Болонези Italica

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Болонези Italica

Мнение от to4kata »

Колеги, нов съм в риболова с болонези, макар да съм стара пушка в риболова.
Оглеждам се за леко, тънко и качествено боло на 6 м. до 650 лв, примерно. Рибите, които ловя преобладаващо са до 1 кило на Искъра. Разгледах Тиките, от които Тико Тех ми допада най-много (стегната, изпъната), но ми идва дебела сякаш и с макарата (Shimano sahara 3000) ми натежава сякаш. Затова се интересувам от по-високите класове болонези. Италиките ги разгледах в магазина MF Tackle на Ботевградско шосe и ми харесаха като цяло някой модели https://www.mftackle.com/VADICI-RODS-RO ... -bbp-light , но не знам нищо за тях. От друга страна магазина е добре зареден, вносители са и ме увериха, че подържат резервни части. Бих погледнал и Colmic, но не съм попадал на тях в магазините, които обикалям около Младост. Ще радвам да ме открехнете, къде бих могъл да ги погледна ... и да изкажете мнение.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Болонези Italica

Мнение от to4kata »

Емиии .... съгреших вече. С това https://www.mftackle.com/VADICI-RODS-RO ... dium_6.00m. Малииии няма такъв кеф. Тънка, балансирана и на преце, почти. Като ще е гарга да е рошава, слагам и един Stradic 190 гр. от червените и ... те така. Когато не кълве барем да се кефя на такъма. Онзи ден с един друг кол ги лових едни ... с големината на антената на плувката .... срам. Само уклей вървеше, водата мътна и падаше бързо нивото на Искъра ...
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Болонези Italica

Мнение от fozi073 »

Честито колега . Уникална въдица. Много риби да ти хваща.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Болонези Italica

Мнение от to4kata »

Благодаря, да ти се връща! Пожелавам на всички колеги хубави въдици. Аз доста простотии натворих (наредил съм няколко въдици от по-нисък клас и метраж), докато стигна дотук. Проблемът е, че всички си ми харесват по един или друг начин, но ще трябва да се разделяме ...
6tuki4
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 12:37 pm
Местоположение: sofia

Re: Болонези Italica

Мнение от 6tuki4 »

Честита нова въдичка :)
Ако има нещо за продаване от старите,на разумна цена може да качите в темата:)
Sea voyager
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Дек 28, 2020 7:47 pm

Re: Болонези Italica

Мнение от Sea voyager »

Браво Колега! Със здраве да си я ползваш и много хубави риби да те радват!! И аз съм на същия зор и търся нещо подобно....наздраве на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”