Монтаж за болонеза....

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

butnik написа:Монтажа за стик,който съм виждал е верижка от съчми подредени по следния начин-започват от връзката с повода/вирбел или клуп във клуп,ако е с вирбел той играе роля на първа съчма/,като към плувката разстоянието между тях се намалява прогресивно.Разликата в номерата на съчмите е малка-от номер 10 до номер 6,като най-близо до куката са малките номера.Стиковете са с малки грамажи,най-тежкият който имам е 2.4гр,не съм виждал по-тежък/може и да има/като подаването във водата става отдолу със премятане,не през глава както обикновено правим.Работят перфектно на задържане и на слабо возене с контрол на линията,подобно на изтичане с близалка.Всичко това се отнася за типичните стикове без кил,на горната снимка са показани три от тях.Закрепването им към влакното е на две точки-на долния и горния край.На горния край аз използвам отрязано парченце от ластик на прашка вместо силиконов шлаух,поради по-големият диаметър.
Мерси за пояснението!
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от itzo »

Виж филма на Bobb Nudd "Guide to river fishing",там има представено доста добре използването на плувка тип Stick,и дори въпросното замятане отстрани на тялото за което казва колегата Butnik
успех на цялото рибарско воинство
mite.kn
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 22, 2011 9:39 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от mite.kn »

Нe e лошо като идея, само че англичаните си нямат и понятие от болонезе горките, там и болонези нямат. Риболовът със стик го правят с по-дълги мачове!!! на техните си канали и рекички с мноого слабо течение и дълбочина до 1м, които нямат нищо общо с нашите. Ловят червеноперки, платички и по некой клен, там и скобари нямат, а реките са им пълни с риба. Както виждаме нямат много общо с нашите опоскани от бракониери реки. Гледали са нещо от италианците, ама нищо общо! Само че тази тема е мисля за риболова в БГ и да не се заблуждаваме с английски измишльотини.. Има интересни италиански и сръбски филмчета в youtube, на които наистина има какво да се види.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Риболова на стик си е типично английски и посоченият пример за филма на Боб Нъд е само и единствено за него.Много добре се знае кои ловят на реки с бързи вирове,дълги с мазно течение и т.н.Унгарци,французи,италианци,сърби ловят много успешно,но и тяхното не би ни свършило работа,че като дойдат тука и имат по един удар на ден ще ги питам какъв монтаж ще изберат :lol: :lol: :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
mite.kn
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 22, 2011 9:39 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от mite.kn »

Ee, аз все си мисля, че вината за тия един два удара на ден си е и наша. Такава наплашена риба няма никаде другаде освен при нас. Пресен случай- на Бело Поле, където обикновено се ловят доста прилични скобари, цял ден храна и бели и от 15 човека на вира, да хванеш най–много– 2 риби и 150км. каране, удоволствие нула! То не бяха смени на монтажи и преправяния, то не беше чудо, ама не!
Аватар
sashoart
фен клуб-скобар
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:00 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от sashoart »

Плувките тип "морков" са многo добри при монтажи за задържане.За возене ca супер!Това е някакъв среден вариант и работи идеално в нашите условия.
Аз ловя с буре(от по-плътно дърво),когато дъното е по-неравнo,а пък аз искам да изтичам с верижката,за да може да я изнася,и с "морков" на чисто дъно.
фен клуб-скобар
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от jasonsmith »

Е са е момента Иво-Topsoft-a да каже какво направи оня ден на вира с най-новия научен монтаж от темата... :drinkers: :wink:
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от INCUBUS »

При плитки -30-60 см дълбочина каменни улеи,където се държат литровите скобари през най-активното време за ловенето им в районите,легендарни за Кърджали и Смолян,плувката тип "Стик"или "Морков"предизвиква капота и смях наоколо,независимо от монтажа на тежестите отдолу.Ама това е частен случай -къде можем да се мерим с англичани,французи,италианци и прочие европейска сволоч-те онези са състезатели и демонстрационни изпълнители по спокойни пълноводни реки с благородни култивирани равни дъна,пък повечето от нас ходим на риболов за псулютния кеф в смисъл на излета заради нервно-психическото разтоварване.При такова дъно в зоната на "изтичане",няма никакво значение каква точно е "верижката"или оливетка с грамотно разположени дропери около нея и под нея.Важни са плувката,скоростта на такъма при изтичането в улея и най-важното-дали скобара е изобщо е на кеф да кълве :lol:
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

jasonsmith написа:Е са е момента Иво-Topsoft-a да каже какво направи оня ден на вира с най-новия научен монтаж от темата... :drinkers: :wink:
Лошото е, че не беше научен от темата,а ми го роди умната главица и след 4 оплитания го отказвам :)
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от pojara28 »

това с плувките и аз не го разбирам слагам морков, зеле, стик, чвор, перо от птица додо, и няма ама едно мнение да каже тази плувка е по добра от другата ЗАЩОТО ловя на еди какво си течение еди какво си дълбочина и не на последно такива и такива риби.
извинете за мнението ми но днес направих първия си валат за тази година.
И докато изтичах с 3гр голф по струма си виках дали да не е 4 ама пък много тежичко ми се види дали да не 2 гр ама па тя и тая си пере към брега.Па дали да не извадя близалките. Сега се прибирам и вече съм 80 процента навит да си купя и зарзават /морков/ нещо с което изобщо не съм ловил. После си викам та нали предния път /без реката да е мръднала на ниво/ си ловях с тази плувка /3гр/ като противно на всички мнения си се влачех по дъното все едно съм на мрена, а не за скобар. Днес се возих лежях седях спах и неще и неще.
Може пък и аз нещо да не правя както трябва. Мисълта ми е че трябва да има някакво обяснение за това какво къде и как. Претендират толкова хора че са на ти с риболова на боло а не могат една зависимост да кажат като хората. може така и така не е грешно, но и другото да направиш няма да сбъркаш.
Силата не ми е в риболова на леко но искам да се науча.
Дайте нещо за тези форми на плувките със рисунчици за малоумни ако трябва, щото ми идва в повече.
Пък после и за утежненията. Пак със примерчета.
За дължините на повода. Пак защо.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

Пич, не се пени, просто рибите са малко в реките ни и това в комбинация с обективни фактори тая година води до тези резултати. Не очаквай някой да каже нещо конкретно, аз отдаван съм разбрал, че всичко се учи с проба и грешка, а и в риболова важи с страшна сила, че занаят се краде...
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
kikimoris
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 12:51 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от kikimoris »

Скъпи ми колеги, като ви гледам как си чешете езиците, чак ми досмешава.Фразата "според условията" ми е най-любима и съм сигурен, че най-често се употребява от най-неможещите.Няколко преди мен са го написали и аз ще го кажа.Рибата кълве ли, всеки може.А ако не ще, какво правим ?!
И да ви кажа, универсални монтажи почти има.Погледнете себе си.Убеден съм, че в почти "всякакви условия" 95% от вас ловят на "верижка, гердан".Ловите на Тунджа, Места, Струма, риба има бол и всичко е ОК.Не сте си и помисляли да пробвате нещо различно, но в форума лесно се пише.
Искам да призова веришкаджиите да пробват на река като Марица - плитка, бърза и капризна.Гарантирам че, ще е доста разочароващо за доста от вас.Тогава може да погледнете на монтажите с друго око.Има и други, има и по-уловисти.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от butnik »

Изображение
Това е моя монтаж с който най-често ловя на Марица.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от topsoft »

kikimoris написа:.Има и други, има и по-уловисти.
Ми сподели ги, нали за това е темата?
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Монтаж за болонеза....

Мнение от SUPER MARIO »

kikimoris написа:Скъпи ми колеги, като ви гледам как си чешете езиците, чак ми досмешава.Фразата "според условията" ми е най-любима и съм сигурен, че най-често се употребява от най-неможещите.Няколко преди мен са го написали и аз ще го кажа.Рибата кълве ли, всеки може.А ако не ще, как
Искам да призова веришкаджиите да пробват на река като Марица - плитка, бърза и капризна.Гарантирам че, ще е доста разочароващо за доста от вас.Тогава може да погледнете на монтажите с друго око.Има и други, има и по-уловисти.
Давай да го видим тоя уловист монтаж, че ми стана интересно.Основно ловя на Марица и верижката не ме разочаровала досега.
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”