Имам нужда от съвет за мач

Модератор: Paublo_Eskobar

elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Имам нужда от съвет за мач

Мнение от elderonth »

Искам да си закупя мач на 4.50м кой от двата е по добър ,имам предвид дебелина на бланка и тегло:
http://www.megafishing.bg/product/4437/ ... -4-5m.html
http://megafishing.bg/product/5268/mach ... 4-50m.html
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от isavkov »

elderonth написа:Искам да си закупя мач на 4.50м кой от двата е по добър ,имам предвид дебелина на бланка и тегло:
http://www.megafishing.bg/product/4437/ ... -4-5m.html
http://megafishing.bg/product/5268/mach ... 4-50m.html
на мен ми изглеждат идентични... въпроса е, защо искаш 4.5м?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от elderonth »

Имам нужда от пръчка за риболов на дистанции ,и за риболов по реката със стационарни плувки на дълбочина между 3,5-4 м
Аватар
byjy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 4:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от byjy »

galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от galin_fcb »

Колега за риболов на дистанция ти трябва мач въдица която може да е и 3.9м.
Дистанцията която ще постигнеш вече си е от теб и от ваглера който използваш.
За риболов на река (и по специално за дълбочина между 3,5-4 м) ти трябва болонеза.
Не че с мач 4.5м. няма да можеш да замяташ ще замяташ макар и трудно,но трудно ще си водиш плувката правилно.
Това последното ти го казвам от личен опит :wink:
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от SuperMario45 »

Забелязвам че все повече хора се опитват да намерят "универсалната" пръчка. За жалост такава не съществува. И за преди време си мислех че с една може и друго, но уви...
До колегата пуснал питането - колега, колко смяташ че ще ти се удължи дистанцията с 30-50 см по-дълга пръчка?!
Другото което е за река или болонеза или директен. Нека и по-вещите се изкажат.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от miro253 »

А за какви дистанций става въпрос?
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от pampasa »

miro253 написа:А за какви дистанции става въпрос?
Най-вероятно за такива ,на които трудно можеш да си видиш плувката :lol: :lol:

Ако трябва да сме сериозни - Аз отговорно твърдя ,че с мач 3.90 и с такъв 4.50 м. / при еднакви други условия - дебелина на влакното , тегло на ваглера , начин на утежняване/ - ще се постигнат сходни /еднакви/ дистанции.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от isavkov »

pampasa написа:
miro253 написа:А за какви дистанции става въпрос?
Най-вероятно за такива ,на които трудно можеш да си видиш плувката :lol: :lol:

Ако трябва да сме сериозни - Аз отговорно твърдя ,че с мач 3.90 и с такъв 4.50 м. / при еднакви други условия - дебелина на влакното , тегло на ваглера , начин на утежняване/ - ще се постигнат сходни /еднакви/ дистанции.
Съгласен. Аз хвърлям на 10м, ваглер дето е 8-12гр. и едвам го виждам къде е :D :D
За жалост и двата ми мача са по 4.20, а искам 3.90...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от miro253 »

pampasa написа:
miro253 написа:А за какви дистанции става въпрос?
Най-вероятно за такива ,на които трудно можеш да си видиш плувката :lol: :lol:

Ако трябва да сме сериозни - Аз отговорно твърдя ,че с мач 3.90 и с такъв 4.50 м. / при еднакви други условия - дебелина на влакното , тегло на ваглера , начин на утежняване/ - ще се постигнат сходни /еднакви/ дистанции.
И аз мисля така до някъде въпреки, че с по-дългия мач дистанцията ще се постига с по-голяма лекота. Като цяло смятам, че с мач с върхов или прогресивен строй се постигат по-лесно големи дистанций, но пък кефа с тях е по-малък. Имам в предвид дистанция 40 и нагоре метра. Друг е въпроса какви индикаций на ваглера могат да се забележат с просто око на такова разтояние. Аз лично на дистанция, по-голяма от 25-30 м. започвам да се губя, а дълбочината ако надхвърли 4 м., духне малко ветрец да направи вълнички, завърти се слънцето срещу мен и разни такива други неволи и тотално започвам да се чувствам в небитието, но дано колегата си знае. Аз за това исках да уточни каква е голямата дистанция за него.
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от elderonth »

Момчета,попитах коя от двете пръчки е по добра,не съм питал нито за дължина нито за каквото и да било друго.Преценил съм че искам 4.5м мач,няма нужда да ме разубеждавате или да ми давате ъкъли.Аз съм едно просто селско момче и до вчера съм ловил с черничева пръчка,не съм профи.Искам препоръки какъв мач на 4.50 да си взема.
п.с Те и в Италия ловят с 8-9м болонези ама тука нещо не се ползват,сигурно са тъпи ......
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от кирил великий »

pampasa написа: Най-вероятно за такива ,на които трудно можеш да си видиш плувката :lol: :lol:
Ако трябва да сме сериозни - Аз отговорно твърдя ,че с мач 3.90 и с такъв 4.50 м. / при еднакви други условия - дебелина на влакното , тегло на ваглера , начин на утежняване/ - ще се постигнат сходни /еднакви/ дистанции.
Колега, първо да кажа, че имам уважение към теб, следил съм ти постовете и някои от тях с голям интерес! Второ, когато кажеш ще се видим на водоем - аз с мача на 4.50, а ти с мача на 3.90 и ще мятаме избрани от теб ваглери и слайдери с относително еднакви влакна /моите са на Колмик и Трабуко/. Даже съм готов да мятам с по-дебело от твоето влакно. И честно ще си призная, ако двата мача мятат на еднаква дистанция. Че и шише ще подаря, каквото кажеш!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от кирил великий »

elderonth написа:Момчета,попитах коя от двете пръчки е по добра,не съм питал нито за дължина нито за каквото и да било друго.Преценил съм че искам 4.5м мач,няма нужда да ме разубеждавате или да ми давате ъкъли.Аз съм едно просто селско момче и до вчера съм ловил с черничева пръчка,не съм профи.Искам препоръки какъв мач на 4.50 да си взема.
п.с Те и в Италия ловят с 8-9м болонези ама тука нещо не се ползват,сигурно са тъпи ......
От двата не знам какво да предпочетеш, моят е Колмик на 4.50 - невероятна пръчица, 4.50 е много по-добрият избор ако няма клони зад теб и върху теб, а има и мачове по 5.50 - 6 м., но не ми е попадал такъв в БГ, инак отдавна да съм го купил.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от pampasa »

Да драсна нещо по темата : Колега въдица трудно се избира по картинки /рискуваш да купиш нещо, което няма да ти донесе удовлетворение/ ,ако избора е сведен само до тези два мача ,то категорично вземи по-лекия .
Пишеш , че ще ловиш с него и на река / което предполага държане постоянно в ръка / , така че там всеки грам е от значение.

Към колегата Кирил Великий - това което съм написал по-горе / за дължина-дистанция / е изпробвано многократно от мен , дори съм ловил с два мача на 6 м. / един МАП и една Тика/ - при стандартен риболов с ваглер на затворено - голяма разлика в дистанциите няма.

По-големия брой ,малки по размер водачи / на дългите въдици / ,също оказват сериозно съпротивление.

Гледам Тиката на 6 м. я имат налична :

http://www.fishermanbg.com/winner-match

Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Имам нужда от съвет за мач

Мнение от кирил великий »

А, не, "Тиката" нещо много евтинджос идва за мач на 6 метра.
Ако приема, че си прав, значи от мач на 4.50 м., който винаги е по-скъп от мач на 3.90 м. смисъл няма...все пак мисля смисъл има.
Аз не разбирам как, дори и с 4.50 мач ще се лови удобно на река, освен в някои случаи. Мачът наистина трябва да е поне 5.50 - 6 метра и преимуществото ще дойде от по-леката тежест на цялата система в сравнение с едно 5 метрово боло.
4.50 м. е по-добър, първо защото позволява употреба на директна плувка при по-големи дълбочини и второ, защото замята на по-далечни разстояния, отколкото мач на 3.90 - поне според мен. Това е.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”