ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
snizz
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 2:06 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от snizz »

Колеги ще помогнете ли за някаква въдица и макара до 200 лв. предимно за скобар по река.По възможност болонезе.Но може и телескоп.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pojara28 »

pojara28 написа:И аз съм пред дилема. Решил съм да си направя подарък но колебанията ми са големи. Голяма дилема ми е дължината на болото. Все пак петиците са по евтини от шестиците, а и досега съм ловил с една петица и горе долу съм доволен. Второ решил съм да е тика но чета и вече не знам каква да взема. Спрял съм се на Арес Сигнал и суинг. Направо ми иде да ида в магазина без да мисля и да взема каквото имат. Макарата е другия проблем. Решил съм само че трябва да е спреден аванс и да е шимано от евтините. Обаче идла проблема с размера 1000 2000 или 3000. 1000 ми се гледа като детска играчка до сег мятах с една 2000 и мисля че мога да стигна и до 3000 някоя Катана или Ексеидж. И пак седя и пак го мисля. Това коетж ловя са основно скобари -струмски и то около Благоевград. Пос едното го споелям за да получа по адекватни мниения.
"Благодаря" за моменталните и изчерпатилни съвети на всички,които ми помогнаха в избора
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Bai Dobri »

Взимай 6м. болонеза! Това е най-универсалния размер за Българските реки. От написаното от теб заключавам, че нямаш такава въдица и според мен е добре първо да имаш нещо по-универсално, а после да "специализираш". Аз едно време така направих и съм доволен.
От тия, към които си се насочил съм чувал и за трите добри неща. Аз нямам "Тики" в арсенала си, и не мога да ти дам компетентно мнение в тази насока, но на едни филми преди време гледах Калоян Белополски да лови скобари и морунажи със Тика Техниум, та не ще да е съвсем лоша!
Макара размер 2000 - 3000 в зависимост вече от теб си, за шест метра.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от pojara28 »

Bai Dobri написа:Взимай 6м. болонеза! Това е най-универсалния размер за Българските реки. От написаното от теб заключавам, че нямаш такава въдица и според мен е добре първо да имаш нещо по-универсално, а после да "специализираш". Аз едно време така направих и съм доволен.
От тия, към които си се насочил съм чувал и за трите добри неща. Аз нямам "Тики" в арсенала си, и не мога да ти дам компетентно мнение в тази насока, но на едни филми преди време гледах Калоян Белополски да лови скобари и морунажи със Тика Техниум, та не ще да е съвсем лоша!
Макара размер 2000 - 3000 в зависимост вече от теб си, за шест метра.
Благодаря колега взех вече след много двоумене една тика арес на 6 м и вече я пробвах. За сега съм доволен.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Veleka »

Честита нова придобивка колега! Трябва много да си слушкал през годината, щом Дядо Коледа е толкова щедър към теб. Пожелавам ти вадиш трофейни риби от Струма с новата болонеза . Ако случайно се засечем на реката, имаш чудесен повод да почерпиш. НАСЛУКА!!!
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
barcan
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 6:03 am

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от barcan »

здравейте весели празници кажете нещо за linea efee 6m болонезе 105лв 30г
моля за впечатления за качество и цена
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Колеги, някой тръскал ли е Focus COBRA BOLO 6.00M?
http://shop.fishbg.org/vadica-tip-bolon ... -4748.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Дават го 215 гр., нов модел за 2012?
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от DJONI RINGO »

jasonsmith написа:Колеги, някой тръскал ли е Focus COBRA BOLO 6.00M?
http://shop.fishbg.org/vadica-tip-bolon ... -4748.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Дават го 215 гр., нов модел за 2012?
Фен съм на фирмата,но това е страшна солета-не ме питай за случки по добре търси друго! Фокус Манта е страхотна болонеза от фирмата;) успех
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Я малко помощ от разбиращите- хем Фокус Манта http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8630" onclick="window.open(this.href);return false; е същата като Duke http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7796" onclick="window.open(this.href);return false;, хем имат 11 см разлика в транспортната дължина?
Дават ги и 20 гр разлика в теглото, някой може ли да ми обясни на какво се дължи?
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от naskobo »

jasonsmith написа:.... хем имат 11 см разлика в транспортната дължина?
Дават ги и 20 гр разлика в теглото, някой може ли да ми обясни на какво се дължи?

ТРЯбва да ги сравниш в разпънато положение.Някои модели определят дължината на въдицата като сбор от дължините на всяка една от съставните снадки, други- като реална дължина в разпънато положение от тапата до върха.
Напр. имам директна 8-ца, която е само 40 см по-дълга от 7-цата :rolleyes:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

Така, след дълго чудене какво да взема, най- накрая се спрях на доказаната за мен марка и по точно:
Focus Manta 6м. Премерена на кантара е точно 248 грама. Избора беше между нея и Тика Сигнал, но след като ги разпънах, мантата ми допадна повече. С разликата в парите даже ще си взема твърд калъф за да си я пазя по-добре :).
Единственото което не ми харесва е реалната и дължина - 5.7м, срещу 5.85 на сигнала.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от DJONI RINGO »

jasonsmith написа:Така, след дълго чудене какво да взема, най- накрая се спрях на доказаната за мен марка и по точно:
Focus Manta 6м. Премерена на кантара е точно 248 грама. Избора беше между нея и Тика Сигнал, но след като ги разпънах, мантата ми допадна повече. С разликата в парите даже ще си взема твърд калъф за да си я пазя по-добре :).
Единственото което не ми харесва е реалната и дължина - 5.7м, срещу 5.85 на сигнала.
Имах и дюка-малко по дебел е в основата от мантата и с по дълга транспортна-1.55см-иначе е прав като струна и перфектна визуална изработка,също като Манта:)От там идва разликата в грамажите-описанието по горе! А за кобра ти казах-ебати цирка е!
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от jasonsmith »

DJONI RINGO написа:Имах и дюка-малко по дебел е в основата от мантата и с по дълга транспортна-1.55см-иначе е прав като струна и перфектна визуална изработка,също като Манта:)От там идва разликата в грамажите-описанието по горе! А за кобра ти казах-ебати цирка е!
Реално и на Мантата транспортната дължина е 1.55м, така че грешката е в сайта според мен.
Даже сега и търся твърд калъф, и се колебая дали 1.55м твърд калъф ще ми я побере, че е на границата..
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от DJONI RINGO »

Ако въдицата и калъфа са точни-ти гарантирам,че 1.55 калъф ще я побере.да не кажа че и малко по дълга въдица съм събирал в малко по малък размер! 1.55 ти е Идеал Попов както се казва за Мантата
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ИЗБОР НА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от prodigy666 »

че смените тиките с манта всички ахахах иначе брао добър избор нема да съжаляваш .... тествал съм я вече с скобари над кило и 500 + у яки бързеи ... кефа е страшен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”