Имам нужда от съвет за мач

Модератор: Paublo_Eskobar

miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от miro253 »

кирил великий написа:А, не, "Тиката" нещо много евтинджос идва за мач на 6 метра.
Ако приема, че си прав, значи от мач на 4.50 м., който винаги е по-скъп от мач на 3.90 м. смисъл няма...все пак мисля смисъл има.
Аз не разбирам как, дори и с 4.50 мач ще се лови удобно на река, освен в някои случаи. Мачът наистина трябва да е поне 5.50 - 6 метра и преимуществото ще дойде от по-леката тежест на цялата система в сравнение с едно 5 метрово боло.
4.50 м. е по-добър, първо защото позволява употреба на директна плувка при по-големи дълбочини и второ, защото замята на по-далечни разстояния, отколкото мач на 3.90 - поне според мен. Това е.
Кире, имаш уважението ми, но да сравняваме мач с болонеза особено на реката за мен е абсолютно безсмислено и ще размажем темата на колегата.
Към автора на темата: целта ни беше да те насочим да направиш най-добрия си избор. Личният ми опит сочи, че първо си купих мач на 4,20, а след това на 3,90. Първият ми стана втори и го ползвам рядко. По-късия мач е много по-удобен. Тук само ще отворя една лека скоба, че аз на мача ползвам само ваглери и слайдери. За другите плувки аз лично си имам други въдици, но доста колегите ги слагат и на мачовете. Ако това е и твоята цел - купи си дълъг мач, но ти честно казано цел освен неопределена дистанция друга никаква не спомена и с това ни предизвика да развиваме вариаций на тема. Както и да е: от посочените два мача от теб аз ти препоръчвам първия само помоли в магазина да ти го сложат на кантарчето за червеи да видиш дали няма някаква каталожна грешка в грамажа. Успех.
Rado1981
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 12:33 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от Rado1981 »

Щом ще го ползваш и на реката вземи си Syntium-a - по-лек е.
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от elderonth »

Идеята ми беше ,че ще ловя с него и на реката на дълбочина 3-4 метра,със стационарна плувка,не на изтичане,на чакане,и понякога влизат шарани ,с болонеза или директен ще ми е трудно да ги задържа,пробвал съм.За това ми трябва нещо подобно на тия пръчки....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”