Кой с каква болонеза ги лови?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

13918435_1077949915624598_1973901280_o.jpg
13918435_1077949915624598_1973901280_o.jpg (238.15 KiB) Преглеждано 7603 пъти
При въдиците тип "боло-мач" залепването е чувствително по-слабо.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от ivanst »

Не ми стана ясна причината за залепването ... покритието на карбона или пък както каза колегата по дълги водачи.Иначе Ред Фифти в ляво ако не се лъжа е точно боло мач ... но цената и е към 600лв.Не че е толкова голям проблем ... ще ловя когато не вали.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от pampasa »

Залепването на влакното по бланката - се получава , поради голямото разстояние между водачите :wink:

При боло-мача - водачите са почти двойно повече - респективно залепването е в пъти по-малко.

п.п. Зимата ,при минусови температури ,си е голяма мъка с многото на брой / с малък диаметър/ водачи.........
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Martin Mihailov »

Между всички водачи на вьрха кьдето е залепването се маже преди излет с графит или наи обикновен черен молив :wink: Стар руски трик изпитан при това :shock:
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

pampasa написа: п.п. Зимата ,при минусови температури ,си е голяма мъка с многото на брой / с малък диаметър/ водачи.........
И аз се опасявах от това, но при нормален студ до - 5-10 гр. на разсъмване, мръзнат само първите 2-3 водача, както и на обикновенното боло. Недимствата са, че по-бавно се разпъва/прибира въдицата, по трудно се подреждат водачите в права линия, свободните водачи драскат снадката върху която са сложени.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

А предимства или по-скоро разлики някой може ли да изтъкне при ваденето на по-едра риба с повечето водачи? На така наречените боломач.
fisherman1321
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:50 pm

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от fisherman1321 »

N.Dimitrov написа:А предимства или по-скоро разлики някой може ли да изтъкне при ваденето на по-едра риба с повечето водачи? На така наречените боломач.

Колкото повече водачи има, толкова по-равномерно е разпределено натоварването върху въдицата, това е всичко. По отношение на ваденето на по-големи риби, надали има някаква друга разлика. И в двата случая рибите се "морят" еднакво, просто натоварването върху снадките е различно, но не смятам, че е нещо фатално различно, въдиците са преценени така, че да издържат на натоварването и само грешно направен такъм и неправилно боравене може да доведе до счупване.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от калин кацаров »

N.Dimitrov написа:
naskobo написа:
Limanov написа::finga:
THIS ROD IS AVAILABLE ONLY WITHOUT RING GUIDES AND WITHOUT SEAT REEL - тоест гола пръчка

Едва ли някой ще има наблюдения, бранда FASSA не е популярен в БГ. Характеристиките действително са на боло от най-висок клас, има 3 серии според акцията, като това на линка е от най-леката серия "Classic" .
В случая се предлага като гол телескоп, което се практикува и от други брандове за топ моделите -дава се възможност на клиента да персонализира болото си, както му е кеф. Според мен вида на водачите на линка, са по-специaлно за пъстърва, не е изключено и самото боло да е разработено за това(което не значи, че не става за скобар и морунаж :mrgreen: ) И на мен ми е много любопитно, ако някой знае повече за тази въдица и бранд?

http://www.fassa.it/fassa/prodotti/575/spirit_bolo.html
Доста поразрових да намеря нещичко за въпросната въдица но нищо не намерих, та за това реших да питам тук от любопитство. Наистина направи ми впечетление точно това ,че характеристиките са от висок клас и се зачудих защо не е популярна в БГ. По принцип повечето водещи марки си имат представител у нас или поне на някой от тях успешните им модели се въртят доста.
FASSA e Империя от магазини,състезатели, мероприятия и всичко свързано със спортен риболов. До скоро беше най-големия представител на ДАЙВА за Италия. Няма как всички да имат представители у нас, по разбираеми причини( много ни е малък пазара ) .
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Dzambok »

Аз до преди седмица 2 ги "лових" с това:http://riboco.com/index.php?lng=EN&mod=product&show=108
4 метровото. Но след 10 години тормоз му строших върха , в закачка разбира се.
Като цяло съм доволен за парите си , лека с широки водачи стопери минават без проблем , с бомбарда 15 г. размотава шпулата, спининг , скобари на струма и дунава . единствено транспортната дъжина ме дразни щото е точно колкото да не влвзе в багажника трябва да е празен и по диагонал става . Ма той не е празен.а и е малък ма това е друг въпрос.Имаше ги на илиенци подарих на 1 приятел същата за 25 лв. от магазина срещу входа на "мол"илиянци ама не бачка няколкото пъти кат проверявах .Ако някой може да препоръча нещо в тоя клас ще съм му благодарен да драсне 1 ред.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Виж тези, за тия пари са си направо супер. https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... %BC-a39043
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от jordanpetkov »

N.Dimitrov написа:Виж тези, за тия пари са си направо супер. https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... %BC-a39043
За ФЛ не съм чувал добри отзиви, тези може и да са добро качество :wink:
Някой ползвал ли е болотата на Сивеида https://www.nasluka-shop.com/boloneze/siweida имаше една серия Ултимеит зелена на цвят, но не я намирам в магазините, беше много добро качество, размера 5м.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”