Измерване на дълбочина

Модератор: Paublo_Eskobar

sulkata20
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2015 8:18 am

Измерване на дълбочина

Мнение от sulkata20 »

Колеги да ви попитам мога ли така да измеря дълбочината- утежнявам плувката до нормално състояние. Слагам тежест до куката така, че тежестта да потопи плувката и замятам. Ако се наложи покачвам дълбочината, докато куката и сачмата до нея не ударят дъното и съответно плувката не легне над водата.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Измерване на дълбочина

Мнение от vantonov »

Това е начина, колега. При риболова на мач, за разлика от щеката и директния, е по-трудно и изисква няколко замятания заради дистанцията. От оливетка можеш да си направиш импровизирана сондичка, ако не ти се дават пари за "жабка" . Щипни си по-голяма сачма на куката и я ползвай като сонда. Нагоре-надолу докато не се покаже само връхчето на ваглера. Маркираш си дистанцията с маркер на влакното и ловиш.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Измерване на дълбочина

Мнение от delio-haidutin »

те тия сондички(жабки) мисля не са скъпи ,някакви стотинки ,най-много левче.различен грамаж са ,защипват се на самата кука ,(като щипка за пране),после си я махаш.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Измерване на дълбочина

Мнение от ILEGAL »

vantonov написа:Това е начина, колега. При риболова на мач, за разлика от щеката и директния, е по-трудно и изисква няколко замятания заради дистанцията. От оливетка можеш да си направиш импровизирана сондичка, ако не ти се дават пари за "жабка" . Щипни си по-голяма сачма на куката и я ползвай като сонда. Нагоре-надолу докато не се покаже само връхчето на ваглера. Маркираш си дистанцията с маркер на влакното и ловиш.
Като цяло, вярно, но не достатъчно изчерпателно. Не винаги е така, зависи дали искаш да лежиш на дъното с целия повод, или искаш да ловиш малко над дъното, или искаш да лежиш само с първия дропер и така- нататък, вариации безброй.... Ако иксаш да си с целия повод на дъното (предпочитан от мен метод за риболов на шаран и платика, примерно), тогава щипваш сондата или сачмата на самия вирбел, докато измерваш. Аз предпочитам сачма SSG размер, мисля 1,6 грама беше, АКО дъното е чисто. Ако има водорасли, ползвай сонда, че сачмата може да те подведе много лошо. :fishing8:
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Измерване на дълбочина

Мнение от ILEGAL »

А, и само да вметна, че във форума има няколко подобни теми по които е писано, писано... Ползвайте търсачката и накука :)
Аватар
livinginchaos
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 17, 2010 8:56 pm
Местоположение: Пловдив/Пазарджик

Re: Измерване на дълбочина

Мнение от livinginchaos »

Аз лично меря на неутежнен ваглер, понеже много бързо и лесно изплува и по-лесно се вижда индикацията. При напълно утежнен ваглер, когато се вижда 1см антена/и по малко/ ваглера по трудно застава на позиция. Пример, утежняваш ваглера да ти е работен, сваляш шайбите/ако има/ мериш дълбочина, слагаш маркера, връщаш шайбите на място и ловиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”