Болонеза+cralusso

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Болонеза+cralusso

Мнение от jultopepi »

Здравейте,да попитам може ли да се лови с болонезе и плувки cralusso-за които чувам за пръв път
какъв е монтажа и вида на плувката, в сайта видях най-различни, но нищо не разбрах освен че тези плувки са за задържане
Благодаря
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от ExTaZzY »

jultopepi написа:Здравейте,да попитам може ли да се лови с болонезе и плувки cralusso-за които чувам за пръв път
какъв е монтажа и вида на плувката, в сайта видях най-различни, но нищо не разбрах освен че тези плувки са за задържане
Благодаря
Търси в риболов налеко тема с найменование "Риболов с близалка" там е писано доста,а колкото до тези за болонеза са два модела единия е с наименование "Cralusso Bolo" а другия "Cralusso Surf" и двата модела не са много евтинино се намират във всеки по-голям магазин.
Изображение
Без риболов няма любов !
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от simo72 »

Това са тъй нареченитте близалки. Тези за които питаш , са спациално за болонеза, и на тях си пише - боло. Отежняват се с оливетка и дропери, по малко по-специфичан начин- Преутежнява се. Ползува се в бърза вода, с цел задържане. Ако не си ловил друг път, отначало ще ти е бая трудно, но за много бърза вада е незаменима. Пак казвам, докато и свикнеш е много кофти!!!
Върл Shimano фен!
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от RAMIREZ »

Изображение
ето това е за боло, за което говорят колегите по-горе.
Изображение
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от ExTaZzY »

Мдаа и другия модел е
Изображение

Той е по-непопулярен в България,но все пак съм виждал майстори който ловят с нея и направо им пукат шортите....
Въпросната близалка която съм постнал по-горе се ползва основно за задържане докъто болото може да се ползва и за задържане и за изтичане.
Изображение
Без риболов няма любов !
MonsTer_EnerGy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 600
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 2:34 pm
Местоположение: гр.Троян

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от MonsTer_EnerGy »

Това е целия комплект с различните антени .
Целта е да не я носи на ляво на дясно както обикновенна плувка .
Изображение
Изображение
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от jultopepi »

Значи разбирам че серията БОЛО на cralusso е за задържане и да не се приближава плувката към брега а да седи на хранителното петно :?:
Поправете ме ако греша :!:
А грамажа като на нормалните ли плувки се определя или не :drinkers:
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
zorod
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от zorod »

Не разбирам много , ама Болото май е за изтичане със скорост по-бавна от скоростта на течението .Сърфа си ставал за застопоряване на място , че можела да се води и обратно по течението .Макар да е доста сложно , течението трябва да е равномерно , грамажа на плувката и преутежняването трябва да са перфектно съобразени и така . Засега всичките ми опити да спра сърфа на място свършват доста комично и с много псувни , все пак гледам да няма хора наоколо ,поне да не ми се смеят .
По списанията последните няколко месеца на 2009 год. и в нета има доста инфо , може да потърсиш и попрочетеш / не ,че при мен четенето помогна, ама ти може да си схватлив , не схванат като мен :D /
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от pojara28 »

не че ще ползвам сърфа ама в един филм гледах една братушка как се справя със сърфа и доста ми хареса до колкото си спомням има значение от коя страна на течението си как си закрепил самата плувка утежненията абе общо взето ми звучи като 6от49
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от chirusa_bg »

Не е 6 от 49, но е въпрос на много практика. Ловил съм и с двата модела и май предпочитам Сърф-а. Плувката има изключителни възможности за презентация на стръвта. Риболовеца сам избира дали да изтичча бавно или да задържи напълно такъма върху хранителното петно, като дори може да върнеш малко срещу течението и да обловиш мястото повторно. Единствения недостатък е, че за да работи добре плувката има нужда от равно и сравнително силно течение, а ние в БГ нямаме много такива места. Друго, което отказва много риболовци са тудностите при избора на правилния грамаж, на степента на преутежнение и тн. Аз имах късмета още при първия ми риболов да уцеля нещата и е получи страхотен риболов с плувка Сърф, но за съжаление следващите опити бяха доста по-неуспешни. В youtube и на официалната страница на Кралусо има клипове, в които нагледно се показва, както начина на сглобяване, таки и поведението на самите плувки.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от Д-р Дулитъл »

Сърфчетата са върха при равно течение...Има няколко момента,които трябва да се вземат под внимание при риболова с тях,това по мои наблюдения:
1.Достатъчно дълго боло с по-голяма акция.
2.Правилно монтиране на самата плувка в зависимост от посоката на течението.-при първите опити,ако си сам най-добре е да си носите инструкциите.
3.Правилно подбиране на грамажа на самото сърфче-зависи от течението и дълбочината.
4.Правилно утежняване и преутежняване-зависи пак от течението,добре е да се ползват оливетки.
5.Правилно разполагане на силиконовите шлаухчета по киловете-много важен момент за това,как ще се държи близалката при задържането.
6.Задължително е да научите начина за прибиране на близалката след поредното изтичане-при първите опити ще се уплашите как се гмурка близалката при прибиране и се чудите откъде ще изплува.Това е свързано с положението на болото спрямо водата при прибирането на влакното и с разположението на шлаухчетата по водоравния кил на сърфчето.
7.Добре е да ловите седнал,с опора -тогава контрола върху линията е перфектен и може да се ,,крачи" и задържа без проблеми.
8.Големите грамажи на сърфовете ,примерно 12 г.,позволяват,ако течението не влачи водорасли и боклуци,да се позиционира монтажа на недостъпни места по друг начин надолу по течението,където може при захранване с прашка примерно да се излъжат риби,които са предпазливи и не пристъпват пред откритите места по брега,които са удобни за риболов.При горните условия е напълно възможно болото да стои на държачите за щека,примерно,а вие да си захранвате периодично.
9.За големите грамажи сърфчета виж т.1-ще видите зор,ако се пробвате да ловите с 12гр. близалка и някоя лигава 5 метрова болонеза със съмнително качество на карбона...стават сакатлъци.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от Paublo_Eskobar »

Ето още малко инфо,надявам се да е полезно.

Изображение
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
jultopepi
фен клуб-скобар
Мнения: 1312
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 8:16 pm
Местоположение: Червен бряг

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от jultopepi »

Благодаря за съветите на всички колеги
Има недохранени риби и жадни рибари
фен клуб скобар
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от Д-р Дулитъл »

В тези инструкции има една фраза -това е забележката в точката за поставяне на влакното,която нещо не ми се връзва и не мога да я разбера какво са искали да кажат преводачите на инструкцията.
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Болонеза+cralusso

Мнение от Д-р Дулитъл »

Защото ето тук http://www.cralusso.com/angol/szorf.php, влакното и в двата случая си минава ПРЕД надписа на сърфчето.Та тази забележка в превода на инструкцията трябва да я пренебрегнете,ако сте решили да се пробвате да ловите със сърфче.Аз сега я виждам за пръв път в тази редакция на инструкцията.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”