Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Заключено
s_stanoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 7:48 pm
Местоположение: София

Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от s_stanoikov »

Здравеите Колеги, лових на река Марица кам Свиленград от един мост , неколкократно закачам на плувка едри риби и ги изпускам . Или каса или се откачат , след последниа случаи сом ми счупи телескопа и не мога да ги извадиа , с кеп немога да го стигна и единствениа шанс е да го задарга и прекарам до брега . Молиа за савет каква прачка да взема . Колебаиа се телематч или болонеза . извинете ме за правописните грешки но пиша на BDS и ми е непознат . Вадицата ще е само за Марица , разполагам с около 100 лева .
Мола Ви да ми препорачате и марка плетени влакна, прекалено много са като марки , а аз несам ползвал такива . :oops:
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от bachoivo »

Този вид риболов "от мост" никога не съм го разбирал, просто не е за мен. Нямали удобни места по брега около мостта(обикновено около всяко едно такова съоръжение има)? От брега с една 5-6м болонеза чудеса могат да се вършат :) В границите до 100лв се побират повечето модели на Globe....примерно това или или това. И тук също има добри предложения в този ценови клас.
Говорим за нормален, законосъобразен риболов с болонезе. Само да не става дума за т.нар. риболов(ако може да се нарече така) с голи тройки....тогава просто не ти е мястото тук
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
s_stanoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от s_stanoikov »

Здравеи колега, Около моста има дарвета в водата и много останали корени и закачки ,
не е достапно . Ловя на страв бели и пинки а заьранката е сенсас за река с ас сезони за обем и царевица . Интересното е че сома взима на бял дрозд вечер около 18 - 22 часа и наче алаи, морунаг, червеноперка, каракуда,клен и сулки .
Рибата е ловя за удоволствие , обикновенно я враштам обратно заштото нама какво да я правя . Тази година сам варнал 4-5 сомчета до около 1 кило .
Ходя там заштото имам кашта в Харманли и много ми харесва реката, никога незнаеш какво ще удари . Благодаря за инфото ще разгледам кам момента ме убегдават за телематч на 4.20 в Младост до пощата магазина но марката SIWEIDA не сам чувал .
За инфо на Маритца скубара се лови целогодишно на бял червеи и то много прилични екземплиари , този спот с косене или помпане ми е под достоинството в него ниама ништо което да ми допада . Мегдо другото там ги биат с ток и затожа слизам чак кам Свиленград .
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от lefera1 »

:D
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от ExTaZzY »

Без да се базикам ти давам един съвет вземи си едно рачило достатъчно дълго важе вържи го някъде за парапета на моста ии като ти удари едра риба просто спускаш рачилото долу вкарваш рибата вътре и дигаш това съм го гледал как руснаците го правят и то доста успепшно..
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от hristoogi »

Много правилно колега Екстази ,рачилото е кепчето за отвесни изваждания на рибата .
s_stanoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от s_stanoikov »

Благодаря за савета с рачилото ще го пробвам. Закупих си телематч на SIWEIDA 4.20 метра с акция 20-100грама от магазина в Младост до пазара, надявам се да го пробвам още този уикенд на струма. Харесах и един кеп на 3.50 метра и ще го взема и него пак давидим . :D
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от ExTaZzY »

В твоя случей пръчката не е от значение от значение са само приборите с които ще ги вадиш рибите а 3,50 ми се струва че ще трябва да се ползва поне с удължител още поне 1,50 нз колко е но мисля че е над 5 м височината от водата до моста
Изображение
Без риболов няма любов !
s_stanoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от s_stanoikov »

На 3ти в четвъртък ще ходя за три дена на Марица и ще пробвам новият такъм, дано да калве и сома и шарана да са още активни . Като се върна ще дам повече инфо как стоят нещата и как се работи с телемача/направо нямам търпение да го пробвам/ . Малко застудя и несъм сигурен дали няма само алай и червеноперка да се лови но каквото дойде , наслука на всички и благодаря за съветите . :D
s_stanoikov
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от s_stanoikov »

Пробвах телематча на 3-5ноември на Маритца и сам много доволен, работи се много леко и удобно . :D
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Моля за савет каква прачка да взема за рака Марица .

Мнение от simo72 »

Явно , колегата е намерил правилната пръчка , така че няма какво повече да се коментира !
Ключ.
Върл Shimano фен!
Заключено

Обратно към “Риболов на болонезе”