Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

georeto
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2018 5:43 pm

Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Мнение от georeto »

Здравейте наскоро си счупих болонезето и търся втора става и връх за нея. Също така търся и втора става за телемач GUANWEI CROSSFIRE 4.50 нея счупих след болонезето :)
goooal
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 16, 2015 4:53 pm

Re: Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Мнение от goooal »

За съжаление няма резервни части точно от такава въдица!Преди 1 година и на мен ми се счупи върха и търсих къде ли не,но без резултат!Накрая в един магазин ми предложиха някакъв връх от друга въдица,мисля че беше за Globe New Hunter и така си остана!Не е същото,но върши работа!
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Мнение от дядо тричко »

Имал съм счупвания на върха, както и по средата на бланката, които съм оправял лесно. И така когато е счупен върха, сваляме водача на следващата секция,(ако не искаме да разнасяме цялата въдица) като го нагряваме със запалка, и го изваждаме от бланката с парцал за да не си изгорим пръстите. Ако водача е залят с епоксидна смола много внимателно го освобождаваме като изрязваме в мястото над крачетата на водачите, за да не засегнем бланката. Ако не е ясно мога да потърся клип показващ как се прави. Ако не намерим подходящият връх посещаваме следващ магазин. Избора е голям и асортимента разнообразен. Един връх струва няколко лева. След като сме направили избора вкарваме върха на мястото му, и отбелязваме с флумастер мястото където се показва. След което го изваждаме и го отрязваме, като оставяме аванс за да не се извади и достатъчно място да се заклини. Горе долу можем да се ориентираме от старият колко се е презатстъпвал. Водача на върха също се избира така че да пасва плътно, и се залепва със секундово лепило.
Когато е счупено следващо коляно постъпваме по следният начин. Закупуване на резервно коляно е изключено никой не продава, или поне аз не съм срещал. Единственият вариант е да отремонтираме счупеното или спукано коляно. Счупването може да е пълно или само частично. При частично формата е запазена но бланката се е разцепила на много места. В този случай намотаваме внимателно пукнатините с плетено влакно, като започнем от здравата част и преминем всички пукнатини до незасегнат участък. Ако бързаме използваме секундово лепило като покриваме целият участък обилно и същевременно въртим бавно бланката докато лепилото засъхне. След това го оставяме до пълното му втвърдяване. Можем да ускорим процеса като откраднем сушоара на жената.
Ако бланка е напълно счупена имаме два варианта. Първия е да я отрежем в мястото което се показва от предишното коляно, като останалата част от него си остава на мястото. След което в нея вкарваме останалата част от счупеното коляното където е било и отбелязваме мястото където се показва с флумастер, след което го изваждаме и отрязваме излишната част, със счупеният участък като също оставяме аванс за да не се извади. Всъщност в мястото на снадката е останало част от счупеното коляно, в което сме вкарали остатъка от него.При тази операция коляното се скъсява малко, но това не е пречка да продължим да използваме въдицата.
Ако не искаме да го режем, трябва да използваме варианта при спуканото коляно, но вместо секундово лепило трябва да използваме епоксидна смола. Всъщност можем да използваме и секундово лепило за фиксиране на конструкцията преди да започнем омотаването и със плетеното влакно. При поставянето на епоксидната смола бланката трябва да се върти бавно докато смолата се втвърди. И използването сушоара на жената е задължителен, за бързото втвърдяване на смолата. При този вариант запазваме дължината на бланката но малко увеличаваме тежестта и.
Всички срезвания дори и на най тънката част на върха, се правят със лис от ножовка и много внимателно, за да не се наруши конструкцията ма материала или предизвикване на цепнатини и разнищване на нишките.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Мнение от дядо тричко »

Ето схемата за ремонт на счупено коляно, по метода чрез отрязване и премахване на повреденият участък.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Връх и втора става за болонезе FL ULTRATEAM 5M

Мнение от дядо тричко »

Ето схемата за ремонт на счупено коляно, по метода чрез отрязване и премахване на повреденият участък.[/quote]


РЕМОНТ НА БЛАНКА 24-1.png
РЕМОНТ НА БЛАНКА 24-1.png (13.58 KiB) Преглеждано 3978 пъти
РЕМОНТ НА БЛАНКА 23-1.png
РЕМОНТ НА БЛАНКА 23-1.png (23.83 KiB) Преглеждано 3978 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”