв.
nradnev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от nradnev »

Колега и аз вдигам ръка за Т MATCH 4.2 на 10-25 акция.Имам го с акция 6-18 и бих казал че и той ще ти върши работа за риби до кг,но по добре вземи 10-25
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Избор на мач

Мнение от icefire »

Колега бих ти препоръчал да не се отказваш от Шиманото ..
Знам ,че искаш да е на 4.20 но ето едно добро според мен предложение : https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Sh ... -90-a21014
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на мач

Мнение от Greens »

Здравейте колеги,
Днес не издържах и направих поръчката. Много ме привлича това мачле на Tica - Victory 4,20 и утре го очаквам при мен.
А и го напипах на промоция за 218 лв. в мега фишинг. Надявам се да съм направил правилния избор.
Много благодаря на всички отзовали се ! Сега ми остава да си сглоба един хубав фидер с една хубава макара, с бюджет 500 лв.
Бих бил благодарен за някакви съвети или да си пусна 1 тема във фидер раздела ?
Благодаря отново !
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Избор на мач

Мнение от stas »

Ще чакаме отзиви.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”