Изкривени водачи

Модератор: Paublo_Eskobar

Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Изкривени водачи

Мнение от Corewin »

Пръчката ми е Shimano Vengeance със сикови водачи.Няколко от тях се поизкривиха при транспортиране.Страх ме е да понапъна повечко и да ги изправя , колегата в риболовния магазин ми каза да не се претеснявам и да ги изпъна , но нещо ме съмнява да не направя бела :) И със закривени водачи се лови , но усещам че кордата не върви като в началото.Как да процедирам?
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Изкривени водачи

Мнение от galin_fcb »

Колега няма как да ти върви кордата безпрепятствено ако са ти криви водачите.
Това ще дава отрицателно отражение и на далечното ти замятане и влакното ти ще се износва по-бързо.
Вземи тази част/и от въдицата с кривите водачи и както се казва им смигни (затваряш едното око и гледаш по дължината на въдицата като водачите са ти ориентира)
Започваш да ги нагласяш един по един докато започнеш да ги виждаш в права линия (като погледнеш през отвора на водача от единия край трябва да видиш отвора на водачът в другият край)
Ако до сега не си ги сгъвал никога действай смело,а дори и да си лекичко и внимателно няма да имаш проблем.
Аз лично съм сгъвал на няколко мача,болонези ........... и така съм си ги изправял.
Успех.
Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Изкривени водачи

Мнение от Rex Hunt_2 »

Здравей колега,
В едно ръководство за "род билдинг" на Фуджи има показано схематично (комикси) как се изправят водачи.
За съжаление ръководството е на японски, който малцина знаят, но пък картинките са доста добри и красноречиви.
Прикачвам по-долу част от това ръководство (за първи път ми е и не знам какво ще стане).
Аз така съм си ги изправял до сега и нямам счупен водач.

Дано да съм бил полезен.
001444538-P0-Q2-C0-R0-L0-E0-B0-S0-H0.pdf
(2.51 MiB) Свалено 227 пъти
Я....получи се!
Поздрави,
Rex Hunt_2
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Изкривени водачи

Мнение от Corewin »

Благодаря за съветите ви , приятелката ми учи японски, така че ще ми бъде от голяма полза. Живи и здрави!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”