Болонезе на Duke

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
nickolov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 10:08 am

Болонезе на Duke

Мнение от nickolov »

Здравейте,
Някой има ли впечатления или знае ли нещо повече за боло:
Duke - Class Elite Bolo
Е като сутрин ти е изправен - Що дириш на виро?
барона
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1093
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:27 pm
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Re: Болонезе на Duke

Мнение от барона »

Здравей, колега и добре дошъл! Държал съм я в ръцете си и съм я клатил, но само в магазина. Достатъчно лека е, но доколко ще е надеждна незнам. На мен лично много ми хареса и съм решил да си заприходя една на 6м. Успех с избора!
Колкото повече толкова повече!
Аватар
nickolov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 10:08 am

Re: Болонезе на Duke

Мнение от nickolov »

Притесняваме това, че нета не е чул за такова боло.
Даже тази марка Duke ми е някак съмнителна.
Е като сутрин ти е изправен - Що дириш на виро?
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Болонезе на Duke

Мнение от stich »

Колега аз също ги гледах в нета,но и на мен не ми се рискува.От скоро се внасят и може би малко хора притежават такива.
И аз няма къде да я видя на живо.Ти ако успееш дрсни!
Изображение
Аватар
chestarfield
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2567
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:38 am
Местоположение: асеновград
Обратна връзка:

Re: Болонезе на Duke

Мнение от chestarfield »

chestarfield написа:Днеска бях да пробвам новото боло :wink:
Сутринта в 9,30 след обаждане от ЕКОНТ исферясах със 140 километра да си зема новата предобивка :lol:.
От там с мръсна газ до гаража, зех такъмажа и на Леново да пробвам новото боло как стой в работим режим. :wink:
В 10,45 бях готов за действие :mrgreen:
Язовира тепсия, едно слънчеце пекнало няма джив джян хора ,освен ощи един ентосияст :wink: дошъл да си пробва новия деректен закупен му от нашичкия Бат Бойко. :lol: доволен остана човека.
Захраних подобаващо с форсаж за зайци :D и умрели бели цървей, ами нямах похубави :oops:
И като се почна :!: :?: :idea: :rolleyes:
Малко думи за предобивката, сложих му набързо едно макаре "прогресиф на Сулфикс" :wink: паснаха си много добре, болото има много добър строй чесно, нито един път не ми се оплети върха макар да ловях на 6,70 метра, засичането перфектно абе доволно :D
Дал бог секимо такъвоз сефте. :oops: Морунажа го искъртих на Леново 4-5кила за 4 часа :rolleyes:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ако продължава да се отчита така Леново скоро на Марица няма да ме видите :mrgreen:
Надявам се че презентацията на Болото е пълна :wink:
http://www.facebook.com/karakshans
Асен Йорданов Кацаров
Асеновград
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Болонезе на Duke

Мнение от tamihal »

Някой има ли впечатления или знае ли нещо повече за боло:
Duke - Class Elite Bolo
Не съм сигурен, но си мисля, че това е марка на Орозов, която той си поръчва в Китай....нещо като Фокус на Аква спорт...!
п.п. Изглеждат много добре...!
Последно промяна от tamihal на Пон Фев 14, 2011 5:52 pm, променено общо 2 пъти.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
барона
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1093
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:27 pm
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Re: Болонезе на Duke

Мнение от барона »

Супер презентация на болото! Започнал съм да заделям по малко парички и в най скоро време ще си направя един подарък. Имам боло 7-ица и го ползвам за дълбоки места в затворени водоеми. Решил съм обаче да си взема 6м. на ЕЛИТ, че е по лекичко и да го ползвам за река.
Колкото повече толкова повече!
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Болонезе на Duke

Мнение от Bai Dobri »

Даже в METRO ги има, и не са само болонези, а и мачове, телескопи на къса сглобка и т.н. На вид са средна работа, ама като качество как са?? :roll:
Аватар
nickolov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 10:08 am

Re: Болонезе на Duke

Мнение от nickolov »

Благодаря за презентацията на Elite, но все пак се колебая между следните модели:
1. Duke - Class Elite Bolo
2. Tica - Signal
3. Colmic - Miral
4. Shimano CATANA CX TE GT 5
5. Focus GELATO BOLO

Tica-та не е ли прекалено лека за цената си т.е не е ли предлазположена към счупване?
Colmic-a и Shimano-то ми изглеждат най-сериозни марки.
Все пак на коя или кои две от тях бихте заложили?
Е като сутрин ти е изправен - Що дириш на виро?
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Болонезе на Duke

Мнение от INCUBUS »

От така изброените модели на "Колмик", "Шимано" и "Дук " /сравнително нисък клас/ никой не е на нивото на "Тика Сигнал".Какво означава това,колега "не е ли прекалено лека за цената си..."?Точно обратното -щото е най-лека,от най-качествен карбон,за това има и най-цена.Опасност от счупване има при всяка карбонова пръчка,но това счупване може да се получи не от риба,а само от неправилни действия или бездействие на задвъдичното устройство /хуманоидното същество-собственик и/или ползувател /.
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Болонезе на Duke

Мнение от daniel_g »

Според мен болонезетата на Duke и Фокус се правят на едно място, особенно че и двете фирми имат еднакъв модел GELATO BOLO, който изглежда идентично!

DUKE
Изображение



FOCUS
Изображение

и според мен тва долното за 125лв (2 пъти по-евтино от тиката) си е направо супер! На такова съм се навил и аз след клатене в магазина, но не съм ловил. След седмица-две се надявам да мога да коментирам и как се държи в реален риболов ;)
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Болонезе на Duke

Мнение от Bai Dobri »

Focus имат едно Red Ten Bolo, що не го видиш него?
Аватар
nickolov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 10:08 am

Re: Болонезе на Duke

Мнение от nickolov »

INCUBUS написа:От така изброените модели на "Колмик", "Шимано" и "Дук " /сравнително нисък клас/ никой не е на нивото на "Тика Сигнал".Какво означава това,колега "не е ли прекалено лека за цената си..."?Точно обратното -щото е най-лека,от най-качествен карбон,за това има и най-цена.Опасност от счупване има при всяка карбонова пръчка,но това счупване може да се получи не от риба,а само от неправилни действия или бездействие на задвъдичното устройство /хуманоидното същество-собственик и/или ползувател /.
Може би не съм се изразил правилно, но под "прекалено лека за цената си" имам предвид, че повечето марки с този грамаж и същата дължина като Tica Signal да над 250лв. Предполагам, че лекотата на тази цена от 170лв е за сметка на нещо друго. Едва ли Tica са изобратили нещо революционно ново.
Но това е само едно мое предположение.
Е като сутрин ти е изправен - Що дириш на виро?
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Болонезе на Duke

Мнение от INCUBUS »

Няма революционно ниво-има масово производство и продажби,определено пазара на "Тика"е по-голям от на "Колмик"например.Революционно ниво има в третата ми пръчка по ред,дет има нещо общо с болонезите - "Шимано Спийдмастър Боло-мач"500 GT,ама там има и биофибри в карбона,а и цената е друга....Всъщност мисълта ми беше,че можеш да не си купиш "Дук" "Хънтър" или даже от посочените от теб модели на "Колмик" и "Шимано",ако можеш да си вземеш "Тика Сигнал". :) Естествено,мнението ми е чисто субективно и го приемай само като една възможност за информация-нищо друго,като суверенна личност сам избираш :drinkers:
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Болонезе на Duke

Мнение от pampasa »

INCUBUS написа:Няма революционно ниво-има масово производство и продажби,определено пазара на "Тика"е по-голям от на "Колмик"например.Революционно ниво има в третата ми пръчка по ред,дет има нещо общо с болонезите - "Шимано Спийдмастър Боло-мач"500 GT,ама там има и биофибри в карбона,а и цената е друга....Всъщност мисълта ми беше,че можеш да не си купиш "Дук" "Хънтър" или даже от посочените от теб модели на "Колмик" и "Шимано",ако можеш да си вземеш "Тика Сигнал". :) Естествено,мнението ми е чисто субективно и го приемай само като една възможност за информация-нищо друго,като суверенна личност сам избираш :drinkers:
Много истина има в това мнение на колегата :)
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”