Кой с каква болонеза ги лови?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от miro253 »

Абсолютно е така.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

naskobo написа:Моят съвет е, ако не може да си позволите скъпите серии на Шимано, по-добро решение са топ-сериите на китайчетата. Напр Формакс Паурър кор, напълно сравнима с марковите въдици.Имам я от 5-6 години, интензивно ползвана, сменил съм 2 върха, счупени по небрежност.Накрая се поизтъркаха и разхлабиха малко снадките и почна да се самосгъва при риболов.Продължава да служи в резерва :wink:

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=57" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow

Има логика в това което казваш, но никъде не видях цена на формакса, може ли да ме ориентираш от къде мога да си я закупя примерно и цена? Ако не дай друго предложение за болонезка понеже забелязах ,че си им фен пък и вероятно разбираш повече от мен.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от naskobo »

N.Dimitrov написа: .... никъде не видях цена на формакса, може ли да ме ориентираш от къде мога да си я закупя примерно и цена? Ако не дай друго предложение за болонезка понеже забелязах ,че си им фен пък и вероятно разбираш повече от мен.
Този Формакс се появи преди 5-6 год и бързо се изчерпа, беше около 300 лв на 6м. За този бранд това е необикновенно скъпо, но въдицата определено е висок клас, особенно към онзи период. Може би не е налична, затова няма цена. Тази година разбрах, че вносителя ги е пуснал отново на по-висока цена, но не съм ги виждал. Трябва да питаш в магазини, които зареждат от Стоун.
Фокус също имат попадения с някои модели.

Сега съм пристрастен към болонезите на Мило, ориентирам се за цените от италианските сайтове, но фирмения магазин ще отвори скоро в София, ще има и сайт.

Задай ценови диапазон, сондирай мнения и решавай сам - индивидулаността е важна :wink:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от N.Dimitrov »

Аз по принцип търсех нещо втора употреба за около 100-те лева може и нагоре, мисълта ми беше ,че втора ръка е примерно 100лева а предишния колега е купил за 180..по-качествена вероятно за парите си като нова. Мисля ,че среден вариант няма или въдицата е здрава и може да се ползва или вече се събира сама както ти каза или е със счупен детайл, затова реших да търся втора употреба въдица :)
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от М. Сталев »

Дай 100 лв да ти дам Фокус Финеса на 6 метра ,реални 250 гр ,с дълги крачета на водачите ,много запазена ,само с една миниатюрна драскотина на дръжката :)
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от DJONI RINGO »

М. Сталев написа:Дай 100 лв да ти дам Фокус Финеса на 6 метра ,реални 250 гр ,с дълги крачета на водачите ,много запазена ,само с една миниатюрна драскотина на дръжката :)
Доста по добра тояга от упоменатото шимано!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от ivanst »

Да се похваля и аз ... след дълго колебание и постоянни питания било то на лични съобщения или в темите за болонезе ... си взех това - Focus Calypso Bolo 6м - http://www.aquasport-n.com/calypso-bolo-pid=4281" onclick="window.open(this.href);return false; .Сложих му и тази макара - http://www.masterfishing.bg/product/324 ... is-ha.html" onclick="window.open(this.href);return false; модел 2500.Болото тежи точно 272гр ... макарата също е лека - 265гр.
По принцип бюджета за болонезе ми беше макс 200лв като се бях насочил към Мило или Мавър.За съжаление и двете /особено Мило/ се оказаха не по джоба ми ... смисъл държах да е възможно най-леко макс 200-280гр а моделите отговарящи на тези показатели на двете италянски марки надхвърляха многократно бюджета ми.За това се насочих към Фокуса ... с доста добри коментари тук във форума.С влакното май се издъних взех там някакво но много лесно се къса на вирбела ... предполагам е старо или просто не качествено.Но ще взема друго ... не е проблем.
Благодаря на всички които отделиха от времето си за да отговарят на питанията ми.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от emo vasilev »

В крайна сметка каквото си си взел , с това ще ловиш .....шегичка естествено !
Честита придобивка ,със здраве да си я ползваш и много големи риби да вадиш !
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от to10or »

Колега,с най-добричувства,моят съвет е да си вземеш Colmic Fendreel 0.145или 0,168,лично мое мнение,е че за болонеза по-добро влакно не е измислено досега.Не приемай съвета ми като продуктово позициониране.Много от нещата на Colmic,лично на мен не ми допадат,с риск,Чичо Веско да ми се разсърди,но специално за въпросното влакно ти гарантирам на 100процента.Болонезата,която си придобил притежава доста мощ,така че не се колебай,обурудвай я с нещо качествено.Поздрави от мен!
Аватар
vanko1988
фен клуб-скобар
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 11, 2009 2:40 pm
Местоположение: Монтана

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от vanko1988 »

to10or написа:Колега,с най-добричувства,моят съвет е да си вземеш Colmic Fendreel 0.145или 0,168,лично мое мнение,е че за болонеза по-добро влакно не е измислено досега.Не приемай съвета ми като продуктово позициониране.Много от нещата на Colmic,лично на мен не ми допадат,с риск,Чичо Веско да ми се разсърди,но специално за въпросното влакно ти гарантирам на 100процента.Болонезата,която си придобил притежава доста мощ,така че не се колебай,обурудвай я с нещо качествено.Поздрави от мен!
Колега влакното,което препоръчваш не отговаря на сечението си.14,5 отговаря на 16,5
Като фен на точните влакна бих ти препоръчал X5000 на същата марка,в пъти по добро е от Fendereel
Ако искаш да си щастлив 6 месеца-купи си нова кола,ако искаш да си щастлив 1 година-ожени се,ако искаш да си щастлив 1 и 6 месеца-намери си любовница..А АКО ИСКАШ ДА СИ ЩАСТЛИВ ЦЯЛ ЖИВОТ-СТАНИ РИБАР !
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от itzo »

Много интересен отговор!Винаги съм си мислил,че X5000 е влакно с голяма твърдост,предназначено за употреба при риболов с щека!Поради намаления брой оплитания на такъма,следствие на твърдоста и възможноста от многократно преместване на тежестите по влакното за по-добро позициониране на стръвта без риск от нараняване.От тук и името RBS X5000/съкратено от roubaisienne/и легендарният им модел щека на колмик X5000.Признавам,че поста на колегата ме заинтригува истински,тъй като не съм пробвал въпросното влакно за риболов на боло!Ще се радвам на малко повече инфо по въпроса,от него или други запознати.Относно Фендрийла,да наистина е едно много добро влакно,но лично мое мнение е,че бързо старее/следователно губи бързо добрите си качества/и не е съвсем плуващо.За съжаление,аз самият все още не успявам да намеря такова което го превъзхожда по първоначални данни,изключая XPS Soft Feel на Trabucco,но моето скромно мнение е,че това са еднакви влакна с различна опаковка.
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от кирил великий »

itzo написа:Много интересен отговор!Винаги съм си мислил,че X5000 е влакно с голяма твърдост,предназначено за употреба при риболов с щека!Поради намаления брой оплитания на такъма,следствие на твърдоста и възможноста от многократно преместване на тежестите по влакното за по-добро позициониране на стръвта без риск от нараняване.От тук и името RBS X5000/съкратено от roubaisienne/и легендарният им модел щека на колмик X5000.Признавам,че поста на колегата ме заинтригува истински,тъй като не съм пробвал въпросното влакно за риболов на боло!Ще се радвам на малко повече инфо по въпроса,от него или други запознати.Относно Фендрийла,да наистина е едно много добро влакно,но лично мое мнение е,че бързо старее/следователно губи бързо добрите си качества/и не е съвсем плуващо.За съжаление,аз самият все още не успявам да намеря такова което го превъзхожда по първоначални данни,изключая XPS Soft Feel на Trabucco,но моето скромно мнение е,че това са еднакви влакна с различна опаковка.
X5000 и RBS са различни влакна на Colmic= Не знам за какво е било замислено специално RBS , но е най-доброто от влакната на Колмик, с което съм си имал работа, а съм ползвал почти всичките им монофили за основна линия. И в почти всичките им диаметри. Това влакно е най-доброто, заради което съм го препоръчвал и в други теми. За болонеза е идеално за изнасяне нагоре с върха и без да се осъществява досег с водата. За мач става като се третира с препарат за потъване и е много по-издръжливо от Арвен, Формър, влакната на Трабуко, еле пък посоченото по-долу на Оунър и пр. Поне до миналата година това беше влакното с неизменно качество в продължение на три години. Както знаем, качеството на продуктите вече непрестанно се променя най-вече към по-лошо, не е както беше 60-те, 70-те години, когато всяко добро нещо се произвеждаше с неизменно високо качество, така че и това влакно може да излезе кофти след време. За стареенето - старее по-бавно от другите, но все пак не бих ползвал никое влакно повече от сезон и то след обръщане.
scan0008.jpg
scan0008.jpg (2.26 MiB) Преглеждано 7088 пъти
scan0024.jpg
scan0024.jpg (2.48 MiB) Преглеждано 7088 пъти
scan0023.jpg
scan0023.jpg (1.84 MiB) Преглеждано 7088 пъти
.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от butnik »

itzo написа:изключая XPS Soft Feel на Trabucco,...........................че това са еднакви влакна с различна опаковка.
Takaaaaa,когато се появи цитираното Трабуко,което на пръв поглед прилича на Фенд рийла ,си купих от него 0,148.При покупката влакното издържа теста ,който си правя на всяко ново влакно.Ок,навивам го и .....след 5-6 риболов при подмяна на първите няколко метра влакното започна да се къса лесно при направа на възел.Ловя с плитки шпули и не навивам цялата ролка от 150м ,а го деля на две.Обърнах го и изкара още 2-3 риболова.Свалих го без да се замисля,защото рибите ,които дебна по реката не позволяват компромиси.Смених си влакното отново с Фендрийла и ловя спокойно.Влакната на Колмик са ми фаворит,въпреки,че съм привърженик на друга италианска марка, аз съм реалист и не отричам хубавото,било то и на конкурентна фирма.Сега, след като има сериозен вносител на МИЛО,на свободната шпула ще си навия отново -Fortress Special Competition и Krepton Reel/Toray/.
Малко направи завой темата.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
vladi gtv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 10:06 am
Местоположение: София

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от vladi gtv »

Интернет магазина на МИЛО все още ли не работи или аз нещо не мога да го отворя
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кой с каква болонеза ги лови?

Мнение от butnik »

vladi gtv написа:Интернет магазина на МИЛО все още ли не работи или аз нещо не мога да го отворя
В "ремонт" е още.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”