Съвет за влакно на болонеза

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

Здравейте колеги ! Мисля, да сменя финдрила 0.168 на болото с ей тва https://megafishing.bg/product/8763/vla ... -150m.html. Моля, за мнения от колеги работили с това влакно. Финдрила над 0.148 лепи та не се трае. Работил съм много години с него само с размер 0.148 без проблеми, но като минах на 0.16 или 0.18 и кефа беше до тук. Болото е тика техниум 5 м, макарата шимано фк 2500.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от to4kata »

Здравей, аз ловя с това Трабуко и съм доволен, меко е. Ама основното боло ми е друго, имам и същата Тика и лепи често, според мен е повече от късите крачета на водачите отколкото от влакното ... Успех
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

Интересното е , че лепи само от 0.16 на -горе. Миналата седмица сложих шпулата с 0.148 и си работих без проблеми. До обяд имаше и лека мъгла с лек дъжд в последствие, но си лових нормално. Благодаря за отговора! Ще пробвам с трабукото как ще работи, ако има проблем и с него, ще си ловя форевър с 0.14 :D
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от Ivak »

Влакната на Азуро хамелион се държат добре, на оунър броуд същи. По твърди са и не лепят толкова.

Фендрила отдвна не е това което беше.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

Благодаря и на Ivak за съвета. Искам да попитам и за RBS Фендрил, усран ли е и той или го бива още. Естествено ако някой го ползва. Питанката е за поводи / ксилото не искам и да го чувам / :D
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от KOSIO669 »

pdimitrof написа:Здравейте колеги ! Мисля, да сменя финдрила 0.168 на болото с ей тва https://megafishing.bg/product/8763/vla ... -150m.html. Моля, за мнения от колеги работили с това влакно. Финдрила над 0.148 лепи та не се трае. Работил съм много години с него само с размер 0.148 без проблеми, но като минах на 0.16 или 0.18 и кефа беше до тук. Болото е тика техниум 5 м, макарата шимано фк 2500.
Лепи се, защото водачите са къси. Техниума не е за влажно време. Единственото спасение е смяна на водачи.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

Проблема е , че по дебелите влакна лепят и в сухо време, а по тънките си работят нормално и във влажно :roll:
Варианта със смяна на водачи го мисля от доста време. Но първо ще завъртя 1, 2 по твърди влакна на който съм хвърлил око и ако не стане, сменям водачите. Ако пак срещна греда, подарявам болонезата на някой сиромах рибар и скачам на друга :D. Кофтито е , че незнам коя :oops: , но ако стигна до там ще има нова тема с подходяща питанка ! :lol:
guffa
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 10:26 am

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от guffa »

Аз пък съм имал проблеми с лепене на влакното на сухо време точно с трабуко, модела XPS SOFT FEEL 0,165. С фендрила ловя от дълги години и такива проблеми не съм имал.
В момента на другото боло за проба съм сложил това 0,16
https://www.mftackle.com/%D0%B2%D0%BB%D ... REEL-150mt
На първо четене впечатленията ми са отлични, макар и само от един риболов
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от to4kata »

pdimitrof написа: Кофтито е , че незнам коя :oops: , но ако стигна до там ще има нова тема с подходяща питанка ! :lol:
Аз лично още отсега ти предлагам тази https://www.mftackle.com/VADICI-RODS-RO ... FBG-MEDIUM.

Перфектен баланс, не се усеща в ръката, по-къса, тънка и гумирана дръжка, по-дълги водачи и покритие против залепване на влакното. 6-та е със 100 лв по-скъпа.Тъкмо подарък за Коледа. Успех ти желая!
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

...Перфектен баланс, не се усеща в ръката, по-къса, тънка и гумирана дръжка, по-дълги водачи и покритие против залепване на влакното. 6-та е със 100 лв по-скъпа.Тъкмо подарък за Коледа. Успех ти желая![/quote]...

Интересно предложение. Един познат ми я препоръча същата, за Коледа няма да е, но до лятото сигурно ще си е в къщи вече :D Проблема е , че трябва да платя един медицински семестър на едно от децата от няколко хиляди лева, пък тогава евентуално ще скачам. :lol:
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за влакно на болонеза

Мнение от pdimitrof »

pdimitrof написа:...Перфектен баланс, не се усеща в ръката, по-къса, тънка и гумирана дръжка, по-дълги водачи и покритие против залепване на влакното. 6-та е със 100 лв по-скъпа.Тъкмо подарък за Коледа. Успех ти желая!
...

Интересно предложение. Един познат ми я препоръча същата, за Коледа няма да е, но до лятото сигурно ще си е в къщи вече :D Проблема е , че трябва да платя един медицински семестър на едно от децата от няколко хиляди лева, пък тогава евентуално ще скачам. :lol:[/quote]. Пък и този месец изплатих МЛ на Крейзи Фиш, та за тва малко по - кротко :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”