ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от chirusa_bg »

Единственото сигурно е, че чести за Шимано не идват!
Така е с щеките и директните, където частите са консуматив, какво остава за другите въдици.
Части за Шимано само от чужбина. :?
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Абе нещо размислих и бюджета го определям до 200 лв. Дайте мнения моля!
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pampasa »

jasonsmith написа:Абе нещо размислих и бюджета го определям до 200 лв. Дайте мнения моля!
Вземи си това на 6м. - http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8302" onclick="window.open(this.href);return false; - реално е доста по-малко от първоначалния ти бюджет - но всеки лев даден за него си заслужава до последната стотинка :idea: Освен всичко друго Вносителят на марката за БГ има всякакви части ,ако се наложи . Мит е ,че Тиките са чупливи - при правилна експлоатация няма как да я счупиш . Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

Ето нещо изпитано и с добър баланс на 6 м.
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... Elite-Bolo" onclick="window.open(this.href);return false;
Даже и пари за макара ще ти останат. А това за Тиките че са чупливи никак не е мит. Поразгледай малко форума и сам ще се убедиш! И какво значи правилна експолатация - Всеки път да и трепериш при замятане да не чуеш ПРАС?
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

murphymet74 написа:Ето нещо изпитано и с добър баланс на 6 м.
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... Elite-Bolo" onclick="window.open(this.href);return false;
Хм, това ми прилича на копие на моята Фокус Манта??
Грамажа на 6м. реален ли е?
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

Да може да се каже че Фокус -Манта и Дуке са едни и същи но различни като марки. Теглото е реално.
george142
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 2:38 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от george142 »

murphymet74 написа:Ето нещо изпитано и с добър баланс на 6 м.
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... Elite-Bolo" onclick="window.open(this.href);return false;
Даже и пари за макара ще ти останат. А това за Тиките че са чупливи никак не е мит. Поразгледай малко форума и сам ще се убедиш! И какво значи правилна експолатация - Всеки път да и трепериш при замятане да не чуеш ПРАС?
Хубаво чувство за хумор притежаваш колега! :lol:
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolaiiliew »

+1 за Тиката!
murphymet74 написа:...Всеки път да и трепериш при замятане да не чуеш ПРАС?
Как така като замяташ? Аз не разбирам как ще стане това, освен ако не и сложиш по - голяма тежест и тогава се счупи... :roll:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

Колеги поразровете се малко из форума и ще видите че е пълно с хора,риболовци с опит, оплакващи се точно от болонезите на Тика! Виждал съм как се чупи тика сигнал при замятане без да има причина и условия за това с монтаж от 4 гр. плувка. Само който не си е патил от тази марка може да твърди че болотата им са "яки"
intel98
фен клуб-скобар
Мнения: 210
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 11:52 am

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от intel98 »

Имал съм доста модели тики /5 и 6м/ включително сигнал 6м /от 2 години ловя още с нея/. Чупил съм няколко пъти върхове по мое невнимание - не от риби :). Други проблеми съм нямал с "проблемните тики". Като цяло отлична марка за болонезета.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pampasa »

murphymet74 написа:Колеги поразровете се малко из форума и ще видите че е пълно с хора,риболовци с опит, оплакващи се точно от болонезите на Тика! Виждал съм как се чупи тика сигнал при замятане без да има причина и условия за това с монтаж от 4 гр. плувка. Само който не си е патил от тази марка може да твърди че болотата им са "яки"
Ще го напиша само веднъж - риболова с болонеза не е за всеки :idea:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от to10or »

pampasa написа:
murphymet74 написа:Колеги поразровете се малко из форума и ще видите че е пълно с хора,риболовци с опит, оплакващи се точно от болонезите на Тика! Виждал съм как се чупи тика сигнал при замятане без да има причина и условия за това с монтаж от 4 гр. плувка. Само който не си е патил от тази марка може да твърди че болотата им са "яки"
Ще го напиша само веднъж - риболова с болонеза не е за всеки :idea:
+1
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от murphymet74 »

pampasa написа:
murphymet74 написа:Колеги поразровете се малко из форума и ще видите че е пълно с хора,риболовци с опит, оплакващи се точно от болонезите на Тика! Виждал съм как се чупи тика сигнал при замятане без да има причина и условия за това с монтаж от 4 гр. плувка. Само който не си е патил от тази марка може да твърди че болотата им са "яки"
Ще го напиша само веднъж - риболова с болонеза не е за всеки :idea:
По твоята логика колега излиза че в общия смисъл риболова като цяло не е за всеки.
Никой не се е родил научен и човек има ли желание може да се развие в дадена област!
Като ловите със скъпи болонезе мислите че с те експерти в този вид риболов ли? Сигурен съм че има тънкости и хитрини които нито вие нито аз знам колеги.Така че преди да говорите глупости че риболова на болонеза не е за всеки се обосновете. Но доста се отклонихме от същността на тема. Ако някой се е засегнал и мисли че знае всичко за този вид риболов моля да бъда извинен!
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от topsoft »

Оня ден си купих Арес. Знам хора чупили го 5 пъти и такива нито веднъж, къде е истината?

Ако не друго има бол колена....
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pampasa »

Тук не става въпрос кой с какви въдици лови - по-важното е друго - болонези се чупят само ако ги изпуснеш или удариш в нещо ( както и при опити да се вдигат риби над 300гр. направо с въдицата :idea: ). Относно Тика - ловил съм достатъчно дълго време с Уондър ,Сигнал ,Техниум и Суинг и знам за какво става въпрос - болонезите от тази марка са доста добре застъпени в БГ - основно заради цената - едва ли и 5% от ползващите ги са чупили нещо различно от върховата снадка :wink: В този ред на мисли продължавам да твърдя , че са много добър избор в ниския ценови клас ( няма как да ги сравняваш с Дюк ,Фокус и др.) По темата - колега вземи си един Техниум , ползвай го няколко риболова и после драсни няколко реда как се е представила пръчката 8)
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”