Кой с каква болонеза ги лови?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от miro253 »

Имаш право. В понеделник ще ходя да видя първо Мавъра и ще кажа какво съм видял въпреки, че всичко си проличава чак на реката. Днес ходих да си поправя връхчето на Суинга. Установих, че от всички Тики това е въдицата за удоволствия. Или поне според моите представи, но нали се стремим към съвършенство, ще гледам италианците какво предлагат. Въпреки, че от към следпродажбен сервиз рискувам.
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от trangelov »

И преценявай "баланса" на болонезите. Важен фактор при целодневен риболов с 6м. боло.
Тика Суинг е с лош баланс. И ме болеше китката.
Болеше ме и от Спийдмастер боло мач. Пак заради "баланса".
Сега ловя с малко по-тежка болонеза от Спийда(на грамаж), но не ме боли нищо, и не се уморявам. Пак заради "баланса".
Вярно е че всичко си проличава на реката. И когато поставиш еднакви макари, влакно и плувки на различни болонези. И изтичаш на едно и също място. Разпъвах по две болонези, заради сравнението. Имам две еднакви макари и влакна.
А Алън Скотърн в една статия за риболов на мач беше писал: "Духне ли много силен вятър: вадете фидера". Другото е мъчение.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

miro253 написа:.... ще гледам италианците какво предлагат. Въпреки, че от към следпродажбен сервиз рискувам.
Мило и Мавер имат официални предствители, просто трябва да провериш за срок/цена на доставката .Разбира се когато болото струва 5-600 лв, не може да се очаква върха да е 10 лв, като при Тика-та. Но от друга страна си сигурен, че частите са оригинални, т.к. произведените в Реглас си имат маркировка
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от butnik »

Ред Фифти го има вече,само кеш да има.Насе,разболях се като го пипнах тва Фифти.Скоро ще се сдобия с него.Между другото,тази болонеза е направена в чест на 50-годишният юбилей на Емилио/Мило/ Коломбо и от там и Червено Петдесет.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

butnik написа:....Между другото,тази болонеза е направена в чест на 50-годишният юбилей на Емилио/Мило/ Коломбо и от там и Червено Петдесет.
Изображение

Точно така, изписано е и на първа секция "50 anniversario"= 50 юбилей. Бай Емилио си е посветил забележителна серия за юбилея :!: М/у другото го мислих за по-възрастен :mrgreen:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от miro253 »

Вчера ходих и разгледах Мавърите. Това, което бях харесал по каталог се оказа, че се разминава с действителността. Има разминаване в дебелината на бланката. Както и да е. В магазина ме оставиха да клатушкам въдици без проблем, всичките ми се сториха някак си "бавни". Може и да бъркам, но нямаше почти никаква консултантска намеса. Много добро впечатление ми направи как се събира всяка болонеза. Колената някак си се заклинват. Всичко е Фуджи и Реглас. Най-много ми допадна Мавър Starc, но днес го сравних с Колмик Fiume xxt180. Последната води по точки, поне според мен. Скоро ще разглеждам Мило. Ако не съм станал досаден ще пиша пак.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от butnik »

Минах през Колмик/модел ,който беше от първите топ три/,Тика/няколко модела и.....Мило.Смело заявявам/без обвинения в пристрастие/но няма да си губя времето в експерименти,направил съм си избора.Всеки има индивидуалност и няма как да убеждавам който и да е в моя избор.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

miro253 написа:. Това, което бях харесал по каталог се оказа, че се разминава с действителността. Има разминаване в дебелината на бланката. .
Вероятно както при Мило-то и тук дебелината по каталог е средно аритметично на долния и горния край на първа секция. Явно при регласките въдици е така, но нагоре изтъняват твърде добре
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от itzo »

Колеги-колкото и да си чешем езиците тук,в България няма да открием топлата вода в болонезо-употребата!Съветвам истински отдадените на каузата,да почерпят опит от милата родина на този вид риболов.Има достатъчно рецензии и сравнения между марки и видове,лошото е,че са на италиански.Топ моделите са си топ модели и според мен не е редно да се сравняват с друг клас въдици/2 или 3-ти/Старк може би е хубава болонеза,но Фюмето е редно да се сравнява с Флаг от сериите на Мавер.
Казвам го не от пристрастие/аз лично имам и ловя с Фюме/,а поради факта,че така се добива една грешна представа за различните модели.
Въпреки това съм почти сигурен и убеден в уникалността и положителните качества на всички топ модели от производството на Мило,Колмик,Мавер,Тубертини,Трабуко и т.н
Колкото до истинският рибарски рай,с гега в ръка и на барата-хората на Ботуша са го казали и разбрали много преди нас.Тои се казва Дайва/made in Japan/,друг е въпроса колко е достижим той в Бг,не толкова заради цената,а поради рядкостта на тези въдици и липсата на адекватен сервиз.
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

itzo написа:...Тои се казва Дайва/made in Japan/,друг е въпроса колко е достижим той в Бг,не толкова заради цената,а поради рядкостта на тези въдици и липсата на адекватен сервиз.
http://www.daiwaitaly.it/prodotti/35/to ... t_vip.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Доколкото знам, Daiwa tournament VIP е върховия модел. Не съм я виждал, разказвали са ми я :roll: Интересно ще е, ако някой сподели лични впечатления.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от miro253 »

Ами Флаг в каталога за 2015 няма. Нещо го е заместило. В магазина имаше само седмица и не я гледах. Ще опитам да се свържа с новия вносител на Мило, но Фиуме ми допадна. Друг е въпроса, че опита ми не е критерий. Просто гледам с коя как се чувствам. Дали и на реката ще е така ...... ?
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Попаднах в обявите на ето тази болонезка - https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... -5m-a19381" rel="follow" onclick="window.open(this.href);return false; пише ,че е Shimano Vengeance , но като реших да проуча за нея малко в интернет ми излиза съвсем друга въдица с това име, Да не би колегата да е сбъркал? Ако знаете модела който е пуснал за продаване моля напишете името му. :)
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от maverini »

N.Dimitrov написа:Попаднах в обявите на ето тази болонезка - https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... -5m-a19381" rel="follow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="follow пише ,че е Shimano Vengeance , но като реших да проуча за нея малко в интернет ми излиза съвсем друга въдица с това име, Да не би колегата да е сбъркал? Ако знаете модела който е пуснал за продаване моля напишете името му. :)
250гр за 5ца ми се струват доста,като се има в предвид че и 6ците на Тика са по-леки,можеби баланс някакъв,незнам,
нямам никакъв опит с болонези на Шимано така че може и да греша.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от Bigmarlin »

Това ми прилича на по късия му брат
SHIMANO VENGEANCE TE5
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

Моят съвет е, ако не може да си позволите скъпите серии на Шимано, по-добро решение са топ-сериите на китайчетата. Напр Формакс Паурър кор, напълно сравнима с марковите въдици.Имам я от 5-6 години, интензивно ползвана, сменил съм 2 върха, счупени по небрежност.Накрая се поизтъркаха и разхлабиха малко снадките и почна да се самосгъва при риболов.Продължава да служи в резерва :wink:

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=57" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”