Монтаж за болонеза....

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от pojara28 »

mladiqchirak написа:Здравейте, от скоро се запалих по риболова, хората ме предупредиха, че веднъж започна ли няма спирка наистина съм страшно запален, но съм малък и неопитен. Искам да Ви попитам "колеги" понеже нямам нужната квалификация да Ви нарека така може би след време да, но засега съм "далеч" искам да ви попитам понеже използвам болонезе Osako Fight RIver 500mtc по р. Струма и р.Лесновска, но засега без голям усперъзки за обувки :)
Колега досега четях мнения от хора които "нищо не разбират" като пампаса и топсофта. То и аз не разбирам но да ти споделя.
Преди има няма 9 години взех един кривак продаден ми за боло. Чета във форуми гледам папарака и Калоян по хобито такъв монтаж онакъв па и от английски разбирам и Bob Nudd гледам и тоя мат хейс отивам на реката купил съм влакна колмик флуорокарбон куки дренан захранки всякакви червеи две кила и какво става. Мятам късам плувки за по 5-9лева и то две три, по един пакет куки е заминавал на излет. До мене някакви пичове си ловкат аз съм зрител. викам тоя кривак е виновен да бях взел една Тика или аааааа шибано ма не и сега ето хората ловят аз гледам. И така се почна ходех всеки ден за риба и с времето разбрах за куките като какви да ползвам. После се открехнах за поводите на колмика флуорокарбона но и от колмик до колмик има разлика и от флуорокарбон до флуорокарбон. Сега не използвам флуорокарбон. Полека лека и за плувките се светнах сега като видя от тия където антената им е дебела колкото пръста ми и кила е дълъг колкато антената се чудя кой ги купува. Но важното е колега че кривака не го смених до преди 3 години. Тогава като отидех на реката си правех с рибите каквото си искам та пред мен ще ги докарам та да кълват като луди че чак да не можеш да реагираш и тн. Не че много добър станах но от ходенето по реката разбрах едно Не са важни криваците и макарите. не че не оказват влияние но по важното е куката плувката дебелината на повода и най важното дълбочината и воденето.
Та колега майката му е ходене. монтажа е ясен верижка, а за скобара си трябва леб. И компанията е важна. Сега имам две тики и две шиманата но не ходя за риба или ако ходя е през месец два и не ловя повече от колкото с кривака. Но примерно излезна ли в отпуск за седмица съм пак в час и се почват едни експерименти едни монтажи едни грамажи и излизам от публиката.
скобара е риба проклета
Изображение
mladiqchirak
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 02, 2017 10:50 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от mladiqchirak »

pojara28 написа:
mladiqchirak написа:Здравейте, от скоро се запалих по риболова, хората ме предупредиха, че веднъж започна ли няма спирка наистина съм страшно запален, но съм малък и неопитен. Искам да Ви попитам "колеги" понеже нямам нужната квалификация да Ви нарека така може би след време да, но засега съм "далеч" искам да ви попитам понеже използвам болонезе Osako Fight RIver 500mtc по р. Струма и р.Лесновска, но засега без голям усперъзки за обувки :)
Колега досега четях мнения от хора които "нищо не разбират" като пампаса и топсофта. То и аз не разбирам но да ти споделя.
Преди има няма 9 години взех един кривак продаден ми за боло. Чета във форуми гледам папарака и Калоян по хобито такъв монтаж онакъв па и от английски разбирам и Bob Nudd гледам и тоя мат хейс отивам на реката купил съм влакна колмик флуорокарбон куки дренан захранки всякакви червеи две кила и какво става. Мятам късам плувки за по 5-9лева и то две три, по един пакет куки е заминавал на излет. До мене някакви пичове си ловкат аз съм зрител. викам тоя кривак е виновен да бях взел една Тика или аааааа шибано ма не и сега ето хората ловят аз гледам. И така се почна ходех всеки ден за риба и с времето разбрах за куките като какви да ползвам. После се открехнах за поводите на колмика флуорокарбона но и от колмик до колмик има разлика и от флуорокарбон до флуорокарбон. Сега не използвам флуорокарбон. Полека лека и за плувките се светнах сега като видя от тия където антената им е дебела колкото пръста ми и кила е дълъг колкато антената се чудя кой ги купува. Но важното е колега че кривака не го смених до преди 3 години. Тогава като отидех на реката си правех с рибите каквото си искам та пред мен ще ги докарам та да кълват като луди че чак да не можеш да реагираш и тн. Не че много добър станах но от ходенето по реката разбрах едно Не са важни криваците и макарите. не че не оказват влияние но по важното е куката плувката дебелината на повода и най важното дълбочината и воденето.
Та колега майката му е ходене. монтажа е ясен верижка, а за скобара си трябва леб. И компанията е важна. Сега имам две тики и две шиманата но не ходя за риба или ако ходя е през месец два и не ловя повече от колкото с кривака. Но примерно излезна ли в отпуск за седмица съм пак в час и се почват едни експерименти едни монтажи едни грамажи и излизам от публиката.
Благодаря искренно много !!! С времето ще се уча и наистина отново едно голямо благодаря.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от дядо тричко »

Различните монтажи се правят според условията ни на риболов. Не може да говорим кой е най добрият. Всеки има незабравими спомени и преживявания, и естествено късметлийски монтаж, който ще препоръча на всеки. Известен е факта, че когато рибата кълве активно монтажа не оказва голямо значение. Но когато кълването е слабо и рибата е максимално осторожна монтажа е решаващ. И тогава трябва да впрегнем изобретателност и ревизираме монажа си. Според мястото, вида на рибата и сезона всеки трябва да намери най добрия вариант. Ще дам няколко жокера чрез който веднага можем да изберем максималният вариант при дадена ситуация.
Първата скица утежнението е с една тежест. Предимствата му са че монтажа е стабилен,и се постига голяма дистанция, с минимален риск от заплитане на монтажа. Когато рибата е активна е безценен.
Втората схема показва един деликатен монтаж, когато реакцията на плувката и тежестта е минимална. И при леки подръпвания рибата не го усеща въобще. Незаменим при плахо и предпазливо вземания.
Каква е разликата? Тежестта и в двата случая е еднаква?
Когато тежеста е съсредоточена в една точка, реакцията при промяна на местоположението е най голяма и осезаема, и рибата я усеща. Когато тежеста е разпределена от най малката към най голямата при първото бутване отпора и е минимален и плавен. Така че рибата почти не я усеща. Недостатъкът и е че не може бързо да свали стръвта, но понякога това е по атрактивен начин за подонасянето и. Този монтаж е деликатен и при замятане, има склонност за оплитане. Ако най отдолу се постави най тежката и след това по леките, с първоначалното подръпване ще се преодолява почти целият товар на монтажа и рибата ще го усеща най осезаемо. Предимството му е че се постига по голяма дистанция и оплитанията на монтажа са минимални. Това се постига и със съсредоточаване на тежстите една до друга, за сметка на чувствителността и финеса на монтажа.
Прикачени файлове
Отежняване на пиувка 2.png
Отежняване на пиувка 2.png (19.47 KiB) Преглеждано 3373 пъти
Отежняване на пиувка 1.png
Отежняване на пиувка 1.png (20.37 KiB) Преглеждано 3373 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”