Сито.Какъв размер?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Сито.Какъв размер?

Мнение от meto123 »

Колеги, какъв размер сито ще ми препоръчате за пресяване на захранка. До сега никога не съм пресявал. Интересува ме размера на мрежата( дупките). Колко mm. ? Благодаря
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Сито.Какъв размер?

Мнение от azareus »

Колега, въпросът ти няма конкретен отговор. По-скоро може да се каже, че е добре да имаш няколко размера сита и според конкретните условия и място за риболов, ползваш подходящото. За пример, аз ползвам 3 размера сита: 2мм, 4мм и 6мм. Ситото от 2мм. го ползвам основно при работа с червей, глини и в зимнните месеци, когато искам максимално финна смес. Ситото от 4мм. го ползвам за пресяване на захранката в летните месеци на затоврени водоеми с цел добре да разбия сместа и да вкарам въздух в нея ( да стане пухкава). Ситото от 6мм. го ползвам единствено и само на река - целогодишно. Дано съм ти бил полезен.
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Сито.Какъв размер?

Мнение от miro253 »

За захранка ползвам само 6 мм. С по-ситните мъката е голяма.
Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Re: Сито.Какъв размер?

Мнение от meto123 »

Благодаря за отговорите колеги. :wink: :drinkers:
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Сито.Какъв размер?

Мнение от galin_fcb »

azareus написа:Колега, въпросът ти няма конкретен отговор. По-скоро може да се каже, че е добре да имаш няколко размера сита и според конкретните условия и място за риболов, ползваш подходящото. За пример, аз ползвам 3 размера сита: 2мм, 4мм и 6мм. Ситото от 2мм. го ползвам основно при работа с червей, глини и в зимнните месеци, когато искам максимално финна смес. Ситото от 4мм. го ползвам за пресяване на захранката в летните месеци на затоврени водоеми с цел добре да разбия сместа и да вкарам въздух в нея ( да стане пухкава). Ситото от 6мм. го ползвам единствено и само на река - целогодишно. Дано съм ти бил полезен.
Този отговор изчерпва всичко.
Мога само да добавя за улеснение когато искаш да направиш фина храна да ги прекараш от 6мм. до 2мм.
на сухо!!!! (запази си отделилите се едри частици за друг риболов) после си добавяш аромати и вода.
Тогава става направо............трепач.
То зависи и каква риба ще ловиш де ама.............
Успех.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”