Кой с каква болонеза ги лови?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Дейвид97
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 1:08 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Дейвид97 »

Не въдицата е важна а риболовеца!! ;) Да имат предимства по скъпите и качествени модели обаче ако не можеш да я използваш... файда никфа че е Мило или Тика или някакъв друг модел!! :) Не го ли умееш тоя спорт и извънземна болонеза да ви дадат нема да ги ловите хаха!! ;)
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от bruno11 »

добавих една нова сопа,скоро първите тестове

Изображение
Изображение
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Имаш ли вече наблюдения над въдицата или не си правил риболов с нея :)
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от bruno11 »

тц , за сега е в калъфа ....тази събота се очертава риболов на дребни риби ...
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

20161227_114211.jpg
20161227_114301.jpg
20161227_114340.jpg
20161227_114330.jpg

Само за информация, разгледах нова серия боло -5 м, 190 гр, акция до 40 гр., високо модулен карбон. Поръчани са от Йордан Совков, под марката "Камасаки". Магазина на ъгъла на "Симеон" и "Веслец", София. Според мен е много добро предложение за качествени китайчета под 100 лв
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Zdraveca_10
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 11:17 am
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Zdraveca_10 »

naskobo написа:
20161227_114211.jpg
20161227_114301.jpg
20161227_114340.jpg
20161227_114330.jpg

Само за информация, разгледах нова серия боло -5 м, 190 гр, акция до 40 гр., високо модулен карбон. Поръчани са от Йордан Совков, под марката "Камасаки". Магазина на ъгъла на "Симеон" и "Веслец", София. Според мен е много добро предложение за качествени китайчета под 100 лв
За тия пари изглежда добре,някъде на късо...за едри тупалки... с тая акция... май ше го посетиме Дачката ;)
Бъди играч на терена,а не в съблекалнята...
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Това боло доста ми привлече окото, някой притежавал ли го е или имал ли е наблюдения към него. Има супер характеристики, та затова се заинтригувах. http://www.pescare.it/gb/freshwater-rod ... or-6-metri
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Limanov »

:finga:
N.Dimitrov написа:Това боло доста ми привлече окото, някой притежавал ли го е или имал ли е наблюдения към него. Има супер характеристики, та затова се заинтригувах. http://www.pescare.it/gb/freshwater-rod ... or-6-metri
THIS ROD IS AVAILABLE ONLY WITHOUT RING GUIDES AND WITHOUT SEAT REEL - тоест гола пръчка
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

Limanov написа::finga:
N.Dimitrov написа:Това боло доста ми привлече окото, някой притежавал ли го е или имал ли е наблюдения към него. Има супер характеристики, та затова се заинтригувах. http://www.pescare.it/gb/freshwater-rod ... or-6-metri
THIS ROD IS AVAILABLE ONLY WITHOUT RING GUIDES AND WITHOUT SEAT REEL - тоест гола пръчка

Едва ли някой ще има наблюдения, бранда FASSA не е популярен в БГ. Характеристиките действително са на боло от най-висок клас, има 3 серии според акцията, като това на линка е от най-леката серия "Classic" .
В случая се предлага като гол телескоп, което се практикува и от други брандове за топ моделите -дава се възможност на клиента да персонализира болото си, както му е кеф. Според мен вида на водачите на линка, са по-специaлно за пъстърва, не е изключено и самото боло да е разработено за това(което не значи, че не става за скобар и морунаж :mrgreen: ) И на мен ми е много любопитно, ако някой знае повече за тази въдица и бранд?

http://www.fassa.it/fassa/prodotti/575/spirit_bolo.html
Последно промяна от naskobo на Съб Яну 28, 2017 8:22 am, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от bruno11 »

като сме се заговорли за модели , някой има ли впечатление от този мавър
maver superlitium green power

сериозно съм му хвърлил око....
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

naskobo написа:
Limanov написа::finga:
N.Dimitrov написа:Това боло доста ми привлече окото, някой притежавал ли го е или имал ли е наблюдения към него. Има супер характеристики, та затова се заинтригувах. http://www.pescare.it/gb/freshwater-rod ... or-6-metri
THIS ROD IS AVAILABLE ONLY WITHOUT RING GUIDES AND WITHOUT SEAT REEL - тоест гола пръчка

Едва ли някой ще има наблюдения, бранда FASSA не е популярен в БГ. Характеристиките действително са на боло от най-висок клас, има 3 серии според акцията, като това на линка е от най-леката серия "Classic" .
В случая се предлага като гол телескоп, което се практикува и от други брандове за топ моделите -дава се възможност на клиента да персонализира болото си, както му е кеф. Според мен вида на водачите на линка, са по-специaлно за пъстърва, не е изключено и самото боло да е разработено за това(което не значи, че не става за скобар и морунаж :mrgreen: ) И на мен ми е много любопитно, ако някой знае повече за тази въдица и бранд?

http://www.fassa.it/fassa/prodotti/575/spirit_bolo.html
Доста поразрових да намеря нещичко за въпросната въдица но нищо не намерих, та за това реших да питам тук от любопитство. Наистина направи ми впечетление точно това ,че характеристиките са от висок клас и се зачудих защо не е популярна в БГ. По принцип повечето водещи марки си имат представител у нас или поне на някой от тях успешните им модели се въртят доста.
Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от meto123 »

Mifine Neptune XG 500
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от ivanst »

Да попитам един въпрос.Става въпрос за риболов с боло при дъжд.Залепва ли влакното ако намокриш въдицата.При моето боло се получава така.Въдицата е среден клас бих казал ... 170лв ... не е от най-евтините.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Няма как да не лепи и това пречи на замятането дори на къса дистаниция, най-удачно е да се ползва болонеза с по-дълги водачи подобрява самото замятане в такива ситуации но няма как да предотврати напълно залепването.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от chirusa_bg »

Залепва, мамка му. Много пречи на правилното изтичане.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”