Влакно за болонеза

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за болонеза

Мнение от SUPER MARIO »

simo72 написа: Нема да згрешиш ! Това е може би най-якото влакно което съм ползвал. Миналата година на Марица , изкараф амур 5.800 в течението с 0.14 :wink: !!!
Голям кеф е такова изпълнение. :smt023 Иначе на реката ловя с мач,а влакното- Тубертини-Спешъл Инглиш 0.10-0.12мм.И аз като Симо не ползвам поводи.Нямам никакви проблеми с оплитания , усуквания или пък късания от скобари,кефали и други подобни риби.
Бързай бавно.
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Влакно за болонеза

Мнение от vlado-fidera »

Добре, а ако тръгне да се къса от закачка ли риба ли квото там... си търсите плувката по вировете. Вярно най слабото място е където е вързаан куката, но също може и от прещипване на съчмите или леко нараняване на иначе тънкото влакно да се скъса целата линия. И като искате да смените кука губи се цялата дължина на линията. ОБяснете на младите и без опит колеги като мене
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Влакно за болонеза

Мнение от SUPER MARIO »

Ей сега ше ти обясня.Когато ловя на непознато място и не знам къде са закачките си правя възелче между куката и отежнението.При закачка се къса от възелчето.Ако влакното е наранено от съчмите се къса до тях,не цялата линия.
Последно промяна от SUPER MARIO на Нед Яну 16, 2011 6:50 pm, променено общо 1 път.
Бързай бавно.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Влакно за болонеза

Мнение от simo72 »

vlado-fidera написа:Добре, а ако тръгне да се къса от закачка ли риба ли квото там... си търсите плувката по вировете. Вярно най слабото място е където е вързаан куката, но също може и от прещипване на съчмите или леко нараняване на иначе тънкото влакно да се скъса целата линия. И като искате да смените кука губи се цялата дължина на линията. ОБяснете на младите и без опит колеги като мене
Отклоняваме се от темата , но ще ти отговоря !
Първо , когато съм на реката , имам в мен си НАЙ-МАЛКО 60-70 плувки :wink: !
Второ , НАЙ-СЛАБОТО место по линията не е при куката , а при вирбела който свързва основното влакно , с повода :wink: !
Трето , и най- важно е следното : За да имаш ти ръчичка ловка , иска много тренировка :wink: :lol:
Върл Shimano фен!
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Влакно за болонеза

Мнение от simo72 »

SUPER MARIO написа:Ей сега ше ти обясня.Когато ловя на непознато място и не знам къде са закачките си правя възелче между куката и отежнението.При закачка се къса от възелчето.Ако влакното е наранено от съчмите се къса до тях,не цялата линия.
Взе ми думата от устата Марио !
Е тва е истината ! :wink:
Върл Shimano фен!
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Влакно за болонеза

Мнение от vlado-fidera »

И ако случиш място без закачики сменяш линията с друга понеже зарад възелчето можеш да изгубиш някоя риба, да ти се оплита допълнително и само да се нервираш.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Влакно за болонеза

Мнение от tsvetkoff »

Аз ползвам това
Изображение
По-дебело от 0.14-0.15 не използвам,винаги с повод 0.08-0.10.Най-голямата риба ми е шаран 1.200 кг. на 0.14.
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Влакно за болонеза

Мнение от simo72 »

vlado-fidera написа:И ако случиш място без закачики сменяш линията с друга понеже зарад възелчето можеш да изгубиш някоя риба, да ти се оплита допълнително и само да се нервираш.
Не бе пич . Просто , трябва да си вържеш една кука :wink: ! Ако знаеш какви дропери да си купуваш , ще разбереш че има и такива , дето се местят по линията без да нараняват влакното :wink: . И работата става проста . Пробваш местото , виждаш че всичко е ток , и просто за 30 секунди си вкарваш линията в бойна готовност :wink: !
И ако ти е ден - бой до дупка :wink: !
Върл Shimano фен!
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Влакно за болонеза

Мнение от Trout »

аз съм с Mikado crystal line 0,14 за парите си е добро влакно се пак беше 3-4лв не може да очакваш много от него ма с риби до 1-1,5кг нема проблеми.А иначе за дебелината на влакната аз с по дебел повод от 0,10 по реката не съм ловил.Скобари,мрени сичко си вадим нема ядове,с 0,10 имам един скобар 1,600 изваден
Изображение
фен клуб-скобар
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Влакно за болонеза

Мнение от kodek »

Аз ползвам това: 0.12 - 3.10kg.
Изображение
Последно промяна от kodek на Нед Яну 16, 2011 7:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Влакно за болонеза

Мнение от Венелин Радушев »

simo72 написа: Аз ловя с петица , и повод не слагам. Линиите ми са винаги с дирекно връзване ! :wink:
Още ено влакно ще препоръчам - Престън пауър лайн !
Интересно, и на Марица ли така? Вирбела е задължителен за всичките ми линии за река /не само за болонеза/ от една страна и за всички с макара /не само на река/. При пълно задържане предпочитам да сложа двоен, троен микровирбел. И пак има леко усукване на линията. Всички имаме плувки, чупим ги, късаме ги, те са за това, но по ме притеснява липсата на контрол, над ситуацията. Къса се не там където искаме, кофти е една цяла скъсана линия да се мотае на средата на изтечката. Пренареждане на утежнението, връзване на кука, прецизно настройване на дълбочината, могат да са доста досадни при често повторение....
Минимум 0,02 мм разлика между повод и основна линия, хубав вирбел и класьор с куки.....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Влакно за болонеза

Мнение от simo72 »

Има стръв , примерно - царевица , жълъдов идр , дето много усукват. В такъв случай , съм съгласен че си трябва вирбел. Но , в повечето случаи , на мен срециално вирбела не ми е нужен :wink: !
п.п. А ако знаеш колко празни кълванета има с вирбелчетооо... :wink: :wink: :wink: !
Но , то си е и според региона / смисъл местата за риболов /
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Върл Shimano фен!
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Влакно за болонеза

Мнение от Skorpi »

Аз пък ще ви кажа как си правят монтажите част от състезателите осн 0,16 може и по дебело ако се отива за по едро вирбел 70-80см влакно на което е отежнението 0,14 и вирбел с повод 0,10-0,12 (25-30см) така направено ако се налага може да се сменя грамажа на плувката и отежнението като си направиш на мотовилки (70-80см )корда и предварително си наредиш различен грамаш плувки много бързо можеш да покриеш част от различните ситуации :D
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Влакно за болонеза

Мнение от vlado-fidera »

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20.
:wink: Ето това вече е приказка :mrgreen:
И си ги навиваш на мотовилчици утежненията различен грамаж и само слагаш плувката на влакното после прикачваш готовия монтаж.
Второ , НАЙ-СЛАБОТО место по линията не е при куката , а при вирбела който свързва основното влакно , с повода
Извинявай че те цитирам :wink: но това не може да е сигурно. На мен ми се къса повече при куката за възлите които използвам при вибела а именно двоен клуб ( еденичния е трагедия, и "Осморката" на боб нъд както и викам.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Ribko
фен клуб-скобар
Мнения: 1751
Регистриран на: Съб Дек 26, 2009 6:23 pm
Местоположение: София

Re: Влакно за болонеза

Мнение от Ribko »

Аз на късото ми боло 4м, с което ловя на малки до средни реки, съм с 0,14 основно/ДАМ тектан/, а на 6-цата с 0,16 Торей Дуал Банд.На малките реки, по-малки риби и по-тънко влакно, на големите ни реки, за скобар,мряна, едри кленове- 0,16-0,18мм....
''Голямата риба е прекалено ценна, за да бъде улавяна само по един път!''
С ЩЕКА И МАЧ, ПАК СЪМ СИ НЕМОЖАЧ !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”